Wybory

    Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - dolnośląskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto: Wrocław

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Andrzej Kląskała
      562 (0,22%)
    2. 7 Helena Trela
      311 (0,12%)
    3. 8 Janina Wanda Seredyńska-Targosz
      126 (0,05%)
    4. 2 Agnieszka Joanna Miza
      1 306 (0,51%)
    5. 9 Krzysztof Bronisław Klarecki
      130 (0,05%)
    6. 3 Piotr Paweł Pertek
      580 (0,23%)
    7. 1 Arkadiusz Sikora
      4 568 (1,79%)
    8. 10 Dawid Jan Mirowski
      340 (0,13%)
    9. 6 Wanda Ufnalska
      285 (0,11%)
    10. 5 Grażyna Krystyna Lange
      821 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Filip Krzysztof Sieczkowski
      125 (0,05%)
    2. 2 Iwo Piotr Augustyński
      275 (0,11%)
    3. 1 Agnieszka Ewa Dziemianowicz-Bąk
      3 566 (1,40%)
    4. 7 Katarzyna Monika Krajewska
      123 (0,05%)
    5. 3 Zuzanna Elżbieta Lis
      240 (0,09%)
    6. 4 Filip Chudy
      248 (0,10%)
    7. 5 Katarzyna Dąbrowska
      184 (0,07%)
    8. 8 Matthew Aaron La Fontaine
      435 (0,17%)
    9. 9 Agnieszka Król
      208 (0,08%)
    10. 10 Michał Stanisław Brokos
      79 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Danuta Zofia Grzelak
      66 (0,03%)
    2. 10 Jakub Edward Malicki
      167 (0,07%)
    3. 1 Paweł Marian Przystawa
      1 662 (0,65%)
    4. 9 Jolanta Mikuła
      118 (0,05%)
    5. 4 Adam Roman Rynkowski
      174 (0,07%)
    6. 2 Marcin Łukasz Markowski
      241 (0,09%)
    7. 3 Aleks Patryk Paszkowski
      184 (0,07%)
    8. 5 Jacek Kacperski
      145 (0,06%)
    9. 7 Adrianna Julita Kurzępa
      66 (0,03%)
    10. 6 Dorota Barbara Nowakowska
      172 (0,07%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Teresa Łucja Jaworska
      191 (0,07%)
    2. 2 Urszula Agnieszka Bartoszewicz
      381 (0,15%)
    3. 3 Stanisław Grzegorz Chudy
      134 (0,05%)
    4. 1 Jan Socha
      625 (0,24%)
    5. 7 Anna Majkut-Polańska
      127 (0,05%)
    6. 9 Adam Zenon Kościukiewicz
      63 (0,02%)
    7. 5 Dominika Maria Lech
      105 (0,04%)
    8. 6 Dariusz Andrzej Różycki
      110 (0,04%)
    9. 10 Zbigniew Marian Kłys
      78 (0,03%)
    10. 8 Jacek Jęczmień
      69 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Gracjan Charytoniuk
      3 648 (1,43%)
    2. 4 Konrad Bogdan Bogdał
      472 (0,18%)
    3. 5 Krystyna Wanda Zwierz
      513 (0,20%)
    4. 3 Małgorzata Olszewska
      1 068 (0,42%)
    5. 6 Adriana Beata Tomaszewicz
      278 (0,11%)
    6. 2 Ewa Grażyna Litwin
      1 206 (0,47%)
    7. 7 Tadeusz Caliński
      473 (0,19%)
    8. 9 Alicja Kloch
      481 (0,19%)
    9. 8 Aleksandra Panajota Sideri
      152 (0,06%)
    10. 10 Michał Sebastian Gwardyński
      591 (0,23%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Waldemar Zbigniew Staszewski
      2 539 (0,99%)
    2. 10 Marcin Wojtera
      2 158 (0,84%)
    3. 2 Magdalena Piasecka
      20 749 (8,12%)
    4. 1 Marek Łapiński
      30 874 (12,08%)
    5. 3 Grzegorz Czesław Roman
      4 885 (1,91%)
    6. 4 Monika Włodarczyk
      12 190 (4,77%)
    7. 6 Barbara Zofia Balicka
      3 626 (1,42%)
    8. 7 Katarzyna Staniów
      1 029 (0,40%)
    9. 8 Anna Zofia Rusin
      1 862 (0,73%)
    10. 9 Leszek Cybulski
      1 426 (0,56%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jadwiga Gałęcka
      1 009 (0,39%)
    2. 1 Mariusz Jerzy Rusinek
      2 083 (0,82%)
    3. 3 Wojciech Hałuszczak
      204 (0,08%)
    4. 6 Katarzyna Agnieszka Czekalska
      484 (0,19%)
    5. 5 Mirosław Andrzej Tryczyk
      169 (0,07%)
    6. 9 Małgorzata Izabela Gałuszewska
      398 (0,16%)
    7. 7 Maciej Piotr Słobodzian
      298 (0,12%)
    8. 4 Monika Natalia Piotrowska-Marchewa
      636 (0,25%)
    9. 8 Sandra Anna Szczodrowska
      284 (0,11%)
    10. 10 Krzysztof Andrzej Kubicki
      455 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Natalia Monika Maj
      299 (0,12%)
    2. 9 Marcin Gwis
      72 (0,03%)
    3. 5 Piotr Ludkowski
      176 (0,07%)
    4. 1 Stanisław Józef Zapotoczny
      1 454 (0,57%)
    5. 2 Krzysztof Tuduj
      382 (0,15%)
    6. 3 Adrian Preis
      128 (0,05%)
    7. 7 Katarzyna Maria Brzezińska
      82 (0,03%)
    8. 8 Grażyna Teresa Sznajder-Troska
      69 (0,03%)
    9. 6 Emilia Bianka Woźnica
      79 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Damian Schildhoff
      374 (0,15%)
    2. 3 Ireneusz Józef Jóźwiak
      3 527 (1,38%)
    3. 1 Andrzej Stanisław Jaroch
      31 656 (12,39%)
    4. 2 Marcin Rafał Krzyżanowski
      10 789 (4,22%)
    5. 4 Władysława Barbara Głowacz
      5 250 (2,05%)
    6. 5 Małgorzata Maria Calińska-Mayer
      6 110 (2,39%)
    7. 6 Łucja Barbara Burzyńska
      2 322 (0,91%)
    8. 7 Irena Dulska
      2 110 (0,83%)
    9. 8 Łukasz Jan Michalski
      2 996 (1,17%)
    10. 10 Małgorzata Molenda
      4 629 (1,81%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dorota Iwona Bednarska-Chabowska
      681 (0,27%)
    2. 8 Piotr Sukiennik
      84 (0,03%)
    3. 4 Mariola Beata Palcewicz
      98 (0,04%)
    4. 2 Mirosław Eugeniusz Rybak
      186 (0,07%)
    5. 3 Anna Maria Mączyńska-Żalik
      89 (0,03%)
    6. 5 Jan Brzeźny
      111 (0,04%)
    7. 9 Waldemar Piotr Olszewski
      104 (0,04%)
    8. 7 Aleksander Edmund Lebiedziński
      26 (0,01%)
    9. 6 Ewa Maria Kowalska-Panek
      110 (0,04%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Adam Władysław Zawada
      2 487 (0,97%)
    2. 1 Stanisław Tadeusz Huskowski
      24 170 (9,46%)
    3. 10 Mirosław Mieczysław Łopatka
      2 076 (0,81%)
    4. 4 Jacek Bolesław Gawroński
      1 060 (0,41%)
    5. 5 Maciej Adam Zegan
      1 910 (0,75%)
    6. 3 Maria Dorota Zawartko
      3 406 (1,33%)
    7. 9 Janusz Drożdżyński
      251 (0,10%)
    8. 7 Marcelina Młodzińska
      1 530 (0,60%)
    9. 6 Justyna Bogumiła Lisiewicz-Jakubaszko
      1 252 (0,49%)
    10. 8 Janina Kwiatkowska-Korczak
      638 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Paweł Leszek Wróblewski
      2 271 (0,89%)
    2. 1 Michał Andrzej Bobowiec
      8 936 (3,50%)
    3. 2 Ewa Anna Zdrojewska
      8 280 (3,24%)
    4. 6 Edward Czapiewski
      566 (0,22%)
    5. 4 Henryk Jan Macała
      1 843 (0,72%)
    6. 5 Elżbieta Zofia Kaczmarzyk-Janczak
      1 052 (0,41%)
    7. 8 Barbara Daniela Rusinowska-Kollek
      374 (0,15%)
    8. 7 Marta Rylokowska-Maciążek
      944 (0,37%)
    9. 9 Michał Krzysztof Nowakowski
      1 039 (0,41%)
    10. 10 Ewa Maria Rzewuska
      1 772 (0,69%)

    Okręg 2

    powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Krzysztof Bolesław Majer
      266 (0,11%)
    2. 8 Jan Kupczak
      784 (0,31%)
    3. 3 Jerzy Andrzej Fitek
      1 141 (0,46%)
    4. 9 Julia Zofia Krymowska
      304 (0,12%)
    5. 4 Stanisław Łopatowski
      541 (0,22%)
    6. 7 Renata Sylwia Saj-Mazur
      481 (0,19%)
    7. 2 Maria Teresa Banach
      1 490 (0,60%)
    8. 1 Wincenty Aleksander Elsner
      3 059 (1,22%)
    9. 10 Radosław Tomasz Mołoń
      467 (0,19%)
    10. 5 Bogumiła Habierska
      480 (0,19%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Magdalena Luiza Owczarek
      1 867 (0,75%)
    2. 3 Joanna Barbara Filaczyńska
      194 (0,08%)
    3. 2 Dawid Antoni Białek
      454 (0,18%)
    4. 4 Krzysztof Jacek Ratajek
      220 (0,09%)
    5. 8 Maciej Huzarewicz
      72 (0,03%)
    6. 5 Małgorzata Danuta Warzycha
      264 (0,11%)
    7. 6 Kamil Krok
      208 (0,08%)
    8. 9 Piotr Paweł Kluz
      342 (0,14%)
    9. 7 Agnieszka Barbara Chłódek
      135 (0,05%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Ewa Szloser
      270 (0,11%)
    2. 4 Krzysztof Michał Kawa
      402 (0,16%)
    3. 1 Aleksander Adam Zielonka
      1 284 (0,51%)
    4. 2 Piotr Janusz Nowak
      324 (0,13%)
    5. 3 Mateusz Franciszek Celeban
      263 (0,11%)
    6. 5 Bartosz Roman
      303 (0,12%)
    7. 9 Magdalena Irena Grzelak
      341 (0,14%)
    8. 8 Anna Sandra Łacna
      294 (0,12%)
    9. 7 Kaja Anna Przystawa
      141 (0,06%)
    10. 10 Janusz Grzegorz Grzechnik
      365 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Stanisław Różycki
      1 152 (0,46%)
    2. 3 Jan Stefan Krzysztofik
      1 323 (0,53%)
    3. 1 Joanna Barbara Bronowicka
      4 722 (1,89%)
    4. 5 Robert Tadeusz Królik
      782 (0,31%)
    5. 6 Jarosław Borkowski
      713 (0,29%)
    6. 10 Jacek Jan Sołtys
      868 (0,35%)
    7. 8 Bożena Krystyna Cieleń
      1 151 (0,46%)
    8. 4 Magdalena Puziewicz-Karpiak
      477 (0,19%)
    9. 9 Elżbieta Pilawka
      668 (0,27%)
    10. 7 Anna Matyja
      811 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Jarosław Robert Tchir
      345 (0,14%)
    2. 4 Aneta Izabela Marcinkiewicz
      1 064 (0,43%)
    3. 2 Mariola Zofia Kwiatkowska
      1 735 (0,69%)
    4. 1 Jerzy Paweł Domoradzki
      5 326 (2,13%)
    5. 3 Waldemar Kubas
      1 647 (0,66%)
    6. 6 Joanna Małgorzata Jureczko
      904 (0,36%)
    7. 5 Przemysław Andrzej Gregorczyk
      757 (0,30%)
    8. 8 Ewa Katarzyna Furmanek
      1 132 (0,45%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Krzysztof Paweł Skórzewski
      3 063 (1,23%)
    2. 2 Marzena Joanna Majdzik
      6 231 (2,49%)
    3. 5 Aleksander Marek Skorupa
      6 427 (2,57%)
    4. 1 Wojciech Piotr Bochnak
      24 187 (9,68%)
    5. 4 Damian Janusz Sułkowski
      5 624 (2,25%)
    6. 3 Beata Maria Pawłowicz
      4 954 (1,98%)
    7. 9 Lidia Maria Walerych
      1 173 (0,47%)
    8. 8 Zdzisław Michał Żmiejewski
      2 584 (1,03%)
    9. 10 Krystyna Wójcik
      3 503 (1,40%)
    10. 7 Lilla Urszula Jaroń
      3 725 (1,49%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Irena Kamińska
      1 418 (0,57%)
    2. 7 Agnieszka Bociek
      751 (0,30%)
    3. 3 Monika Szymańska
      853 (0,34%)
    4. 2 Maciej Bogdański
      355 (0,14%)
    5. 8 Mariusz Kazimierz Rakowski
      297 (0,12%)
    6. 4 Andrzej Józef Klich
      346 (0,14%)
    7. 6 Sebastian Jan Tuz
      188 (0,08%)
    8. 5 Daria Agnieszka Jondro-Iwańska
      284 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Łukasz Mikołaj Mazurczak
      236 (0,09%)
    2. 1 Piotr Grzegorz Żurek
      1 439 (0,58%)
    3. 7 Katarzyna Nowak
      398 (0,16%)
    4. 5 Michał Marcin Grudziński
      259 (0,10%)
    5. 6 Grzegorz Tomkiewicz
      207 (0,08%)
    6. 3 Olga Anna Brzezińska
      387 (0,15%)
    7. 4 Dariusz Zbigniew Marczak
      293 (0,12%)
    8. 8 Ewa Wróblewska
      376 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 9 Joanna Maria Bradke
      765 (0,31%)
    2. 10 Karolina Marta Mrozowska
      5 209 (2,08%)
    3. 5 Arkadiusz Robert Wojciechowicz
      3 026 (1,21%)
    4. 3 Anna Michalska
      11 020 (4,41%)
    5. 6 Mirosław Stanisław Lisowski
      2 823 (1,13%)
    6. 8 Anna Urszula Kolibek
      1 618 (0,65%)
    7. 4 Artur Krzysztof Muzyka
      5 017 (2,01%)
    8. 1 Damian Remigiusz Mrozek
      25 673 (10,27%)
    9. 2 Tytus Henryk Czartoryski
      14 836 (5,94%)
    10. 7 Jolanta Bożena Szczebak
      1 706 (0,68%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Monika Adam
      612 (0,24%)
    2. 9 Dorota Tatiana Błażewicz
      163 (0,07%)
    3. 2 Witold Andrzej Padurek
      141 (0,06%)
    4. 1 Jarosław Marian Chmielewski
      677 (0,27%)
    5. 4 Wojciech Eugeniusz Winciorek
      88 (0,04%)
    6. 5 Anna Magdalena Felińska
      216 (0,09%)
    7. 6 Barbara Irena Schuld
      89 (0,04%)
    8. 7 Wanda Bogumiła Bilnik-Różycka
      154 (0,06%)
    9. 8 Michał Paweł Mierzejewski
      150 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Marek Zenon Laryś
      3 965 (1,59%)
    2. 1 Ryszard Lech
      11 252 (4,50%)
    3. 6 Władysław Boczar
      1 305 (0,52%)
    4. 5 Agnieszka Niewiadomska
      3 369 (1,35%)
    5. 7 Marta Elżbieta Podlewska
      821 (0,33%)
    6. 8 Piotr Paweł Misiak
      1 627 (0,65%)
    7. 2 Genowefa Ulman
      1 147 (0,46%)
    8. 4 Tadeusz Pszonka
      526 (0,21%)
    9. 9 Katarzyna Starzonek
      525 (0,21%)
    10. 10 Krystyna Irena Laszkiewicz
      1 030 (0,41%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Dariusz Paweł Stasiak
      7 946 (3,18%)
    2. 6 Edyta Kinga Ostrowska
      3 209 (1,28%)
    3. 7 Piotr Paweł Iskra
      1 930 (0,77%)
    4. 5 Jan Józef Janas
      3 489 (1,40%)
    5. 3 Paweł Józef Zakrzewski
      3 421 (1,37%)
    6. 4 Krystyna Jadwiga Haładaj
      3 813 (1,53%)
    7. 9 Magdalena Maria Wiżgała
      2 495 (1,00%)
    8. 2 Janusz Marszałek
      5 995 (2,40%)
    9. 8 Agata Izabela Bartulica
      966 (0,39%)
    10. 10 Zbigniew Konstanty Zdrojewski
      5 156 (2,06%)

    Okręg 3

    miasto: Wałbrzych, powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Marek Jan Szewczyk
      767 (0,31%)
    2. 6 Alicja Zofia Kłosińska
      581 (0,24%)
    3. 7 Władysława Wojcieszak
      294 (0,12%)
    4. 8 Marek Roman Smerecki
      270 (0,11%)
    5. 1 Marek Dyduch
      11 486 (4,69%)
    6. 2 Jolanta Aleksandra Suława
      1 556 (0,64%)
    7. 9 Anna Teresa Fuszara
      431 (0,18%)
    8. 5 Bartosz Jerzy Gach
      272 (0,11%)
    9. 4 Cecylia Agnieszka Chojnacka
      913 (0,37%)
    10. 3 Henryk Rataj
      1 420 (0,58%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Anna Ewa Stabrowska
      1 224 (0,50%)
    2. 3 Dominika Chylińska
      540 (0,22%)
    3. 2 Patryk Kamil Piekaj
      324 (0,13%)
    4. 7 Agnieszka Kamila Białek
      414 (0,17%)
    5. 4 Łukasz Stanisław Cisoń
      465 (0,19%)
    6. 5 Renata Chuć
      248 (0,10%)
    7. 6 Tomasz Łukasz Zborowski
      263 (0,11%)
    8. 9 Marta Marzena Kramarska
      131 (0,05%)
    9. 10 Wiktor Piotr Zaleński
      475 (0,19%)
    10. 8 Paweł Szymon Laskoś-Grabowski
      45 (0,02%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Roman Łambucki
      402 (0,16%)
    2. 8 Danuta Leheńka-Das
      74 (0,03%)
    3. 1 Jan Tadeusz Pokrywka
      1 545 (0,63%)
    4. 5 Remigiusz Sławomir Rosiński
      315 (0,13%)
    5. 7 Romuald Janusz Batorski
      108 (0,04%)
    6. 6 Krystyna Maria Susłowska
      194 (0,08%)
    7. 10 Leonarda Karbownik
      190 (0,08%)
    8. 3 Beata Krystyna Danielak
      279 (0,11%)
    9. 4 Adam Andrzej Kin
      178 (0,07%)
    10. 9 Mariusz Adam Szmigiel
      317 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Tadeusz Grzybowski
      542 (0,22%)
    2. 1 Mirosław Aleksander Lubiński
      6 706 (2,74%)
    3. 2 Halina Jadwiga Szymiec-Raczyńska
      1 412 (0,58%)
    4. 6 Joanna Bogna Boniecka
      1 059 (0,43%)
    5. 3 Ryszard Mieczysław Nowak
      2 441 (1,00%)
    6. 4 Grażyna Maria Wacławik
      689 (0,28%)
    7. 5 Paulina Zając
      2 264 (0,93%)
    8. 7 Przemysław Paweł Wołyniak
      572 (0,23%)
    9. 10 Stanisław Tadeusz Longawa
      3 879 (1,58%)
    10. 9 Wiktor Stanisław Skotnicki
      728 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Ryszard Piotrowski
      4 205 (1,72%)
    2. 2 Robert Wiesław Wąs
      961 (0,39%)
    3. 3 Anna Zych
      2 917 (1,19%)
    4. 4 Sławomir Adam Aberbach
      429 (0,18%)
    5. 5 Krystyna Jadwiga Kowalczyk
      1 103 (0,45%)
    6. 6 Damian Andrzej Sala
      534 (0,22%)
    7. 9 Andrzej Aleksander Rybakiewicz
      438 (0,18%)
    8. 7 Anna Maria Podwińska
      447 (0,18%)
    9. 8 Katarzyna Emilia Banaszak
      754 (0,31%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Iwona Małgorzata Krawczyk
      23 144 (9,46%)
    2. 3 Stanisław Jurcewicz
      9 710 (3,97%)
    3. 4 Mateusz Rambacher
      2 714 (1,11%)
    4. 7 Violetta Grażyna Mazurek
      4 160 (1,70%)
    5. 6 Renata Wasąg
      1 451 (0,59%)
    6. 2 Jacek Julian Iwancz
      6 010 (2,46%)
    7. 9 Katarzyna Hanna Silarska
      1 954 (0,80%)
    8. 8 Jacek Krzysztof Marcelewicz
      1 940 (0,79%)
    9. 10 Roman Edward Ludwiczuk
      3 656 (1,49%)
    10. 5 Zbigniew Szczygieł
      4 759 (1,94%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Sylwia Irena Osojca-Kozłowska
      613 (0,25%)
    2. 1 Małgorzata Urszula Beślerzewska
      1 037 (0,42%)
    3. 2 Janusz Tomasz Sołtysik
      767 (0,31%)
    4. 3 Mariola Irena Fanselow
      413 (0,17%)
    5. 4 Maciej Mazurkiewicz
      780 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Karol Michalik
      468 (0,19%)
    2. 3 Kamil Sebastian Łosiak
      239 (0,10%)
    3. 1 Agnieszka Nosko
      1 011 (0,41%)
    4. 6 Paweł Damian Haraf
      166 (0,07%)
    5. 9 Przemysław Mateusz Szachniewicz
      251 (0,10%)
    6. 7 Andrzej Feret
      161 (0,07%)
    7. 10 Krzysztof Adam Krystyniak
      163 (0,07%)
    8. 4 Elżbieta Teresa Dolata-Cygan
      309 (0,13%)
    9. 5 Monika Patrycja Fronczak
      362 (0,15%)
    10. 8 Katarzyna Górecka-Janiszewska
      221 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kamil Krzysztof Zieliński
      32 115 (13,12%)
    2. 9 Monika Rejman-Kulus
      3 498 (1,43%)
    3. 5 Edward Jan Słobodziński
      1 543 (0,63%)
    4. 6 Grzegorz Macko
      9 629 (3,93%)
    5. 8 Irena Szpytma
      2 452 (1,00%)
    6. 3 Beata Izabela Żołnieruk
      4 578 (1,87%)
    7. 4 Ewelina Agnieszka Szydłowska
      6 325 (2,58%)
    8. 7 Paweł Dominik Ostrek
      959 (0,39%)
    9. 2 Jerzy Grzegorz Dec
      8 880 (3,63%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Renata Ewelina Kocjan-Górska
      1 099 (0,45%)
    2. 2 Mieczysław Michał Placety
      138 (0,06%)
    3. 6 Henryk Swół
      107 (0,04%)
    4. 4 Aleksandra Maria Jagieła
      435 (0,18%)
    5. 3 Magdalena Katarzyna Nowak
      566 (0,23%)
    6. 5 Ryszard Więcek
      392 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Waldemar Wiesław Pawłosek
      1 046 (0,43%)
    2. 9 Kinga Katarzyna Wolanin
      859 (0,35%)
    3. 8 Magdalena Karolina Falk
      159 (0,06%)
    4. 6 Natalia Weronika Sulikowska
      728 (0,30%)
    5. 7 Marek Zbigniew Ilczyszyn
      177 (0,07%)
    6. 5 Małgorzata Podgórska
      1 220 (0,50%)
    7. 1 Piotr Zygmunt Kruczkowski
      2 877 (1,18%)
    8. 2 Mariusz Dutkiewicz
      6 331 (2,59%)
    9. 3 Ewa Daniela Kwiatkowska
      960 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Stanisław Grędziński
      976 (0,40%)
    2. 2 Czesław Kazimierz Kręcichwost
      8 289 (3,39%)
    3. 5 Ewa Lucyna Tutka
      2 960 (1,21%)
    4. 6 Iwona Kornela Michańcio
      1 142 (0,47%)
    5. 8 Ilona Elżbieta Sitek-Warzecha
      972 (0,40%)
    6. 1 Patryk Edward Wild
      10 793 (4,41%)
    7. 7 Sebastian Hałaczkiewicz
      1 040 (0,42%)
    8. 4 Tadeusz Antoni Derenowski
      1 526 (0,62%)
    9. 10 Julian Kazimierz Golak
      4 558 (1,86%)
    10. 9 Katarzyna Joanna Gabriel
      1 161 (0,47%)

    Okręg 4

    miasto: Jelenia Góra, powiaty: bolesławiecki, jeleniogórski, kamiennogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Zdzisław Mirecki
      622 (0,35%)
    2. 8 Andrzej Lucjan Adamczuk
      2 003 (1,13%)
    3. 3 Andrzej Jan Tyc
      2 505 (1,41%)
    4. 6 Jolanta Dudzik
      1 103 (0,62%)
    5. 7 Henryk Józef Kubieniec
      747 (0,42%)
    6. 1 Józef Kusiak
      4 787 (2,69%)
    7. 2 Grażyna Stanisława Zbieg
      1 137 (0,64%)
    8. 5 Sylwia Małgorzata Ciszek
      553 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Paweł Koślacz
      146 (0,08%)
    2. 4 Anna Maria Hernik
      159 (0,09%)
    3. 7 Jakub Szymon Jankowiak
      147 (0,08%)
    4. 3 Paweł Gryć
      219 (0,12%)
    5. 1 Robert Maślak
      956 (0,54%)
    6. 8 Berenika Sara Jurecka
      212 (0,12%)
    7. 6 Justyna Maria Iwaszkiewicz
      197 (0,11%)
    8. 2 Kalina Marianna Hałka
      389 (0,22%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Konrad Mieczysław Owczarek
      289 (0,16%)
    2. 1 Daniel Janusz Wasyliszyn
      585 (0,33%)
    3. 2 Bogusław Krzysztof Strzelecki
      455 (0,26%)
    4. 3 Tomasz Piotr Dobrowolski
      313 (0,18%)
    5. 6 Iga Kacperska
      263 (0,15%)
    6. 5 Katarzyna Monika Maksymczuk
      156 (0,09%)
    7. 7 Marika Ewa Wójcik
      339 (0,19%)
    8. 8 Katarzyna Maria Dubiel
      325 (0,18%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Grzegorz Kocon
      1 105 (0,62%)
    2. 3 Zofia Rak
      2 359 (1,33%)
    3. 1 Sylwester Ryszard Baćko
      2 809 (1,58%)
    4. 7 Adam Kubicki
      1 009 (0,57%)
    5. 4 Mariola Bronisława Langer
      522 (0,29%)
    6. 8 Jerzy Stanisław Dulnik
      776 (0,44%)
    7. 5 Joanna Dumin
      650 (0,37%)
    8. 6 Robert Maciej Greb
      238 (0,13%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wojciech Dżoga
      1 268 (0,71%)
    2. 1 Krzysztof Piotr Beczek
      2 811 (1,58%)
    3. 7 Maciej Arkadiusz Lercher
      724 (0,41%)
    4. 5 Halina Maria Rzepczyńska
      374 (0,21%)
    5. 4 Iwona Anna Król
      2 222 (1,25%)
    6. 6 Beata Katarzyna Skowrońska
      902 (0,51%)
    7. 3 Jarosław Mariusz Janiec
      1 119 (0,63%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jan Michalski
      7 618 (4,28%)
    2. 3 Alicja Teresa Grześków
      2 953 (1,66%)
    3. 6 Anna Małgorzata Róg
      1 382 (0,78%)
    4. 5 Henryka Misan
      1 669 (0,94%)
    5. 4 Urszula Magryś
      1 412 (0,79%)
    6. 8 Marcin Edward Zawiła
      10 480 (5,89%)
    7. 7 Jolanta Danuta Zawisza
      1 624 (0,91%)
    8. 1 Jerzy Jan Pokój
      14 396 (8,09%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Włodzimierz Bartkowiak
      596 (0,33%)
    2. 4 Ewa Katarzyna Mastalska
      409 (0,23%)
    3. 5 Edward Władysław Tracz
      497 (0,28%)
    4. 3 Wiktor Piotr Misztal
      523 (0,29%)
    5. 2 Stanisława Maria Kuzio-Podrucka
      252 (0,14%)
    6. 6 Danuta Halina Siewierska
      224 (0,13%)
    7. 7 Paweł Urbański
      418 (0,23%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Czesław Urban
      374 (0,21%)
    2. 1 Robert Artur Winnicki
      1 746 (0,98%)
    3. 3 Małgorzata Agnieszka Świerzowska
      222 (0,12%)
    4. 4 Danuta Wyspiańska
      309 (0,17%)
    5. 5 Sebastian Januszewski
      171 (0,10%)
    6. 6 Sylwia Wanda Wandycz
      190 (0,11%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Kredkowski
      19 298 (10,85%)
    2. 6 Andrzej Piotr Sikora
      4 355 (2,45%)
    3. 2 Wojciech Paweł Leszczyk
      4 876 (2,74%)
    4. 3 Teresa Zembik
      5 455 (3,07%)
    5. 4 Jarosław Józef Karbowski
      2 101 (1,18%)
    6. 5 Danuta Anna Troczyńska
      2 695 (1,51%)
    7. 7 Agata Emilia Żyła-Monik
      2 355 (1,32%)
    8. 8 Jacek Krzysztof Potocki
      3 577 (2,01%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Iwona Stanisława Placety
      100 (0,06%)
    2. 7 Andrzej Jałoszyński
      69 (0,04%)
    3. 4 Anna Monika Machajska
      225 (0,13%)
    4. 3 Sławomir Wacław Kamiński
      417 (0,23%)
    5. 6 Renata Jasińska-Nowak
      242 (0,14%)
    6. 2 Anna Władysława Szwed
      369 (0,21%)
    7. 1 Michał Ryszard Fronik
      265 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tadeusz Jerzy Waliczek
      1 461 (0,82%)
    2. 4 Piotr Bielańczyk
      511 (0,29%)
    3. 5 Piotr Bogusław Jędrzejczak
      303 (0,17%)
    4. 7 Karolina Agata Hertman
      315 (0,18%)
    5. 8 Joanna Zielińska
      1 360 (0,76%)
    6. 2 Elżbieta Lech-Gotthardt
      2 035 (1,14%)
    7. 3 Helena Zatońska
      1 320 (0,74%)
    8. 6 Adam Andrzej Bułkowski
      588 (0,33%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Marek Adam Obrębalski
      6 013 (3,38%)
    2. 5 Aleksandra Marta Tobiasz
      2 695 (1,51%)
    3. 3 Halina Gabriela Piotrowska
      2 394 (1,35%)
    4. 6 Bartosz Seweryn Kuświk
      1 328 (0,75%)
    5. 1 Cezary Adam Przybylski
      21 639 (12,16%)
    6. 7 Eugeniusz Tadeusz Grabas
      1 653 (0,93%)
    7. 8 Katarzyna Aneta Grzelak
      1 849 (1,04%)
    8. 4 Justyna Magdalena Foremna
      1 106 (0,62%)

    Okręg 5

    miasto: Legnica, powiaty: głogowski, jaworski, legnicki, lubiński, polkowicki, złotoryjski

    Pokaż więcej

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Alfred Józef Serkies
      849 (0,43%)
    2. 6 Stanisław Tomczak
      726 (0,37%)
    3. 7 Elżbieta Kida
      929 (0,47%)
    4. 1 Ryszard Zbrzyzny
      6 872 (3,49%)
    5. 3 Jerzy Stanisław Sztangret
      913 (0,46%)
    6. 4 Joanna Renata Białek
      942 (0,48%)
    7. 2 Urszula Beata Dec-Żaboklicka
      668 (0,34%)
    8. 5 Józef Wasinkiewicz
      501 (0,25%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krystyna Anna Burakowska
      914 (0,46%)
    2. 7 Kamil Hyckowski
      107 (0,05%)
    3. 5 Krzysztof Markowski
      255 (0,13%)
    4. 2 Piotr Rafał Kohlman
      337 (0,17%)
    5. 3 Wojciech Monkosa
      183 (0,09%)
    6. 4 Dominika Królewiecka-Wala
      264 (0,13%)
    7. 6 Aleksandra Urszula Wielczyk
      234 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Maciej Iwaszkiewicz
      251 (0,13%)
    2. 6 Joanna Ewa Michalska
      320 (0,16%)
    3. 8 Stanisław Pokrywka
      253 (0,13%)
    4. 1 Tomasz Łukasz Merwiński
      677 (0,34%)
    5. 2 Jakub Cezary Włodarczyk
      305 (0,15%)
    6. 4 Maria Anna Łambucka
      186 (0,09%)
    7. 5 Anna Maria Rzeźniczak
      139 (0,07%)
    8. 7 Jan Mełech
      59 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Danuta Krystyna Garbaczewska
      285 (0,14%)
    2. 1 Tadeusz Samborski
      8 657 (4,40%)
    3. 2 Wanda Józefa Gołębiowska
      2 223 (1,13%)
    4. 3 Józef Dzbanuszek
      700 (0,36%)
    5. 5 Maria Wrona
      926 (0,47%)
    6. 4 Cecylia Ewa Stankiewicz
      829 (0,42%)
    7. 7 Patrycja Alicja Cirko
      570 (0,29%)
    8. 8 Tadeusz Tofel
      320 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Agnieszka Sośnicka
      1 542 (0,78%)
    2. 6 Iwona Monika Worwąg-Żydołowicz
      238 (0,12%)
    3. 1 Marcin Stanisław Królak
      3 816 (1,94%)
    4. 4 Sylwia Marta Styś
      1 593 (0,81%)
    5. 2 Damian Piotr Czajkowski
      1 448 (0,74%)
    6. 3 Władysław Andrzej Tyrcz
      1 412 (0,72%)
    7. 7 Łukasz Muras
      751 (0,38%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Jarosław Janusz Dwojak
      575 (0,29%)
    2. 4 Paweł Marcin Frost
      2 390 (1,21%)
    3. 1 Piotr Borys
      26 697 (13,57%)
    4. 2 Jacek Zbigniew Zahorski
      2 734 (1,39%)
    5. 5 Anna Brok
      3 350 (1,70%)
    6. 7 Joanna Dorota Strączek
      976 (0,50%)
    7. 3 Jadwiga Szeląg
      7 332 (3,73%)
    8. 8 Renata Helena Dembek
      1 936 (0,98%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Sebastian Andrzej Szymkowiak
      809 (0,41%)
    2. 2 Marcin Smolan
      212 (0,11%)
    3. 3 Elżbieta Tracz
      694 (0,35%)
    4. 5 Cezary Jacek Bukowski
      207 (0,11%)
    5. 4 Karolina Smulska
      427 (0,22%)
    6. 6 Klaudia Anna Urban
      393 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Arkadiusz Pachurka
      940 (0,48%)
    2. 3 Wojciech Aleksander Rączyński
      302 (0,15%)
    3. 2 Jarosław Hoszowski
      448 (0,23%)
    4. 4 Barbara Czesława Rączyńska
      202 (0,10%)
    5. 5 Elżbieta Bończak
      283 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jacek Marcin Baczyński
      27 862 (14,16%)
    2. 4 Piotr Adam Karwan
      5 340 (2,71%)
    3. 3 Alicja Mochol-Kędziora
      5 000 (2,54%)
    4. 5 Franciszek Materniak
      1 724 (0,88%)
    5. 2 Paweł Kura
      14 924 (7,58%)
    6. 6 Kamila Dorota Brzozowska
      4 751 (2,41%)
    7. 8 Patryk Jurga
      2 935 (1,49%)
    8. 7 Izabela Katarzyna Wańkowicz
      2 225 (1,13%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Radosław Konrad Rymkiewicz
      131 (0,07%)
    2. 3 Kamil Karol Plecety
      169 (0,09%)
    3. 1 Lidia Maria Jarmułowicz
      385 (0,20%)
    4. 4 Małgorzata Szopińska
      171 (0,09%)
    5. 7 Jacek Krajewski
      378 (0,19%)
    6. 5 Katarzyna Sylwia Pytlewska
      127 (0,06%)
    7. 6 Sławomir Waldemar Szopiński
      60 (0,03%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW Z DUTKIEWICZEM DLA DOLNEGO ŚLĄSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Eugeniusz Habura
      1 434 (0,73%)
    2. 5 Renata Izabela Hoffman
      707 (0,36%)
    3. 4 Jarosław Janusz Danielski
      205 (0,10%)
    4. 3 Martyna Grzelczak
      804 (0,41%)
    5. 1 Michał Kuszyk
      2 143 (1,09%)
    6. 6 Adam Łukasz Stanecki
      223 (0,11%)
    7. 7 Regina Szpak
      539 (0,27%)
    8. 8 Jerzy Zbigniew Słowik
      608 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Monika Dorota Kaczmarek
      1 810 (0,92%)
    2. 1 Tymoteusz Dominik Myrda
      15 155 (7,70%)
    3. 5 Artur Mieczysław Urbański
      1 538 (0,78%)
    4. 4 Emilia Prokopczak
      1 473 (0,75%)
    5. 3 Piotr Poznański
      3 353 (1,70%)
    6. 7 Emilia Janina Sobieska
      974 (0,49%)
    7. 8 Piotr Tomasz Midziak
      1 137 (0,58%)
    8. 2 Jacek Kiełb
      5 411 (2,75%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Polecamy

    Nasze Dobre Podkarpackie 2019 [KANDYDACI]

    Nasze Dobre Podkarpackie 2019 [KANDYDACI]

    MISTRZOWIE AGRO Wielki ogólnopolski finał plebiscytu

    MISTRZOWIE AGRO Wielki ogólnopolski finał plebiscytu