Wólczanka Wólka Pełkińska rozbiła Orlęta Radzyń Podlaski. Hat-trick Kacpra Durdy

Wólczanka Wólka Pełkińska odniosła drugie z rzędu zwycięstwo
Wólczanka Wólka Pełkińska odniosła drugie z rzędu zwycięstwo Andrzej Banas / Polska Press
Po wygranej 3:0 w weekend nad Jutrzenką Giebułtów Wólczanka odniosła jeszcze bardziej okazałe. Tym razem na wyjeździe i z wydawałoby się lepszym rywalem.

Drużyna trenera Daniela Myśliwca od początku spotkania narzuciła swoje warunki gry, Wólczanka zepchnęła rywala do defensywy i szybko dopięła swego. Wynik już w 9. minucie otworzył Jakub Szczypek. Po zdobyciu bramki goście nieco zwolnili tempo, ale nadal kąsali przeciwnika. Kolejne dwie bramki dla Wólczanki padły w bliźniaczo podobny sposób: akcja lewą stroną, dośrodkowanie i Kacper Durda w roli egzekutora.

Gospodarze na moment po przerwie odzyskali nadzieję na korzystniejszy wynik. Z wolnego Wiktora Bieńka pokonał Michał Kobiałka. Gospodarzy jednak ze złudzeń odarł kolejny gol Durdy, który kilka minut później mógł spokojnie usiąść na ławce rezerwowych z przekonaniem, że wykonał tego dnia świetną robotę. Zmiennicy jednak okazali się nie mniej skuteczni od tych z pierwszego składu i Krzysztof Pietluch i Kacper Masny wprowadzeni w drugiej połowie kolejno dobijali bezbronne Orlęta, które na dodatek mecz kończyły w dziesiątkę.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, bo moi piłkarze wykonali bardzo dobrą pracę w ostatnich dniach. Pokazaliśmy, jaki mamy atuty, a wynik jest adekwatny do tego, co działo się na boisku - mówił po meczu Daniel Myśliwiec, trener Wólczanki. - Rywale nie stworzyli sobie w pierwszej połowie ani jednej sytuacji bramkowej. Próbowali strzelać z dystansu, ale nie były to groźne uderzenia. Po przerwie rzucili się trochę na nas i udało im się wywalczyć rzut wolny, po którym strzelili gola.

Orlęta Radzyń Podlaski - Wólczanka Wólka Pełk. 1:6 (0:3)

Bramki: 0:1 Szczypek 8, 0:2 Durda 30, 0:3 Durda 39, 1:3 Kobiałka 47, 1:4 Durda 61, 1:5 Pietluch 84, 1:6 Masny 90.

Orlęta: Klebaniuk - Kursa l, Idzikowski, Kobiałka, Kot czk [90], Wojczuk (81 Bożym), Syryjczyk (85 Kalita l), Rycaj (85 Kuźma), Nowosadko, Baniulis (46 Perez), Kamiński l. Trener Artur Bożyk

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Pawłowski – Podstolak (81 Gul), Szczypek, Galara – Olejarka (81 Masny), Peda (81 Baran), Durda (67 Bała), Matofij (56 Pietluch). Trener Daniel Myśliwiec.

W innych meczach: Texom Sokół Sieniawa - Jutrzenka Giebułtów 8:0, Wisła Sandomierz – Podhale Nowy Targ 2:1 (0:1), mecz Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska zakończył się po zamknięciu numeru.