Wpisz budzetalert.pl. Znajdziesz wszystko o budżetach...

  Wpisz budzetalert.pl. Znajdziesz wszystko o budżetach obywatelskich na Podkarpaciu

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstał m.in. Park Papieski w Rzeszowie.

  Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstał m.in. Park Papieski w Rzeszowie. ©Krzysztof Kapica

  Na Podkarpaciu budżety obywatelskie są w 16 miastach i gminach. W niektórych po raz pierwszy, jak choćby w Krośnie. Tu na realizację projektów w przyszłym roku zaplanowano 2 mln zł. Na liście do głosowania jest 49 projektów: 28 propozycji ogólnomiejskich oraz 21 dzielnicowych.
  Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstał m.in. Park Papieski w Rzeszowie.

  Za pieniądze z budżetu obywatelskiego powstał m.in. Park Papieski w Rzeszowie. ©Krzysztof Kapica

  - Wśród nich znajdują się pomysły niecodzienne, jak np. budowa obserwatorium astronomicznego, jak również bardzo "przyziemne", związane z rozbudową infrastruktury w mieście - informuje Joanna Niepokój z Urzędu Miasta Krosna. Są też projekty "miękkie" mające na celu aktywizację mieszkańców.

  Ciekawe budżety obywatelskie można znaleźć także w innych dużych miastach Podkarpacia. W Rzeszowie, gdzie akcja jest organizowana już po raz szósty do głosowania było zgłoszonych 76 projektów. Spośród nich do realizacji wybrano 36 zadań, na łączną kwotę prawie 7,5 mln zł.

  Wśród zadań ogólnomiejskich mieszkańcy wybrali m.in. II etap rozbudowy obiektów sportowych przy ulicy Gliwy na osiedlu Słocina, zakup sprzętu ratowniczego, umundurowania i samochodu gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej z osiedla Wilkowyja i wycenioną na 150 tysięcy złotych modernizację schroniska dla zwierząt „Kundelek”.

  Dodatkowe 150 tysięcy złotych przewidziane na wybraną inwestycję otrzyma osiedle Bzianka. To bonus za aktywność jego mieszkańców podczas głosowania. W oddawanie głosów zaangażowało się tu aż 62 procent mieszkańców.

  Ale nie tylko duże miasta w regionie mają budżety obywatelskie. Taki jest np. w liczącej niecałe 20 tysięcy mieszkańców gminie Głogów Małopolski. Tu głosowanie na projekty już się zakończyło, a 7 grudnia będą znane jego wyniki.

  Wszystkie budżety obywatelskie na Podkarpaciu, zgłoszone do nich projekty i terminy głosowań, można znaleźć w naszym serwisie „budżet alert”. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę adres: www.budzetalert.pl.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo