W sumie w ub. roku na Podkarpaciu było 40 dworców i stacji kolejowych. 5 z nich było w złym stanie technicznym. Za to pod względem sanitarnym nie stwierdzono żadnych uchybień.
W ub. roku kapitalny remont przeszedł Dworzec PKP Rzeszów Główny. Odnowiono zewnętrzną elewację i główny hol. Wymieniono tu posadzkę, płytkami wyłożono ściany i filary. Dodatkowo obniżono sufit oraz zainstalowano nowe oświetlenie. Połączono również poczekalnię z głównym holem. Cały dworzec przystosowany został dla osób niepełnosprawnych.
Podczas kontroli inspektorzy stwierdzili, że pomieszczenia dla podróżnych tj. poczekalnie i sanitariaty są zamknięte i nie udostępniane dla podróżnych w miejscowościach: Targowiska, Wróblik Szlachecki, Jedlicze, Przybówka (pow. krośnieński), w Krośnie - przystanek osobowy PKP Krosno - Miasto, w Żarnowcu (pow. jasielski), w Lubzinie (pow. ropczycko-sędziszowski) i w Tarnobrzegu (Dworzec PKP). Z kolei Stacje PKP w Lubaczowie i Horyńcu Zdroju są czynne tylko na pół godziny przed odjazdem pociągu.
- Wciąż dużym problemem na niektórych dworcach i stacjach PKP jest brak ogólnodostępnych toalet. Sytuacja taka ma miejsce m.in. w Czarnej Tarnowskiej i Grabinach (pow. dębicki), Jaśle, Sędziszowie Młp., Ropczycach - podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.
Menedżer sportowy - zbawienie czy zło konieczne?