Wyniki nie zaskoczyły

Grzegorz Michalski
M.Dybaś
Czarni Jasło nurkują w tabeli, Święcany odjeżdżają rywalom.

Rzemieślnik Pilzno okazał się za mocny dla Czarnych i pokonał jasielską drużynę 3:0. W pierwszej połowie to goście stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich, lecz żadna z nich nie zakończyła się golem. Druga połowa to śmielsze ataki gości, czego skutkiem był gol w 48. minucie. Czarni starali się doprowadzić do remisu, lecz dobrze grająca obrona gości nie popełniła błędu. Rzemieślnik stawiał na grę z kontrataku- po jednej z takich kontr goście strzelają w 64 min. drugiego gola. W 89. minucie Pilzno strzela kolejnego gola z kontry i ustala wynik meczu. Po 10 meczach, Czarni zajmują 13 miejsce.

W klasie okręgowej nie dzieje się najlepiej dla drużyn z powiatu. Lider Nafta Jedlicze pokonała na własnym stadionie chłopaków z Łężyn. Skołyszyn w Korczynie został powalony na kolanach. Drużyna z zachodu powiatu kompletnie nie miała argumentów na dobrze zgraną, szybką i pewnie grającą Kotwicę. Natomiast Mrukowa, po wyrównanej grzej ostatecznie uznała na własnym stadionie wyższość zawodników LKS Długie przegrywając 1:2. Po 7 meczach Skołyszyn jest ostatni, Łężyny trzecie od końca, a piłkarze Zamczyska zajmują jedno oczko wyżej niż Gaudium.

W A klasie najciekawszy pojedynek odbył się na boisku w Sobniowie. Tamtejszy OKS podejmował walczącą o awans Ostoję z Kołaczyc. Obydwie drużyny miały swoje okazje, chociaż to drużyna z Kołaczyc w drugiej połowie wyraźnie przeważała. I chociaż sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, to waleczności obydwu zespołom odmówić nie można. Po raz trzeci pojedynek tych drużyn skończył się bezbramkowym remisem. Po tym spotkanie Sobniów jak i Ostoja znajdują się w ścisłej czołówce ligi. Druga drużyna z gminy Kołaczyce - Orzeł Bieździedza, który spadł w minionym sezonie, wydaje się, że zanotuje kolejny spadek. Po ośmiu spotkaniach Orzeł zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Niespodzianką minionej niedzieli jest z pewnością remis Tempa Nienaszów, które na wyjeździe w Lubli podzieliło się punktami z Orłem, remisując 2:2. Po 9 meczach zdecydowanym liderem jest Polonia Kopytowa, która w dotychczasowych meczach tylko raz przegrała.

B klasa to niegasnąca dominacja drużyny ze Święcan. Tym razem Standard w Zręcinie pokonał 1:2 tamtejszą Tęczę. Tabelę zamyka natomiast Jasiołka Szebnie. Zawodnicy przegrali po raz kolejny, tym razem na własnym boisku z Victorią Dobieszyn 2:3.

Na boiskach C-klasowych nieodłączna dominacja drużyn z gminy Tarnowiec. Pierwsze miejsce po kolejce zajęła ekipa z Brzezówki. Po bratobójczym pojedynku z Łubem Szlacheckim zawodnicy z Brzezówki wygrali jedną bramką. Ostry pojedynek w Krempnej pomiędzy tamtejszym Wrzosem i Dębowczanką zakończył się wygraną 3:2 gospodarzy. Niespodziewanie punkty straciła Sparta Osobnica, przegrywając w Draganowej.