Wyniki, piłka nożna, klasa B Rzeszów, gr. I, II, III (9 maj)

luci, miga, arko
Rudna Wielka (na biało-czerwono) remisując 2-2 z Plonem zdobyła pierwszy punkt na wiosnę. Paweł Kubicz
Tylko pół godziny pograli piłkarze Przybyszówki i Mrowli. W 33. minucie z nieba poleciał grad i sędzia przerwał mecz. Pierwsze punkty na wiosnę zdobyła Rudna Wielka.
KS Przybyszówka - Mrowlanka MrowlaPrzybyszówce (na zielono) i Mrowli szyki popsula pogoda. Zagrali tylko 33 minuty (0-0) po czym zgonieni z boiska przez burze nie zdolali dokonczyc meczu.

KS Przybyszówka - Mrowlanka Mrowla

Grupa I

Tylko pół godziny pograli piłkarze Przybyszówki i Mrowli. W 33. minucie z nieba poleciał grad i sędzia przerwał mecz. Gdy ulewa ustąpiła piłkarze obu zespołów wyrazili chęć kontynuowania gry, ale arbiter Krzysztof Król zdecydował, że boisko nie nadaje się do gry. - Nie było tak źle, były tylko kałuże, nie raz graliśmy na bardziej mokrej murawie - powiedział jeden z piłkarzy. Zabajka wygrała derby gminy Głogów Małopolski. Pierwsze punkty na wiosnę zdobyła Rudna Wielka.

Orzeł Wysoka Głogowska - Meblosystem Zabajka 0-3 (0-1)
BRAMKI: Pastuła 2 (29, 76), Kłeczek (60).
ORZEŁ: Koza - K. Drzał, D. Drzał, Krzyśko, Pietrucha, Siłka, Bułaś, Sołtys (49. Tracz), Duda, Rębisz, Orzech.
ZABAJKA: Mosiężny - Pado, Kot (Kida), Żmuda, Sondej, Lewicki, Drozd (Gut), Pastuła (Noworól), Grygiel, Sopko, Kłeczek (Grzywacz).

POZOSTAŁE WYNIKI:
Trzcianka Trzciana - Novi Nosówka 1-2 (1-1) dla gości: B. Różalski (16), Nizioł (80);
Rudnianka Rudna Wielka - Plon Klęczany 2-2 (0-0) Dziągwa (55), Kula (65) - Skiba (30), Długosz (80);
Dąb Dąbrowa - Victoria Budy Głogowskie 1-0 (1-0);
Biała - Korona II Rzeszów 2-2 (1-1) Haligowski, Członka - Kogut, Bojarski;
Limblach II Zaczernie - Junak Rzeszów 2-3 (1-2) Piotrowski, Kłyk - Kuśnierz 2, Nalepa;
Przybyszówka - Mrowlanka Mrowla przerwany w 33. minucie gdyż nad boiskiem rozszalała się burza i zaczął padać grad.

Grupa II

Prowadząca trójka solidarnie wygrała swoje mecze z czego nie do końca zadowoleni są w Mogielnicy. Grom bowiem musi liczyć na potknięcie Płomyka lub Granitu, bo awans do A-klasy wywalczą tylko dwa zespoły.

GROM MOGIELNICA - BŁAŻOWIANKA II BŁAŻOWA 1-0 (1-0)
BRAMKI: Wiącek (8)
GROM: Chudzicki - Pizło S., Pizło M., Kubiś, Gosztyła - Rzepka, Madera, Bieda, Wiącek - Jamróz, Bochnak.
PRYWATNA: Wielgus - Kozdraś, Sobczyk, Woźniak, Sobkiewicz - Wielgus S., Sobczyk, Chuchla, Kruczek - Trojanowski, Majcher.
ŻÓŁTE KARTKI: Wiącek, Rzepka - Woźniak, Wielgus S.
SĘDZIOWAŁ: Konrad Ziemniak (Rzeszów). WIDZÓW 50.

Prywatna Lecka - Albatros Szufnarowa 3-0 (0-0);
Korona Dobrzechów - Diament Pstrągowa 3-3 (2-1) Ł. Dziepak (25), Cyran (40), Poprawa (60) - Bieda 2 (22, 65), samobój (71);
Huragan Kozłówek - Herman Hermanowa II 4-2 (1-0) Pałucki (40-karny, 66-karny), Saletnik (70), Wójtowicz (79) - Chrzanowski (77, 88);
Grunwald Budziwój - Płomyk Lutoryż 1-3 (1-1) dla Płomyka: Tereszkiewicz A. (25), Tereszkiewicz D. (66), Ziemba (68);
Orzeł Lubla - Start Lubenia 5-0 (3-0) Borowski (20-karny), W. Ochałek 3 (23, 28, 55), Szot (70);
Sokół Grodzisko - Granit Wysoka Strzyżowska 1-4 (1-2) dla Sokoła: Wilk (34).

Grupa III

Gospodarze zagrali bez Martowicza i Domonia, dlatego o wynik drżeli do samego końca meczu. Na wyróżnienie zasłużył Piotr Kunysz oraz Mateusz Blajer szesnastolatek, który zadebiutował i strzelił gola.
Głuchowianka zagrała bez czterech podstawowych zawodników, ale poradziła sobie z rywalem. Szczególnie w pierwszej połowie dominacja drużyny z Głuchowa nie podlegała dyskusji. Dobrą formę prezentował przez całe spotkanie Paweł Wojnowski, siedemnastoletni bramkarz Głuchowianki.
Znów skutecznością strzelecką popisał się Piotr Sadleja, który trzykrotnie pokonał bramkarza Galicji. Pierwszego gola w barwach Tarnawaki zdobył Przemysław Wojnar; był to strzał z trzydziestu metrów, "za kołnierz".

GŁUCHOWIANKA GŁUCHÓW - ORZEŁ WYSOKA ŁAŃCUCKA 4-2 (1-1)
BRAMKI: Kłapsa (15), P. Rak (70), Dejnaka (80), P. Wierzbiński (86) - Skomra (35), Kluz (82).
GŁUCHÓW: Wojnowski - Rak, P. Wierzbiński, Cisek, Rejman, Szupernak (88. Babiarz), Wilk, Hanulak, Kolek (80. Trąd), Kłapsa, Dejnaka (85. Ryznar).
WYSOKA: Czajka - W. Cwynar, Podolec, Nicpoń, Kuźniar, Słonina, Kluz Gaweł, Fleszar, Skomra, P. Cwynar.
SĘDZIOWALI Radosław Ziarno oraz Maciej Barszczowski i Marcin Mazur (Rzeszów). WIDZÓW 100.

Czarni Kraczkowa - Markovia Markowa 3-2 (2-1) A. Dudzik (25), Blajer (36), Nowak (82) - Sitek (2), Bącal (75);
Sitowianka Budy Łańcuckie - Iskra Jawornik Polski 0-7 (0-4) B. Żak 3, Jamrozik 2, T. Warchoł, Ł. Pieniądz;
SZIK Wola Rafałowska - Orzeł Harta 3-3 (1-1) R. Szydełko (16), Ciura (60-karny), Czajka (70) - Kuś 2 (15, 90+5), Chuchla (88);
Tarnawka - Galicja Chmielnik 4-1 (0-0) Sadleja 3 (46, 60, 74), Wojnar (72) - Lampart (90);
pauzowały Pogórze Husów oraz Polonia Hyżne.