MKTG SR - pasek na kartach artykułów

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa [LIDER REGIONU 2020]

red.
WSPiA w 2020 roku otrzymała tytuł LIDER REGIONU w kategorii NAUKA jako innowacyjna uczelnia.

Nowoczesne rozwiązania w zakresie nauczania, sprawdzania wiedzy i infrastruktury to główne powody, dzięki którym WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa stała się jedna z najbardziej innowacyjnych szkół wyższych. Uczelni w tym roku obchodzi Jubileusz 25-lecia działalności. Przez ten czas wprowadziła wiele autorskich rozwiązań, na których wzorowały się inne Uczelnie w Polsce.

Innowacyjne rozwiązania wprowadzane w Uczelni to autorskie pomysły Prof. Jerzego Posłusznego, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Jednym z najważniejszych propozycji jest rozwijana i wdrażana od wielu lat autorska koncepcja nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów”. Jest to innowacyjny system podnoszący jakość i efektywność nauczania w WSPiA. „System Kształcenia Studentów” składa się z czterech segmentów: EDR – EDUKATOR (nowoczesny asystent studenta on-line), SBS – STEP BY STEP (zupełnie nowy sposób zaliczania przedmiotów); MIX EDUKACYJNY (alternatywna wobec zajęć dydaktycznych forma zdobywania wiedzy, umiejętności i kwalifikacji); DKP – DROGA KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO (pięć ścieżek umożliwiających zdobywanie kwalifikacji i umiejętności praktycznych).

Istotą nowatorskiego „Systemu Kształcenia Studentów” jest sukcesywne zdobywanie punktów odzwierciedlających nabywaną wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, w tym organizacyjne. W taki sposób student zalicza kolejne przedmioty, semestry i lata studiów.

WSPiA swoimi działaniami wpisuje się w wizerunek Rzeszowa jako Stolicy Innowacji. Uczelnia jako jedna z pierwszych w Polsce do programu nauczania studentów wprowadziła najnowocześniejszy symulator wirtualnej sceny zbrodni. Dzięki wykorzystywaniu w laboratorium „Cyber Crime” wirtualnej rzeczywistości studenci nabywają praktycznych umiejętności koniecznych w późniejszej pracy zawodowej. Uczelnia również jako pierwsza regionie zdecydowała się na zakup nowoczesnej strzelnicy elektronicznej do szkolenia przyszłych pracowników służb mundurowych.

WSPiA rozwija innowacyjne projekty nie tylko w zakresie edukacji studentów. Jako pierwsza w Polsce już w 1999 r. zainicjowała powstanie systemu informatycznego do obsługi studentów, bazującego na najnowszych rozwiązaniach programistycznych. Pierwsza wersja oprogramowania była pod każdym względem innowacyjnym rozwiązaniem, którego nie posiadała żadna inna Uczelnia w Polsce.

WSPiA rozwijając swoją bazę dydaktyczną, postawiła na nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Jako pierwsza na Podkarpaciu zbudowała w 2003 r. Kampus z pełną infrastrukturą dla studentów. Przy ul. Cegielnianej w Rzeszowie oprócz budynków z salami wykładowymi powstał: klub studencki „Zemsta Docenta”, Restauracja „W ogrodach”, ogrody wypoczynkowe, siłownia, hale sportowe oraz Wielomieszkaniowy Dom Studencki. W budynkach zastosowano innowacyjne na ówczesne czasy rozwiązania m.in. ruchome ściany w salach wykładowych i nowoczesne systemy audio i wideo.

W późniejszym czasie WSPiA stała się liderem w zakresie wykorzystywania energii odnawialnej. W rzeszowskim Kampusie WSPiA powstała innowacyjne instalacja ogniw fotowoltaicznych z pierwszymi w regionie car portami na parkingach oraz stanowiskami do ładowania pojazdów elektrycznych. Łącznie ogniwa fotowoltaiczne zajmują powierzchnię około 1200 mkw. Dodatkowo Uczelnia zainwestowała w

innowacyjny system pomp ciepła. Dzięki temu sale wykładowe zostały wyposażone w klimatyzację zasilaną z układu pomp ciepła oraz ogniw fotowoltaicznych.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to najstarsza niepubliczna Uczelnia na Podkarpaciu. Swoją działalność rozpoczęła w 1995 r. Uczelnia od początku swojego istnienia rozwija i prowadzi cztery bardzo mocno i dobrze przygotowane kierunki studiów I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie (administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, prawo i zarządzanie). WSPiA to także pierwsza niepubliczna Uczelnia Akademicka w regionie, która od 2011 r. posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora nauk prawnych.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa [LIDER REGIONU 2020]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24