Wybory rektora Politechniki Rzeszowskiej na razie się nie odbędą. Przez koronawirusa. A jak wygląda sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskim?

Beata Terczyńska
Prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej
Prof. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej
Monitorując na bieżąco sytuację epidemiologiczną oraz przesunięcia poszczególnych punktów terminarza wyborczego, wybory nowego rektora na Politechnice Rzeszowskiej nie odbędą się w ustalonym terminie - informuje Anna Karwacka, rzecznik uczelni. A jak wygląda sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskim?

Monitorując na bieżąco sytuację epidemiologiczną oraz przesunięcia poszczególnych punktów terminarza wyborczego, wybory nowego rektora na Politechnice Rzeszowskiej nie odbędą się w ustalonym terminie - mówi Anna Karwacka, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej. - Spotkanie Uczelnianej Komisji Wyborczej zostało odwołane.

Tłumaczy, że w związku z wytycznymi zawartymi w ostatnim rozporządzeniu ministra Jarosłąwa Gowina, termin obrad Uczelnianej Komisji Wyborczej został przesunięty na 15 kwietnia.

- Walka z koronawirusem stanowi aktualnie sytuację nadrzędną w stosunku do terminarza wyborczego - dodaje rzecznik.

A jak wygląda sytuacja na Uniwersytecie Rzeszowskim?

- Przed wprowadzeniem obostrzeń nie zdążyliśmy z dokończeniem wyboru elektorów w czterech grupach: dwóch studenckich i dwóch pracowniczych - mówi dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego. - Online zrobilismy głosowanie senackie. Senat wyraził zgodę na zmianę regulaminu wyborczego. Dołożyliśmy rozdział umożliwiający głosowanie korespondencyjne.

I teraz trwa ono w tych czterech grupach.

- Niezależnie od tego komisja wyborcza przygotowuje projekt zmodyfikowanego harmonogramu wyborczego, w zależności od tego, co się wydarzy - dodaje dr Ulita. - Jeśli faktycznie po świętach skończy się kwarantanna, to będziemy normalnie dalej głosować. Jeśli nie, będziemy być może robić głosowanie korespondencyjne do samego końca, z zachowaniem anonimowości.

Na UR wybory rektora planowane były w ostatnim tygodniu kwietnia. Kandydaci mieli być zgłoszeni na przełomie marca i kwietnia. W pierwszej połowie kwietnia rada uczelni w porozumieniu z senatem miała ustalić listę kandydatów na rektora. Z kolei w drugiej połowie kwietnia planowane było spotkanie otwarte z kandydatami.

iPolitycznie - 300 milionów Putina by skorumpować Świat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Nieścisłość polega na tym że Minister określił zalecenie o przerwaniu nauki na uczelni do 25 marca. Ale zostawił furtkę, ze jak coś to ...., mozna więcej. W PRz wybory były planowane na 31 marca. Co zrobił aktualny Rektor - oczywiście przeciągnął. Oczywiście argument to że Elektorzy się zarażą. A od poniedziałku w budynku administracji PRz pełno pracowników. Oni mogą a Elektorzy nie?

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie