Wyniki: piłka nożna, klasa B Dębica, gr. I, II

puch
W B klasie również piłkarze odrobili wszystkie zaległości. Tradycyjnie na tym szczeblu nie zabrakło emocji oraz sędziowskich kontrowersji.

Grupa I

13 kolejka - 1 maj

W sobotę zespół Progresu nie pozostawił złudzeń w Gogołowie co do tego, kto jest liderem tej grupy. Pewnie pokonując zespół Skarbka, wywalczył sobie kolejne trzy oczka. O drugie miejsce w tabeli walczyły drużyny z Lubziny i Nockowej. Nie najlepsza passa Olimpii i dobra gra Strażaka spowodowała spadek dotychczas pewnie grającej Nockowej. W Przedbórzu z decyzją sędziego nie mogli pogodzić się zawodnicy z Małej, twierdząc, że zawodnik, który strzelił bramkę dla gospodarzy, był na pozycji spalonej.

SKARBEK GOGOŁÓW - PROGRES KAWĘCZYN 1-3 (0-1)
BRAMKI: Bielecki - Filipek (29), B. Pietkiewicz (53), W Pietkiewicz (77).
SKARBEK GOGOŁÓW: Piasecki - Kuternoga (65. Lesiak), Boroń, Madziar Piątek - Fic, Źwięk, Mokrzycki, Potyrała - Lampara (45. Lechwar), Pająk (45. Bielecki).
PROGRES KAWĘCZYN: M. Pietkiewicz - Barnacki, K. Borek, Tylutki, Pałka - Kozak (50. Patro), Ciemień, Ł. Borek, W. Pietkiewicz - Filipek (80. Dudek), B. Pietkiewicz (75. Daniel).
SĘDZIOWAŁ: Łukasz Kisiel. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI:
Borkovia Borek Wielki - Paszczyniak Paszczyna 0-1 (0-1) Wolak (2);
Korona Góra Ropczycka - Olchovia Olchowa 2-2 (1-1);
Strażak Lubzina - Olimpia Nockowa 2-1 (1-0) dla gospodarzy: Kipa (19), Fryz (62);
Huragan Przedbórz - LZS Mała 1-1 (1-1) Broda (35) - Paryś (10).
Pauzował: Gród Będziemyśl

16 kolejka - 3 maj
W poniedziałkowym spotkaniu przez pierwsze pół godziny meczu zawodnicy Grodu doszczętnie wykorzystywali ospałą grę przyjezdnych z Paszczyny. Przebudzenie gości nastąpiło zaraz po tym jak Paweł Kisiel po raz pierwszy skierował piłkę do bramki. Na drugą połowę zawodnicy Paszczyniaka wyszli już zmobilizowani, dlatego trzy kolejne gole należały już do nich. W przedostatniej minucie padła jeszcze bramka dla gospodarzy, jednak trzy punkty trafiły do Paszczyny. Chociaż zawodnicy z Małej przegrali z Lubziną i nie udało im się trafić do bramki, zagrali ładny mecz na dobrym poziomie.

PASZCZYNIAK PASZCZYNA - GRÓD BĘDZIEMYŚL 4-3 (2-1)
BRAMKI: P. Kisiel (34), S. Wolak (50 - karny), D. Wolak (81), Podjasek (84) - J. Marchlik 2 (14, 26), Szajnowski (89).
PASZCZYNIAK PASZCZYNA: Wilczyński - Kucharski (46. Zeiliński), Depta, Tokarz, D. Wolak, S. Wolak, P. Kisiel, Podjasek (86. Siwula), Dziedzic, Pyskaty (55. W. Kozioł.), Ortyl ( 84. R. Kozioł).
GRÓD BĘDZIEMYŚL: Adamski - Michał Wozowicz (46. Tryczyński), Marcin Wozowicz (75. Szajnowski), Michalski, J. Marchlik - Szela, Maś, M. Szczęch, Kłos - Marcinek - G. Szczęch (T. Marchlik).
ŻÓŁTE KARTKI: Kucharski, R. Kozioł - G. Szczęch, Maś, T. Marchlik.
SĘDZIOWAŁ: Stanisław Siwiec (Ropczyce)
WIDZÓW 250

Huragan Przedbórz - Skarbek Gogołów 2-3;
LZS Mała - Strażak Lubzina 0-2 (0-1) Więckowicz (37), Kurgan (89);
Olimpia Nockowa - Olchovia Olchowa 2-2 (0-1) dla gości: Bołba (20), Szczyrek (85);
Progres Kawęczyn - Borkovia Borek Wielki 1-0 (0-0) Filipek (60).
Pauzowała: Korona Góra Ropczycka

Grupa II

13 kolejka -1 maj

W ciągu ostatnich 30 sekund spotkania Golemek z Zasowem, już w doliczonym czasie gry, sędzia podyktował rzut wolny dla Kamieniarza, co dało gospodarzom zwycięstwo. Lider znowu zwycięski. Tym razem w meczu do jednej bramki z Machową.

WYNIKI:
Góra Motyczna - Wiewiórka 2-1 (0-0) dla gospodarzy: Bała (70), Michoń (85);
Jamnica Dulcza Wielka - Jodłowa 2-1 (1-0) Ryba (41), Czapiga (49) - Lech (67);
Monis Bielowy Strzegocice - Machowa 3-0 (2-0);
Bodzos Podgrodzie - Dąbrówka Stara Jastrząbka 2-1 (1-0) dla gości: Gruszowski (48);
Dąb Żdżary - Bobrowa 3-2 (1-1) M. Świerczek 2 (18, 61), S. Świerczek (50) - Gładowski (23), Dzik (71 - karny);
Kamieniarz Golemki - Zasów Mokre 2-1 (0-0) Nosal (70), Gawiec (87) - G. Czerwiec (60 - karny).

16 kolejka

Dąbrówka do przerwy dzielnie walczyła z Jamnicą, gra obu zespołów była wyrównana. Druga połowa to już zdecydowana przewaga gości i w efekcie ich zwycięstwo. Zawodnicy Jodłowej pozwolili grać Dębowi tylko do 40 minuty, której to wykorzystali karnego, a w przeciągu następnych 5 minut jeszcze dwa razy skierowali piłkę do bramki. Monis gładko wygrał z Zasowem, któremu przede wszystkim brakuje wykończenia.

DĄBRÓWKA STARA JASTRZĄBKA - JAMNICA DULCZA WIELKA 1-4 (1-1)
BRAMKI: Michoń (35) - Ryba (15), Wolak 2 (60, 85), Szumny (70).
DĄBRÓWKA STARA JASTRZĄBKA: Smagacz - Jamróg Piotrowski, Mądro, Jałowiec - Michoń, Cich, Knych, Madura - Durołek, Gruszowski.
JAMNICA DULCZA WIELKA: D. Szkrzyniarz - M. Wolak, Baróg, M. Szkrzyniarz, Czuchra - Giża, Frankowicz, D. Wolak, Kużdżał - Ryba, Kij.
ŻÓŁTA KARTKI Madura, Jamróg CZERWONA Jamróg (82. druga żółta)

Jodłowa - Dąb Żdżary 3-1 (3-0) Kapłon (40), Bałucki (43), Lech (45) - S. Świerczek (50 - karny); Kamieniarz Golemki - Bodzos Podgrodzie 1-0 (1-0) M. Lada II (44);
Zasów Mokre - Monis Bielowy Strzegocice 1-5 (0-1) dla gospodarzy: Strzałka (60);
Bobrowa - Góra Motyczna 1-2 (1-1) Ckolewa (5) - Łukasiewicz (1), Cyzio (88);
Machowa - Wiewiórka 3-2 (1-1) dla gospodarzy: Persak, Świerczek, samobójcza.