Prace 90 artystów z 30 krajów. Wszystkie łączy jednakowy format: 20 x 20 cm. Ekspozycja zatytułowana "art20" to długo oczekiwane wydarzenie artystyczne na Podkarpaciu.
Otwarta w piątek w Galerii Sztuki Współczesnej w Przemyślu wystawa do tej pory prezentowana była na Węgrzech i w Austrii. Przemyśl jest pierwszym i jedynym miastem w Polsce, w którym tylko do 3 lipca można będzie oglądać tę niecodzienną ekspozycję. Następnie pojedzie ona do Niemiec, a potem kolejno do Finlandii, Włoch, Szkocji, Szwajcarii, Hiszpanii, Słowacji, Indii, Egiptu, Kuwejtu i wielu innych krajów świata.
Pomoc dla dzieci
W Przemyślu otwarcia wystawy dokonała Karola Teschler, prezydent European Artis e.V w Niemczech - międzynarodowego stowarzyszenia artystów, muzyków i miłośników sztuki z całego świata.
Pani Teschler jest organizatorem i koordynatorem całego projektu. Polega on na tym, że stowarzyszenie zaprasza do udziału w wystawie artystów z różnych krajów świata, którzy przekazują swoje prace. Na wystawie można je kupić, a część uzyskanych z ich sprzedaży pieniędzy przeznaczana jest na prowadzoną od lat pomoc dla dzieci w Asumbi w Kenii, gdzie m. in. powstaje szpital dziecięcy.
Bez podtekstów
Przemyśl został wybrany na miejsce prezentacji wystawy ze względu na współpracę tutejszej Galerii Sztuki Współczesnej z niemieckim stowarzyszeniem European Artists e.V.
Nie bez znaczenia jest także fakt, że prezydent tego stowarzyszenia Karola Teschler jest malarką, która gościła już w Przemyślu na zaproszenie dyrektora Cywickiego, jednocześnie cenionego artysty plastyka. Format obrazów 20x20 cm nie ma żadnych podtekstów ani symboliki. W grę wchodzą jedynie względy praktyczne, czyli zaplanowane przemieszczanie wystawy po całym świecie.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?