Wpadka koszykarzy Sokoła Łańcut

Miłosz Bieniaszewski
Koszykarze Sokoła Łańcut rozegrali słabsze spotkanie i doznali zaskakującej porażki w Krakowie Krzysztof Kapica
Niespodziewanie koszykarze Max Elektro Sokoła Łańcut przegrali z nisko notowanym AZS-em AGH Kraków na jego parkiecie.

AZS AGH Kraków – AZS AGH Kraków 65:64 (19:16, 18:13, 13:21, 15:14)

AZS AGH: Kalinowski 12 (1x3), Wasyl 0, Wróbel 16 (2x3), Krawczyk 12, Maj 13 oraz Borówka 0, Koperski 5 (1x3), Podworski 4, Zgłobicki 3 (1x3).

Sokół: Koszuta 8, Czujkowski 22 (2x3), Sroka 10 (1x3), Klima 2, Zywert 7 oraz Kulikowski 8, Krajniewski 2, Balawender 0, Czerwonka 5 (1x3).

Łańcucianie doznali trzeciej porażki w sezonie. Co ciekawe ekipa Dariusza Kaszowskiego za każdym razem ulegała zespołom nisko notowanym.

Mecz w Krakowie zaczął się po myśli naszej ekipy, która prowadziła 4:0 i 11:7. Odskoczyć miejscowym jednak nie zdołała, a z czasem to krakowianie zaczęli się lepiej spisywać. Należała do nich końcówka II kwarty na długą przerwę gospodarze schodzili z prowadzeniem 37:29.

Przewaga AZS-u utrzymywała się do połowy trzeciej odsłony. Wtedy łańcucianie się poprawili i po rzucie Kulikowskiego w 26 minucie był remis po 46. Ostatecznie przed ostatnią częścią był wynik 50:50, a patrząc na postawę Sokoła można było wierzyć w zwycięstwo.

Niestety, wróciły problemy ze skutecznością i krakowianie wyszli na prowadzenie, które na cztery minuty przed końcem urosło do 7 punktów (62:55). "Sokoły" znów więc musiały gonić i wydawało się, że są na dobrej drodze. Po serii skutecznych ataków goście tracili już tylko 2 oczka, a do końca pozostawały niespełna dwie minuty. Ważne rzuty przestrzelił jednak Sroka, Krawczyk nie pomylił się na linii rzutów osobistych i trójka Czujkowskiego na 5 sekund przed końcem na wiele się nie zdała.