Wyniki: piłka nożna, klasa O Krosno: Zamczyszko Odrzykoń się wycofało

Seabstian CzechZaktualizowano
Czarni Jasło (biało-czarne stroje) po pierwszej połowie byli w poważnych opałach (przegrywali 1-2), ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania. <br>
Czarni Jasło (biało-czarne stroje) po pierwszej połowie byli w poważnych opałach (przegrywali 1-2), ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania. fot. MAREK DYBAŚ
Działacze Zamczyska Odrzykoń zdecydowali się wycofać drużynę z rozgrywek w krośnieńskiej klasie okręgowej. Klub już jesienią borykał się z problemami kadrowymi. Teraz okazały się one nie do rozwiązania.

Czarni Jasło - Bieszczady Ustrzyki Dolne

Tym samym Zamczysko, w którym wychowało się wielu piłkarzy zasilających później kadry drużyn z wyższych klas rozgrywkowych, znika - przynajmniej na jakiś czas - z piłkarskiej mapy regionu. Szkoda.

GAMRAT CZARNI JASŁO - BIESZCZADY PAMO PLAST USTRZYKI DOLNE 3-2 (1-2)
BRAMKI: Majewski 2 (11, 57), Żuraw (80) - B. Kołodziej 2 (7, 34).

CZARNI: Cyran - Matysik, Chrząszcz, Bernacki, Grzesiak (78. Żuraw) - Pokrywka, Warzocha, Munia (21. Setlak), Halz (46. Kukowski) - Szalony, Majewski (85. Warchoł).

BIESZCZADY: Sawczyn - Wójcik, Chudzik, Demkowski, Pastuszak - Pęcak, Kurzeja, Ożóg, W. Kołodziej - Matuszewski, B. Kołodziej.

SĘDZIOWALI: Mirosław Guzik oraz Wojnar, Krzysztyński (Krosno). ŻÓŁTA KARTKA: Wójcik. WIDZÓW 500.

Gospodarze sięgnęli ostatecznie po komplet punktów, ale nie wygrali w stylu, do jakiego przyzwyczaili swoich kibiców w rundzie jesiennej, czyli przeważając zdecydowanie i zwyciężając wysoko. Tym razem piłkarze z Ustrzyk postawili wysoko poprzeczkę.

Ponadto swój dzień miał napastnik, Bartosz Kołodziej, który wykorzystywał nadarzające się dla gości okazje. O losach spotkania rozstrzygnął wprowadzony kilkadziesiąt sekund wcześniej Żuraw.

- Mieliśmy szanse zdobyć punkt na boisku lidera. Długo utrzymywał się remis, lecz nie dowieźliśmy korzystnego wyniku do końca spotkania. Dwa gole straciliśmy po indywidualnych błędach - powiedział Krzysztof Łoch, zawodnik Bieszczadów.

GKS KROŚCIENKO WYŻNE-PUSTYNY - SANOVIA LESKO 3-2 (1-1)
BRAMKI: Krauz 2 (45, 62), Ostrowski (55) - Różycki (24), Rettinger (88).

GKS: Nowak - Sokołowski, Sz. Kwolek, Żywiec, Dubis - Ostrowski (83. Szelc), G. Kwolek, Jędrzejczyk (73. Okrajek), Szopiak - Krauz (85. Jarosz), Leczek (46. Gonet).

SANOVIA: Krajewski - K. Denega, Armata (80. Ł. Denega), B. Czenczek, Tylka (52. Maciejewski) - Niedziocha (46. J. Gembuś), Tarnolicki (80. Rettinger), Lasek, Bem - Różycki, Ochmański.

SĘDZIOWALI Michał Siwak oraz Dariusz Domaradzki, Kamil Dobosz (Brzozów). ŻÓŁTE KARTKI: Dubis, G. Kwolek - B. Czenczek, Lasek, Rettinger. WIDZÓW 400.

Na początku groźniej atakowali gospodarze. Między innymi Krauz i Leczek bliscy byli zdobycia gola, ale ich strzały z bliska bronił Krajewski (zawodnik z pola, z konieczności broniący w tym spotkaniu).

Jednak to goście cieszyli się z prowadzenia. Tarnolicki zagrał do Różyckiego, a ten z pierwszej piłki huknął nie do obrony. Tuż przed przerwą wyrównał mocnym strzałem Krauz.

Po przerwie przeważali miejscowi, którzy już w pierwszym kwadransie rozstrzygnęli sprawę zwycięstwa. Najpierw centrę Szopiaka sfinalizował Ostrowski, a później Krauz wykończył zespołową akcję. W końcówce Sanovia zdobyła kontaktową bramkę, lecz na wyrównanie nie było już czasu.

COSMOS NOWOTANIEC - LEŚNIK BALIGRÓD 2-1 (1-1)
BRAMKI: Łoch (3), Stapiński (50) - Steliga (30).

COSMOS: Potok - Gazda, Pawiak, Bartosz Adamski, G. Adamski - Badowicz, Łoch, Stapiński, Kłodowski - Szatkowski, Kozimor (46. Krzywiński).

LEŚNIK: Barbara - Graboń (70. Janków), Paczkowski, Ceculak, Sokołowski - Steliga, R. Gembuś, M. Gembuś, Bartosz Adamski, - Wąchocki (46. Sadowski), Biłas (70. Bereżański).

SĘDZIOWALI Marek Guzik oraz Beata Wosiewicz, Tomasz Kopacz (Krosno). ŻÓŁTE KARTKI: Pawiak, B. Adamski, Krzywiński - Graboń, R. Gembuś. CZERWONA: Krzywiński (2 żółta). WIDZÓW 500.

Znakomity debiut w Cosmosie zaliczył Maciej Łoch. Pozyskany na kilka dni przed inauguracją zawodnik z Bieszczadów Ustrzyki Dolne skutecznie zakończył jedną z pierwszych akcji zespołu.

Szybka strata nie zraziła gości do walki o korzystny rezultat. Leśnik dopiął swego w 30. minucie po strzale Steligi. Po przerwie znowu do głosu doszli gospodarze, pieczętując przewagę zdobyciem gola.

W szeregach gospodarzy zabrakło trzech podstawowych zawodników: Laskowskiego i Majki pauzujących za kartki oraz Biesiady leczącego kontuzję.

NAFTA JEDLICZE - SZAROTKA UHERCE 0-1 (0-0)
BRAMKA: Sadowski (73).

NAFTA: Krawczyk - Serwiński, Domański, Smosna, Wiśniowski (75. Janocha) - Guzik, Wierdak, Furtek, Rozpara - Socha, Kut (65. Dubiel).

SZAROTKA: Homa - Wojtaszek, Kwaśnik, Gierula, Sadowski - Pałysz, Klimek (90. Jaremczuk), Pancerz, Osiniak - Rachwał (70. Krajewski), Tkacz (60. Dyl).

SĘDZIOWALI Dawid Jakubiński oraz Daniel Aleksander, Damian Dykas (Jasło). WIDZÓW 150.

Wicelider wygrał na ciężkim terenie, utrzymując przewagę nad goniącymi go ekipami. W pierwszej połowie więcej okazji do zdobycia gola mieli gospodarze.

Po strzale Wiśniowskiego z wolnego piłka przeszła po poprzeczce, a później spadająca piłka po lobie Kuta odbiła się od spojenia. Bramkarz Nafty z kolei musiał wykazać się po uderzeniu Pałysza, przenosząc piłkę nad bramką.

Po przerwie Sadowski wykorzystał zamieszanie podbramkowe, zapewniając swojej drużynie 3 punkty. Jeszcze pod koniec, po uderzeniu Guzika, obrońca Szarotki wybił futbolówkę z linii bramkowej, a Smosna z bliska przestrzelił.

LKS SKOŁYSZYN - KOTWICA KORCZYNA 1-1 (0-0)
BRAMKI: Rąpała (86) - Pojnar (56).

SKOŁYSZYN: Uchman - Turek, Bienias, Gutkowski, Jankowicz - Marcin Czochara, Zawisza (58. T. Walczyk), Krzysztofik (46. Hasiak), Kędzior - Piotrowski (68. Tokarz), Rapała.

KOTWICA: Paczosa - Paweł Gazda, Uliasz, Prajzner, Gonet - Rogalski, Ochwat, K. Urbanek, Pojnar - Zych (76. Haznar), Balasa.

SĘDZIOWALI Krężałek oraz Samborowski, Meier. ŻÓŁTE KARTKI: Rąpała - Paweł Gazda, Uliasz, Gonet. WIDZÓW 300.

Faworytem byli gospodarze, ale bliżsi zwycięstwa goście. Zabrakło im 4. minut, by wzbogacić punktowe konto o trzy kolejne. Zimną krwią wykazał się Rąpała i uratował miejscowym remis.

POZOSTAŁE WYNIKI: Przełom Besko - Start Rymanów 2-0 (0-0) D. Jęczkowski (60), Rymarowicz (65); Wisłoka Nowy Żmigród - Górnik Strachocina 0-1 (0-0) Mogilany (60); Zamczysko Odrzykoń - Piast Miejsce Piastowe 0-3 walkower (Zamczysko wycofało się z rozgrywek).

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.