MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WORD Rzeszów odwołuje egzaminy na prawo jazdy, powodem koronawirus. Egzaminator: wszyscy złożyliśmy wnioski o urlop na żądanie

Andrzej Plęs
- Wszystkie egzaminy praktyczne zostały odwołane – mówi Robert Drozd, Egzaminator Nadzorujący WORD Rzeszów. – Za względu na bezpieczeństwo osób przystępujących do egzaminów. I od poniedziałku też nie pracujemy. Do odwołania.
- Wszystkie egzaminy praktyczne zostały odwołane – mówi Robert Drozd, Egzaminator Nadzorujący WORD Rzeszów. – Za względu na bezpieczeństwo osób przystępujących do egzaminów. I od poniedziałku też nie pracujemy. Do odwołania. Krzysztof Kapica
Rzeszowski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odwołał piątkowe egzaminy na wszystkie kategorie prawa jazdy. Przez „ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa” – głosi komunikat. Egzaminatorzy podają inne uzasadnienie.

- Tak, wszystkie egzaminy praktyczne zostały odwołane – potwierdza Robert Drozd, Egzaminator Nadzorujący WORD Rzeszów. – Za względu na bezpieczeństwo osób przystępujących do egzaminów. I od poniedziałku też nie pracujemy. Do odwołania.

Egzaminator WORD w Rzeszowie: wszyscy złożyliśmy wnioski o urlop na żądanie

Tymczasem egzaminatorzy WORD anonimowo opowiadają o nieco innych kulisach tej decyzji.

- Jeszcze w czwartek sami prosiliśmy dyrekcję WORD o odwołanie egzaminów, bo wszyscy widzimy, co się dzieje – opowiada jeden z nich. - Przez cały czwartek, aż do końca dnia pracy otrzymywaliśmy nieoficjalne informacje, że w piątek mamy się stawić do pracy, więc tak przez godziną 15.30 wszyscy złożyliśmy wnioski o urlop na żądanie na piątek. Z zamiarem, że żaden z nas tego dnia nie pojawi się w pracy, żeby nie prowadzić egzaminu. I wychodząc z WORD w czwartek wciąż nie mieliśmy informacji, czy następny dzień będzie dniem pracy. A w piątek rano przeczytaliśmy komunikat na stronie internetowej o odwołaniu egzaminów.

W związku z zaistniałą sytuacją wywołaną ryzykiem rozprzestrzeniania się koronowirusa (tak w oryginale – red) COVID-19, informujemy że na chwilę obecną w dniu 13-03-2020 r. (piątek) w WORD w Rzeszowie zostają odwołane egzaminy praktyczne na prawo jazdy wszystkich kategorii. Egzaminy teoretyczne w dniu 13-03-2020 r. odbędą się zgodnie z planem

– brzmi komunikat.

Robert Drozd nie chce potwierdzić wersji zdarzeń jednego ze swoich podwładnych. „W tej sprawie” odsyła do dyrektora WORD.

- To była moja sugestia, że jeśli któryś z egzaminatorów ma poczucie zagrożenia, to niech złoży wniosek o urlop – wyjaśnia Janusz Stachowicz, dyrektor WORD w Rzeszowie.

POLECAMY:

Efekt był taki, że złożył jeden, a jego śladem poszli pozostali.

Dyrektor dodaje, że rzeszowski WORD był jedynym w województwie, w którym w piątek nie odbyły się egzaminy praktyczne. Choć – poza piątkiem - w tygodniu takie egzaminy organizowano

- Dla bezpieczeństwa uczestników po każdym egzaminie dezynfekowaliśmy pojazdy – zapewnia.


Jak ludzie w Rzeszowie poradzą sobie z koronawirusem? Pytaliśmy przechodniów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24