Wybory samorządowe 2018. Zapraszamy na debatę kandydatów na prezydenta Rzeszowa

kum

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
W najbliższy poniedziałek o godz. 9 zapraszamy na relację live ze zorganizowanej przez naszą redakcję debaty wyborczej. Kandydatów na prezydenta Rzeszowa zapytamy o sprawy, które wzbudzają w mieście największe emocje.

I tura wyborów samorządowych 2018 odbędzie się 21 października. Kandydaci na prezydenta Rzeszowa to:

  • Łukasz Belter
  • Wojciech Buczak
  • Tadeusz Ferenc
  • Krzysztof Kaszuba
  • Maciej Masłowski

UWAGA DEBATA!

W najbliższy poniedziałek o godz. 9 zapraszamy na relację live ze zorganizowanej przez naszą redakcję debaty wyborczej. Kandydatów na prezydenta Rzeszowa zapytamy o sprawy, które wzbudzają w mieście największe emocje. Jeżeli jest coś o co wy chcielibyście zapytać, piszcie w komentarzach poniżej lub w tym wątku. Najciekawsze pytanie zadamy w Waszym imieniu.

ZOBACZ TEŻ: Co rzeszowianie wiedzą o kandydatach na prezydenta? [SONDA]

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 22

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
W dniu 12.10.2018 o 11:45, Rzeszowiak napisał:

Pytanie do wszystkich: Co Panowie zamierzacie zrobić aby uratować wizytówkę Rzeszowa jaką jest Pomnik Walk Rewolucyjnych?

Pan Buczak jednoznacznie stwierdził,że pomnik zostanie wyburzony. W jego miejscu stanie prawdopodobnie pomnik Lecha Kaczyńskiego,który zginął pod Smoleńskiem w niejasnych okolicznościach. Grupa ekspertów pod kierownictwem pana Macierewicza pracuje nad wyjaśnieniem przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu.

Jest dwa warianty nowego pomnika,albo pomnik Lecha albo pomnik Pani Rzeszowa,Królowej Polski.

Kandydat Buczak życzliwie traktuje obie wersje.

R
Rzeszowiak

Pytanie do wszystkich: Co Panowie zamierzacie zrobić aby uratować wizytówkę Rzeszowa jaką jest Pomnik Walk Rewolucyjnych?

R
Rzeszowianka

Co kandydaci myślą o świeckim Państwie. Aby nie finsować kościoła katolickiego z budżetu Miasta np: zrezygnować z opłat za usługi w stylu: święcenia placu zabaw, otwarcia nowej drogi, aby te pieniądze przeznaczać na potrzeby biednych mieszkańców np. Wizyty pielęgniarek u osób starszych

G
Gość
W dniu 12.10.2018 o 09:58, Stary Baca napisał:

Czy pan Tadeusz Ferenc (będąc w powiedzmy wieku zaawansowanym) i  startując ponownie na prezydenta Rzeszowa nie powinien jako hasła wyborczego użyć czegoś w tym sensie: " Skleroza na prezydenta"?

Napisz to Franciszkowi,skleroza na papieża albo Trumpowi,skleroza na prezydenta.
Pewnie jesteś młodszy ale głowa już szwankuje.

S
Stary Baca

Czy pan Tadeusz Ferenc (będąc w powiedzmy wieku zaawansowanym) i  startując ponownie na prezydenta Rzeszowa nie powinien jako hasła wyborczego użyć czegoś w tym sensie: " Skleroza na prezydenta"?

M
Małgorzata

Pytanie do prezydenta Ferenca: czy w Rzeszowie obowiązuje strefa płatnego parkowania? Teoretycznie powstała wprawdzie w 2016 r. i miała uporządkować parkowanie w centrum miasta. W praktyce za postój płacą tylko ci, co chcą, natomiast ci, którzy nie chcą nie płacą, zostawiając swoje samochody w dowolnych miejscach, na chodnikach, na skrzyżowaniach, rogach ulic, przyklejeni do przejść dla pieszych, do przystanków. Te miejsca nie są oczywiście oznaczone jako miejsca postojowe, więc nie jest za postój tam pobierana opłata, natomiast straż miejska, ani policja nie reagują. Gdy zwraca się takim kierowcom uwagę odpowiadają, że oni w tych miejscach parkują od lat i nigdy nie otrzymali mandatu, więc najwyraźniej parkują prawidłowo. Gdy zada się pytanie np. straży miejskiej otrzymujemy odpowiedź: proszę zgłaszać. Ok, ale przecież strażnicy miejscy doskonale znają problem, bo przechadzają się po mieście i widzą, co się dzieje, ale nie reagują. Kiedy się zgłosi, owszem, przyjdą, spiszą dwa samochody, odchodzą i na tym się kończy - nigdy nie pojawią się w tym samym miejscu z własnej woli. Więc, Panie Prezydencie, jak to jest z tą strefą. Czy to w porządku, np. w stosunku do mieszkańców, którzy grzecznie płacą abonament, a potem ktoś, kto przyjeżdża do pracy na 8, blokuje chodnik, albo widoczność przy wyjazdach lub przejściach dla pieszych, nie płaci i nie ponosi za to żadnych konsekwencji? Pomijam już fakt, że te samochody stoją nieprawidłowo zaparkowane niezależnie od tego, czy jest strefa płatna, czy nie, one są nieprawidłowo zaparkowane wg przepisów o ruchu drogowym, czy kodeksu drogowego, ale w Rzeszowie, z jakiegoś powodu służby nie zwracają na to uwagi.

 

m
mieszkaniec

Pytanie do P Ferenca.

W dobie coraz większej ilości samochodów i braku miejsc parkingowych w imieniu mieszkańców bloku nr 22 przy ul B.Chrobrego mamy propozycje na parking, a mianowicie wzdłuż tego bloku jest ogrodzenie przedszkola niemal przy samej ulicy

i pytanie , czy nie dałoby się przesunąć tego ogrodzenia o ok 2 m

Przedszkole ma i tak dość duży teren i ten kawałeczek by im nie zrobił większej różnicy a na zyskanym w ten sposób miejscu mogło by parkować ok     30 pojazdów , dotychczas stoją na chodniku i co najwyżej mieści się ok 10 samochodów .

Taki parking zrobiono niedawno przy tej ulicy ale wzdłóz bloku nr 16 i dało się .

Jeśli przychyli sie Pan do naszego pomysłu to ma Pan gwarantowane ok 300 głosów mieszkańców .

Jednocześnie pragniemy poinformować ze akceptujemy Pański styl zarządzania miastem , i jeszcze gdyby tak siatka pod dachem trybuny na stadionie miejskim przeciw ptakom było by ok.

m
mieszkańcy normalni
W dniu 11.10.2018 o 17:22, Andrzej napisał:

Pytanie do Pana Tadeusza Ferenca Dlaczego Pan jako Prezydent Rzeszowa zezwolił na organizację 1 Marszu Równości, który promuje wartości sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi ? Z pewnością większa część rzeszowian nie życzy sobie tego typu marszów w swoim mieście, a Pan jeszcze im ratusz udostępnił. Takie zachowanie było postąpieniem wbrew woli mieszkańców Rzeszowa oraz całego województwa Podkarpackiego.Mógł Pan postąpić jak Prezydent Lublina, który twierdzi, że występuje zagrożenie życia i bezpieczeństwa mieszkańców. W Rzeszowie takie zagrożenie było i objawiło się przekroczeniem uprawnień przez Policje w stosunku do obecnej tam kontrmanifestacji.   

Pisz w swoim imieniu a nie w imieniu Rzeszowian wielu z nas to g obchodzi niech sobie maszerują ,a kto ci każe na to patrzeć wlep gały w Tv pis tam występuje dużo panów w sukienkach i co to ci nie przeszkadza?

r
rzesz

urwa jacy wy jesteście de-bi-lni i puści , tu mają paść merytoryczne pytania a wy co? jakieś pierd-oły tu tworzycie , i właśnie przez takich jak wy mamy co mamy .

Co wy macie do P Ferenca gdyby nie on to to miasto by wyglądało jak ze średniowiecza taa wybierzcie sobie takiego np buczka to dopiero zobaczycie jak będzie w Rzeszowie  bo ten poisior to jak niejaki Jaki będzie z Rzeszowa tworzył Dubaj  ostatni jego pomysł to parking piętrowy i rynek w jednym na ul Piastów tylko gdzie ? bo tam gdzie chce to postawić jest teren i owszem ale miejsca tam co najwyżej na budkę z piwem , powstało by to w bezpośrednim sąsiedztwie bloków mieszkalnych ok 2 metry od ścian bloków , zresztą na tym miejscu już istnieje parking płatny za 7 dych mies, przynajmniej jest gdzie zaparkować .

Trochę ruszcie łbami a nie klepcie starych frazesów

G
Gość
W dniu 11.10.2018 o 19:58, Andrzej napisał:

Właśnie o to chodzi że taki marsz sieje zgorszenie np. nagie feministki co raczej nie jest widokiem odpowiednim dla dzieci. Dlatego lepiej z tym uważać.  Co prawda w Rzeszowie tego nie widziałem,  ale Google można znaleźć, że coś takiego miało miejsce w innych miastach. Dlatego lepiej z tym uważać. Moim zdaniem to była taka prowokacja z ich strony.

Nadal nie bardzo wiem, w jakim celu prowadzić dzieci tam,gdzie biegają nagie feministki. Marsze /i ich trasy/są zgłaszane odpowiednio wcześnie.Tak między nami,co dzieci znajdują nie tylko na Google to włos się jeży, ale jakoś nie zamykają portali z tego powodu.

Skoro są chętni do chodzenia w kolorowych strojach,niech sobie chodzą. Kiedy popełnią czyn zabroniony,niech interweniuje policja. Zakazy nie są dobrą metodą wyrażania poglądów.

 

A
Andrzej
W dniu 11.10.2018 o 18:15, Gość napisał:

Miałbyś rację gdyby fakty nie przeczyły treści wpisu. W państwie demokratycznym /a do takiego dążymy/ każdy ma prawo do demonstrowania swoich poglądów i do ich obrony. Na manifestacje nikt nikogo nie zmuszał. Twoje wartości nie pozwalały na uczestnictwo,wystarczyło,iż nie brałeś w niej udziału. I nie byłeś "zgarszany", Na pielgrzymki także chodzą tylko chętni. No może jest trochę dzieci zmuszanych przez rodziców.Nie musisz oglądać także filmu "Kler" ale inni chcą, Także powinni zabronić jego wyświetlania?Wyszła zupełnie niedawno książka "Dzieci księży" i niektóre agencje odmówiły jej reklamowania.Sądzisz,że jest to w porządku?Kiedy organizujecie nieprzyzwoite,budzące lęk, obsceniczne wystawy rozszarpanych ludzkich płodów,uważacie,że macie do tego prawo,chociaż bardzo wielu ludzi protestuje przed tym pokazem.Prezydent Lublina zezwoli na marsz po okresie wyborów aby przed nimi nie wywoływać niepotrzebnego napięcia w mieście. Okazał więcej rozsądku od jego politycznego zaplecza.

Właśnie o to chodzi że taki marsz sieje zgorszenie np. nagie feministki co raczej nie jest widokiem odpowiednim dla dzieci. Dlatego lepiej z tym uważać.  Co prawda w Rzeszowie tego nie widziałem,  ale Google można znaleźć, że coś takiego miało miejsce w innych miastach. Dlatego lepiej z tym uważać. Moim zdaniem to była taka prowokacja z ich strony.

G
Gość
W dniu 11.10.2018 o 17:22, Andrzej napisał:

Pytanie do Pana Tadeusza Ferenca Dlaczego Pan jako Prezydent Rzeszowa zezwolił na organizację 1 Marszu Równości, który promuje wartości sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi ? Z pewnością większa część rzeszowian nie życzy sobie tego typu marszów w swoim mieście, a Pan jeszcze im ratusz udostępnił. Takie zachowanie było postąpieniem wbrew woli mieszkańców Rzeszowa oraz całego województwa Podkarpackiego.Mógł Pan postąpić jak Prezydent Lublina, który twierdzi, że występuje zagrożenie życia i bezpieczeństwa mieszkańców. W Rzeszowie takie zagrożenie było i objawiło się przekroczeniem uprawnień przez Policje w stosunku do obecnej tam kontrmanifestacji.   

Miałbyś rację gdyby fakty nie przeczyły treści wpisu. W państwie demokratycznym /a do takiego dążymy/ każdy ma prawo do demonstrowania swoich poglądów i do ich obrony. Na manifestacje nikt nikogo nie zmuszał. Twoje wartości nie pozwalały na uczestnictwo,wystarczyło,iż nie brałeś w niej udziału. I nie byłeś "zgarszany", Na pielgrzymki także chodzą tylko chętni. No może jest trochę dzieci zmuszanych przez rodziców.

Nie musisz oglądać także filmu "Kler" ale inni chcą, Także powinni zabronić jego wyświetlania?

Wyszła zupełnie niedawno książka "Dzieci księży" i niektóre agencje odmówiły jej reklamowania.Sądzisz,że jest to w porządku?

Kiedy organizujecie nieprzyzwoite,budzące lęk, obsceniczne wystawy rozszarpanych ludzkich płodów,uważacie,że macie do tego prawo,chociaż bardzo wielu ludzi protestuje przed tym pokazem.

Prezydent Lublina zezwoli na marsz po okresie wyborów aby przed nimi nie wywoływać niepotrzebnego napięcia w mieście. Okazał więcej rozsądku od jego politycznego zaplecza.

A
Andrzej

Pytanie do Pana Tadeusza Ferenca

Dlaczego Pan jako Prezydent Rzeszowa zezwolił na organizację 1 Marszu Równości, który promuje wartości sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi ? Z pewnością większa część rzeszowian nie życzy sobie tego typu marszów w swoim mieście, a Pan jeszcze im ratusz udostępnił. Takie zachowanie było postąpieniem wbrew woli mieszkańców Rzeszowa oraz całego województwa Podkarpackiego.

Mógł Pan postąpić jak Prezydent Lublina, który twierdzi, że występuje zagrożenie życia i bezpieczeństwa mieszkańców. W Rzeszowie takie zagrożenie było i objawiło się przekroczeniem uprawnień przez Policje w stosunku do obecnej tam kontrmanifestacji.

 
G
Gość
W dniu 11.10.2018 o 10:12, Wypoczynek napisał:

Czy to prawda, że prezydent Ferenc lub jego urzędnicy planują zabudowę w miejscu Olszynek i Bulwarów nad Wisłokiem?

Prawda jest bardziej okrutna. Oni planują zasypanie Wisłoka.

W
Wypoczynek

Czy to prawda, że prezydent Ferenc lub jego urzędnicy planują zabudowę w miejscu Olszynek i Bulwarów nad Wisłokiem?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3