Wygrana koszykarzy Rawlplug Sokoła. W meczu awansem łańcucianie rzucili 104 punkty, z czego Małgorzaciak i Zywert 63

TomaszRyzner
Sokoły wygrywały już 51:35, ale w II połowie kibice przeżyli jeszcze trochę emocji pzkosz.pl
W rozegranym awansem meczu 22. kolejki 1 ligi Rawlplug Sokół pokonał u siebie Kotwicę Kołobrzeg 104;93. 35 punktów dla łańcuckiej drużyny rzucił Filip Małgorzaciak. Nasza jedynak na zapleczu ekstraklasy powrócił na fotel lidera tabeli.

Sokoły od początku miały inicjatywę, punktowały na wysokim procencie i w połowie drugiej kwarty, po trójce Bartłomieja Karolaka, wynik brzmiał 51:35. Kotwica nie skapitulowała, a po zmianie stron zdołała zbliżyć się do gospodarzy na odległość jednego trafienia z gry (64:66, 66:68, 74:75), ale miejscowi nie dali się przełamać.

W końcówce łańcucianie poprawili obronę, zanotowali 11. wygraną w sezonie i ponownie zasiedli na fotelu lidera tabeli.

Wspomniany Filip Małgorzaciak trafił 10 na 17 rzutów z gry i 9 na 9 za 1. Kamila Zywert zaliczył 28 "oczek" co stanowi dla niego rekord życiowy na pierwszoligowych parkietach. 22-letni playmaker łańcucian miał dodatkowo 8 asyst.

Gospodarze trafili 15 z 35 rzutów z dystansu.

W sobotę. podopiecznych Dariusza Kaszowskiego czeka wyjazd do Pruszkowa na pojedynek z Elektrobud-Investment ZB.

Rawlplug Sokół Łańcut - Energa Kotwica Kołobrzeg 104:93 (34:25, 26:29, 24:26, 20:13)

Rawlplug Sokół: Małgorzaciak 35 (6x3), Zywert 28 (1x3, 8 as.), Karolak 17 (5x3), Klima 7, Kulikowski 1 (11 zb.) oraz Zaguła 7 (1x3), Sewioł 6, Pruefer 2, Fiszer 1.

Energa Kotwica: Bodych 20 (1x3), Janiak 15 (3x3, 9 as.), Grujić 12 (1x3), Ryżek 10 (2x3), Zalewski 9 (1x3) oraz Przyborowski 18 (3x3), Wrona 4, Stanios 3 (1x3), Lasota 2, Suliński 0.