MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wolne etaty na granicy

Dariusz Delmanowicz
Osoby przyjęte do pracy w SG nim jeszcze trafią na granicę, muszą przejść 8-miesięczne szkolenie podstawowe.
Osoby przyjęte do pracy w SG nim jeszcze trafią na granicę, muszą przejść 8-miesięczne szkolenie podstawowe. DARIUSZ DELMANOWICZ
Ponad 120 wolnych miejsc pracy czeka na chętnych do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej.

Świeżo upieczony pogranicznik "na rękę" dostanie od 1200 do 1500 zł.

Służbę w szeregach Straży Granicznej może pełnić osoba mająca minimum wykształcenie średnie ze zdanym egzaminem dojrzałości. Preferowani są absolwenci studiów wyższych, np. prawnicy, informatycy.

Ponadto konieczna jest znajomość języków obcych, zwłaszcza angielskiego, niemieckiego lub ukraińskiego, oraz posiadanie prawa jazdy kategorii A, B, C. Obywatelstwo polskie i nieposzlakowana opinia to obok predyspozycji fizycznych oraz psychicznych inne niezbędne warunki ubiegania się o pracę na granicy.

Sprawdzą cię wykrywaczem

Nabór do SG prowadzany jest w dwóch etapach. Kandydatów czeka rozmowa z komisją kwalifikacyjną, badanie przez psychologa z użyciem wykrywacza kłamstw, test z wiedzy ogólnej oraz egzamin sprawnościowy.

Podczas poprzednich naborów największą bolączką kandydatów była właśnie wątła kondycja fizyczna. Tabele norm sprawnościowych, które bezwzględnie muszą spełniać chętni do służby, dostępne są pod internetowym adresem: www.strazgraniczna.pl/nabor Tam również znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące naboru.

Sami zawodowcy

Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu to jeden z nielicznych pracodawców w województwie ciągle jeszcze dysponujący wolnymi miejscami pracy. Formacja, chociaż niemal w 100 procentach uzawodowiona, nadal przeprowadza tzw. nabory uzupełniające. W tym roku do obsadzenia pozostało jeszcze 123 etaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24