Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wybraliśmy najlepszych

Redakcja
Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin wręcza nagrodę Stefanii Sierkowskiej z Lubaczowa.
Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin wręcza nagrodę Stefanii Sierkowskiej z Lubaczowa.
Dziś odbyła się finałowa gala konkursu „Nasze Dobre Podkarpackie”. Wręczyliśmy nagrody zwycięzcom 4 kategorii konkursowych. Najpopularniejszy produkt wybrali także nasi czytelnicy w konkursie SMS-owym. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 13 w pięknych wnętrzach hotelu Ambasador w Rzeszowie.

Nagrody, dyplomy i wyróżnienia wręczył laureatom Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin, który pełnił funkcję przewodniczącego kapituły konkursu Nasze Dobre Podkarpackie.

W kategorii Produkty spożywcze zwyciężyły makowce z ciasta drożdżowego firmy Wyrób i Sprzedaż Ciast Cukierniczych Stefania Sierkowska z Lubaczowa

W kategorii: Produkty spożywcze – dania, wygrały krokiety – różne nadzienia firmy ROMIKO s.c. Romana Kozaka z Rzeszowa.

W kategorii – Usługi, zwyciężyła Politechnika Rzeszowska im. I. Łukasiewicza, która zaprezentowała produkt o nazwie – Kształcenie kadr inżynierskich dla potrzeb Doliny Lotniczej.

W kategorii – Produkty przemysłowe i kosmetyki, zwyciężył Prostotrzymacz AM-PES-01 firmy Reh4mat Sławomira Wrońskiego z Głogowa Małopolskiego.

Najpopularniejszym produktem Podkarpacia Nasi Czytelnicy W konkursie SMS-owym wybrali: Chleby – orkiszowy kołodziej i tradycyjny od Nawłoki, którego producentem jest Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa HELVA PIEKARNIA Elżbieta Nawłoka z Rzeszowa.

Kapituła plebiscytu przyznała także wyróżnienia Nasze Dobre Podkarpackie – znak jakości Nowin 2009 następującym produktom:

Chleb domowy graham z boczkiem i papryką, którego producentem jest Piekarnia S.C Sajdak Wiesława, Sajdak Jerzy ze Zręcina.

Chleb orkiszowy kołodziej, wypiekany przez FPHU Helva Piekarnia Elżbieta Nawloką w Rzeszowie,

Chleb razowy Łańcucki pieczony na liściu kapusty, produkowany przez PPHU ANNMAR Anna Surmacz.

Specjalne wyróżnienie kapituły zdobyła seria kosmetyków „Prosto z natury” wytwarzana przez Uzdrowisko Iwonicz S.A.

Makowce piekły nasze babcie

Stefania Sierkowska, właścicielka firmy Wyrób i Sprzedaż Ciast Cukierniczych w Lubaczowie:

- Makowce należą do najbardziej poszukiwanych przez smakoszy słodkich produktów naszej firmy. Te smaczne, przyrządzane w dość prosty sposób wyroby piekły jeszcze nasze babcie i my staramy się tradycję kontynuować. Do przygotowania makowca z ciasta drożdżowego potrzebne są m. in. takie składniki jak: mąka, drożdże, świeże mleko, margaryna, cukier, jajka, sól i inne dodatki. Kiedy ciasto drożdżowe jest już przygotowane, robi się z niego gałki, które zostają rozwałkowane. W tym samym czasie przygotowuje się masę makową. Do maku dodaje się cukier, miód, orzechy, roztopioną margarynę i różne dodatki, w tym cynamon. Tak przygotowaną masę makową nakłada się na wcześniej rozwałkowane ciasto. Całość zwija się w rulon i wkłada do pieca. Wyrób piecze się od 30 do 40 minut w temperaturze 180 stopni C. Po wypieczeniu polewamy makowiec pomadą lub glazurą przyprawioną sokiem cytrynowym bądź wiśniowym. Jednocześnie posypujemy go orzechami albo rodzynkami. I może już wędrować na stół. Makowce z ciasta drożdżowego mają największe wzięcie w okresie Świąt Wielkanocnych i Świąt Bożego Narodzenia.

Smaczne i zawsze świeże

Roman Kozak, właściciel firmy ROMIKO w Rzeszowie, producent krokietów z różnymi nadzieniami:

- Nasze smaczne i zawsze świeże krokiety wyrabiane są z ciasta naleśnikowego. Mają nadzienie o różnych składnikach i smakach. Produkujemy więc krokiety z kapustą słodką i kwaśną, z mięsem, kapustą słodką i mięsem oraz z szynką i pieczarkami. Surowce do produkcji krokietów kupujmy zawsze od sprawdzonych dostawców z terenu Podkarpacia. Produkcja dobrych i zdrowych krokietów jest żmudna i bardzo pracochłonna. Nie używamy w procesie ich wytwarzania żadnej maszyny. Wszystko wykonywane jest ręcznie. Krokiety codziennie rozwozi się do odbiorców, gdyż termin ich ważności do spożycia wynosi jedynie 4 dni. Do ich produkcji nie używa się żadnych dodatków zapachowych czy smakowych, ani też żadnych utrwalaczy przedłużających termin ważności. To naprawdę zdrowe wyroby. Produkcja krokietów cały czas odbywa się ręcznie. Czyli wytwarzamy je tak jak nasze babcie, mamy zawsze świeże i smaczne krokiety, młodsze pokolenie gospodyń już nie ma na to czasu. Panie wolą kupować gotowe produkty, a my wychodzimy im naprzeciw z naszymi wyrobami. Oferujemy towar, który znajduje coraz więcej klientów na podkarpackim rynku Nasze krokiety można kupić w sklepach, punktach handlowych i placówkach usługowych. Najwięcej sprzedaje się w samym Rzeszowie.

Kształcimy kadry dla Doliny Lotniczej

Dr hab. inż. Krzysztof Kubiak, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej:

- Studia w Politechnice, a szczególnie na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa są bezpośrednio związane z Podkarpaciem i Doliną Lotniczą, gdzie właśnie przemysł lotniczy stanowi dominującą branżę. Kierunki studiów, na których wydział kształci studentów są bezpośrednio związane z przemysłem lotniczym. Wiodącym kierunkiem jest lotnictwo i kosmonautyka, na którym kształcimy jako jedyni w kraju na zaawansowanym poziomie pilotów lotnictwa cywilnego jak również konstruktorów z zakresu budowy samolotów, silników lotniczych oraz awioniki. Lotnictwo, to nie tylko lotnicy, bowiem wykonanie najwyższej jakości produktu lotniczego wymaga również zaangażowania fachowców z innych dziedzin. Zwłaszcza inżynierów, z kierunku mechanika i budowa maszyn szczególnie ze znajomością technik komputerowych, wspomagających wytwarzanie części konstrukcji lotniczych. Fachowców takich również kształcimy na naszym wydziale wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu przemysłu. Współczesnym kierunkiem zapewniającym wysoko kwalifikowane kadry m. in. dla przemysłu lotniczego jest mechatronika. Wydział kształci także magistrów inżynierów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji.

Doskonała jakość i niska cena

Prostotrzymacz AM-PES-01

Sławomir Wroński, szef firmy Reh4mat w Głogowie Małopolskim:

- Wyroby REH4MAT-u cechują się wyjątkowo dobrą jakością, trwałością, komfortem użytkowania, funkcjonalnością oraz bardzo wysoką estetyką wykonania. Do produkcji ortez używa się unikalnych kompozycji surowców gwarantujących z jednej strony komfort użytkowania, z drugiej zaś wzorcową wręcz rehabilitację. Sposób pakowania i oznakowania wyrobów pozwala na stałą kontrolę rozmiarów i typów, zarówno przez osoby dokonujące wysyłek produktów, jak i w procesie zaopatrzenia pacjenta. Do każdego produktu dostarczana jest tabela rozmiarowa, która ułatwia dobór wyrobu do danej osoby. W przypadku, gdy nie ma możliwości dobrania standardowego rozmiaru wyrobu, wykonujemy wyroby indywidualnie na miarę pacjenta. Wyroby REH4MAT-u znajdują zastosowanie nie tylko w rehabilitacji pacjentów. Dzięki swym uniwersalnym właściwościom, pewna grupa produktów może być używana również do amatorskiego uprawiania sportu oraz rekreacji – jako zabezpieczenie przed ewentualnymi kontuzjami czy urazami. Szczególnie godnymi polecenia do sportu są ortezy wykonane ze specjalistycznych dzianin, gwarantujących doskonałą przewiewność skóry przy bardzo dobrej stabilizacji stawów.

 

PATRONAT HONOROWY:

- Zygmunt Cholewiński, Marszałek Województwa Podkarpackiego

- Mirosław Karapyta, Wojewoda Podkarpacki

- Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa + logo miasta (przesyłam w zał.)

Stanisław Siwak

[email protected]

017 867-22-58

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24