Wychowanek rzeszowskiej Ósemki został w Trentino wicemistrzem Europy. Na podium trzech Polaków

Tomasz Kapłan ma w dorobku 6 medali mistrzostw Europy
Tomasz Kapłan ma w dorobku 6 medali mistrzostw Europy Archiwum
Tomasz Kapłan, wychowanek Ósemki Rzeszów (obecnie Nosan Kielce) zdobył w Trentino srebrny medal Mistrzostw Europy w pool bilard, w odmianie 14/1. Dla Tomka to szósty medal w ME (w 2011 roku był mistrzem w 14/1).

Złoto zdobył Karol Skowerski (także Nosan), a brąz Mariusz Skoneczny (Duet Tomaszów Mazowiecki ) i Austriak Mario He.

W odmianie 10-bil mistrzem Europy został Mieszko Fortuński (Baribal Lubin). W finale pokonał 8:4 Caspera Matikainena (Finlandia). Tomasz Kapłan zajął 5. miejsce, przegrywając w ćwierćfinale 7:8 z Matikainenem.