Wyniki wyborów samorządowych 2018 w Rzeszowie. Kto zostanie prezydentem stolicy Podkarpacia [WYNIKI NA BIEŻĄCO]

kum

Wideo

Zobacz galerię (1 zdjęcie)
O godz. 21 zakończyły się wybory samorządowe 2018. W ponad 90 komisjach wyborczych w Rzeszowie rozpoczęto liczenie głosów. Największe emocje wzbudza oczywiście wybór prezydenta miasta.

Jeśli chodzi o II turę, to mamy bardzo optymistyczne nastroje. Czekamy, mamy dużo pokory i cierpliwości. Myślę, że będzie druga tura - mówił nam Marcin Fijołek z PiS tuż po ogłoszeniu pierwszych sondażowych wyników wyborów samorządowych 2018. Wojciech Buczak dodawał: spodziewam się, że będzie zmiana w Rzeszowie.

CZYTAJ TEŻ: Wyniki wyborów samorządowych 2018. Sondaż IPSOS: PiS 32,3% i bierze 9 sejmików - w tym Podkarpacie, KO 24,7%

Nastroje sztabu PiS tonuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa:

- Mówić można wszystko, nie znamy nawet nieoficjalnych wyników z Rzeszowa - komentuje na gorąco.

Przypomnijmy, na tydzień przed wyborami przygotowaliśmy sondaż wyborczy w Rzeszowie. Wynikało z niego, że urzędujący prezydent Tadeusz Ferenc może liczyć na 57 proc. poparcia, natomiast Wojciech Buczak 27,3 proc. Gdyby taki wynik powtórzył się dziś, wybory w Rzeszowie zakończyłyby się na pierwszej turze. O sondażu przeczytasz więcej tutaj: Wybory samorządowe 2018. Kto zostanie prezydentem Rzeszowa? Tadeusz Ferenc traci głosy - Wojciech Buczak zyskuje [SONDAŻ]

Aktualizacja godz. 00:53

Pierwsze komisje obwodowe policzyły już głosy. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, w komisji numer 75 (Przedszkole Publiczne nr 40, ul. Rataja) wygrał urzędujący prezydent Tadeusz Ferenc zdobywając 465 głosów, drugie miejsce zajął Wojciech Buczak - 252 głosy.

Aktualizacja godz. 1:02

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, po przeliczeniu głosów w 13 komisjach (5 tzw. "zamkniętych" - m.in. szpitalach i 8 zwykłych), wynik w Rzeszowie przedstawia się następująco:

 • Tadeusz Ferenc: 67 proc. głosów
 • Wojciech Buczak 27 proc. głosów.

W sumie w Rzeszowie pracowały 94 obwodowe komisje wyborcze.

Aktualizacja godz. 1:31

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, przeliczono głosy w 21 komisjach w Rzeszowie.

 • Łukasz Betler: 93 głosy
 • Wojciech Buczak: 2751
 • Tadeusz Ferenc: 6221
 • Krzysztof Kaszuba: 217
 • Maciej Masłowski: 327

Tadeusz Ferenc na razie prowadzi z wynikiem 64,7%, przed Wojciechem Buczakiem 28,6%. Z danych PKW wynika, że w Rzeszowie jest 145 883 osób uprawnionych do głosowania. Przy założeniu że frekwencja w mieście nie przekroczyła 50 proc., swoje głosy oddało ok. 70 tys. wyborców. Oznacza to, że w tym momencie przeliczono prawdopodobnie 1/7 głosów.

Aktualizacja godz. 2:05

Przeliczono głosy w 33 komisjach w Rzeszowie

 • Łukasz Betler: 162 głosy
 • Wojciech Buczak: 5147 - 27,6 proc.
 • Tadeusz Ferenc: 12284 - 65,8 proc.
 • Krzysztof Kaszuba: 451
 • Maciej Masłowski: 622

Aktualizacja godz. 2:46

Przeliczono głosy w 41 komisjach w Rzeszowie

 • Łukasz Betler: 248 głosów
 • Wojciech Buczak: 7463 - 27,9 proc.
 • Tadeusz Ferenc: 17401 - 65,2 proc.
 • Krzysztof Kaszuba: 698
 • Maciej Masłowski: 890

Aktualizacja godz. 3:56

Przeliczono głosy w 64 komisjach w Rzeszowie

 • Wojciech Buczak: 28,9 proc.
 • Tadeusz Ferenc: 63,8 proc.

Aktualizacja godz. 5:12

Przeliczono głosy w 77 komisjach w Rzeszowie

 • Wojciech Buczak: 28,9 proc. (niemal 18. tys. głosów)
 • Tadeusz Ferenc: 63,9 proc. (niemal 40 tys. głosów)

Aktualizacja godz. 6:30

Przeliczono głosy w 84 komisjach w Rzeszowie

 • Wojciech Buczak: 28 proc.
 • Tadeusz Ferenc: 64 proc.

Aktualizacja godz. 11:50

Przeliczono głosy w 89 komisjach w Rzeszowie

 • Wojciech Buczak: 27 proc.
 • Tadeusz Ferenc: 63 proc.

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Buczak kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa komentuje wyniki wyborów

Tak się cieszył sztab PiS w Rzeszowie po ogłoszeniu wyników ...

ZOBACZ TEŻ: Radość w sztabie PiS w Rzeszowie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 127

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

m
mira

P.Prezydencie zaufaliśmy,nie może nas Pan zawieść,to sprawa honoru.Liczymy na mądre decyzje,wyważone,zasługujemy na poważne traktowanie takie,jak my Pana potraktowaliśmy.Gratulacje.

M
Marek

"Każdy medal ma dwie strony.Nic nie jest za darmo,czy teraz Rzeszów ma szanse na rozwój bez wsparcia rządu...?"

 

Szanowny Panie, po pierwsze jeśli rząd rzeczywiście będzie będzie wstrzymywał dotacje dla miasta, to będzie to z jego strony zaprzeczeniem własnej propagandy o państwie demokratycznym, w którym liczą się kompetencje człowieka a nie jego poglądy. Będzie to też świadczyć o braku poszanowania woli suwerena. A po drugie, to Prezydent Ferenc został wybrany na 5 lat, a za rok wybory parlamentarne i rządy PIS-u mogą się skończyć na grubo przed końcem jego kadencji... więc spoko koko - róbmy swoje.

 
G
Gość

Mieszkam tu niecałe 5 lat. Jestem dość dobrym obserwatorem. To miasto zawdzięcza p. Ferencowi bardzo dużo. Proszę aby Pan swoim wpisem nie obrażał człowieka, który zrobił dla tego miasta tak wiele. A może wolałby Pan aby to był skansen i po centrum jeździły furmanki?

O
Osiadły tu turysta
W dniu 22.10.2018 o 17:30, Turysta napisał:

Cztery lata temu dziwiłem się ze wygrał tutaj tak zaawansowany w latach prezydent. Chyba to nie możliwe żeby on rządził miastem. Myślę, że On tylko jest. Wygrywa wybory, a decyzje za niego podejmują inni. To tak jak w byłym ZSRR, albo teraz w Rosji.

y
yogi
Nie rozumiem jednej prostej rzeczy, dlaczego tak Wszyscy są przeciwni PIS. Czy Wy rozumiecie po co jest 500+ ? co to jest polityka pro-rodzinna ? Co to jest kapitał polski? Ile złota państwo zakupiło w tym roku? Dlaczego od zmiany władzy na granicach stoi służba celna? Co w krajach sąsiednich jest rzeczą normalna , ale za rządów PO nie. Czy wiecie w jaki sposób państwo nagle stało się bogatsze? Czy poprostu oglądacie lub czytacie zagraniczny kapitał, który mówi Wam, ze PiS to zło , a wasza wiedza jest na tak niskim poziome, ze bezgranicznie w to wierzycie.[/quot
tepaku kupili złoto teraz kiedy jego cena jest najwyższa i to ma być gospodarnoś
500+? jest po to żeby kupić głosy. I nie jestem przeciw polityce pro rodzinnej, ale dawaniu kasy rodzicom do łapki. 500+ to tez zabranie jednym a danie innym.
Państwo nagle stało się bogatsze? proszę o cyfry i konkrety. Równie dobrze można napisać że za PO było najbogatsze w historii i najmniej zadłużone. Konkrety proszę cyfry i porownania.
T
Turysta

Cztery lata temu dziwiłem się ze wygrał tutaj tak zaawansowany w latach prezydent. Chyba to nie możliwe żeby on rządził miastem. Myślę,  że On tylko jest. Wygrywa wybory, a decyzje za niego podejmują inni. To tak jak w byłym ZSRR, albo teraz w Rosji. 

x
xp
Nie rozumiem jednej prostej rzeczy, dlaczego tak Wszyscy są przeciwni PIS. Czy Wy rozumiecie po co jest 500+ ? co to jest polityka pro-rodzinna ? Co to jest kapitał polski? Ile złota państwo zakupiło w tym roku? Dlaczego od zmiany władzy na granicach stoi służba celna? Co w krajach sąsiednich jest rzeczą normalna , ale za rządów PO nie. Czy wiecie w jaki sposób państwo nagle stało się bogatsze? Czy poprostu oglądacie lub czytacie zagraniczny kapitał, który mówi Wam, ze PiS to zło , a wasza wiedza jest na tak niskim poziome, ze bezgranicznie w to wierzycie.[/quot
tepaku kupili złoto teraz kiedy jego cena jest najwyższa i to ma być gospodarnoś
k
kolumb_mm
W dniu 22.10.2018 o 08:49, DT napisał:

w Rzeszowie mieszka najwięcej ciemnoty na 1km2 w regionie, kompleksy i podatność na manipulację i propagandę nie odbiegają od innych dużych ośrodków. Jak pisał klasyk: "ignorancja mas rośnie wraz z upowszechnianiem się czytelnictwa" - ludzie czytają i słuchają tylko nic nie rozumieją z tego co się dzieje. Kiedyś wykształcenie polegało na nauczeniu samodzielnego logicznego myślenia ale od 1944 roku wykształcenie polega na powtarzaniu za "panią nauczycielką" w związku z tym "wykształciuchy" nie rozumieją otaczającego ich świata tylko nasłuchują propagandy i "starszych i mądrzejszych" którzy manipulując nimi wyjaśniają im świat - nawet jak się sparzą nie zaczynają myśleć samodzielnie tylko szukają kogoś kto im wytłumaczy, wyjaśni, pocieszy powie że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej. Lepiej nie będzie!!!! Sami wybraliście sobie taki los na jaki zasłużyliście. Teraz zobaczycie jakie mogą być podwyżki kosztów wody, ciepła, śmieci, komunikacji, podatków, z czego będzie pokrywane rosnące zadłużenie miasta...Pobawiliście się w wybory to teraz zapłacicie.

 

Chciałbym zwrócić uwagę, że taryfy na wodę i ścieki od tego roku ustala PGW "Wody Polskie" (obsadzone przez PiS),

Ceny ciepła na wniosek przede wszystkim EC Rzeszów (na Załężu) jako oddziału PGE (w rękach PiS) ustala prezes Urzędu Regulacji Energetyki (mianowany przez PiS).

Cena śmieci zależy od decydentów spalarni na Załężu (właśnie trwa neverending story pt. spalarnia odpadów w Rzeszowie i wojna o niższe ceny toczona przez Prezydenta Ferenca z zarządzającym spalarnią (wspomniana EC Rzeszów jako oddział państwowej PGE obsadzonej rzez PiS),

Wreszcie ceny komunikacji zależą m.in. od tego ile jeszcze podatków, dodatków i dopłat do cen paliw wymyśli i przepchnie rząd PiS by załatać dziurę budżetową Zielonej Wyspy Plus.

Odnośnie lokalnych podatków w Rzeszowie nie są najwyższe,a górny ich limit dla gmin i powiatów ustala rząd, czyli na teraz - znowu PiS.

To taka wprawka z logicznego myślenia, o którym Pan wspominał. 

 

Z jednym tylko pilnujcie p.Ferenca, boście spali przez 4 ostatnie kadencje: mianowicie, żeby nie zabudowywał terenów przeznaczonych pod zbiorcze drogi dwupasmowe pomiędzy osiedlami wokół Śródmieścia, Czyli szybkim trybem ustalenie planów zagospodarowania dla pasów tych dróg z szerokim pasem drogowym i ścieżkami rowerowymi wreszcie z prawdziwego zdarzenia, a nie takimi jak te teraz istniejące.
Niestety na os.Błogosławionej Karoliny pasy drogowe pod 2 dwupasmowe drogi zbiorcze mające prowadzić od ul. IX Dywizji Piechoty po Krakowską już zabudowano, trzeba szybko znaleźć i ratować na ten cel jakieś istniejące jeszcze luki w zabudowie, bo bloki dochodzą już do ul.Pańskiej na Przybyszówce a dalej jest zabudowa Dębickiej i jeszcze przy Pańskiej kopalnia gazu PGNiG. Te drogi muszą w przyszłości przecinać Krakowską i biec na Dworzysko a w przyszłości być może jeszcze dalej na północ, do drogi lotniskowej.

Plus przedłużenie al. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego (bo na Słocinę prowadzi ta sama wiejska droga, co w 1354, kiedy to Jan Pakosławic otrzymał w darze Rzeszów od króla Kazimierza Wielkiego) budowa drogi dwupasmowej od Wieniawskiego podnóżem gór przez Robotniczą (a nie przez górki i jedyne lasy i punkty widokowe) z przecięciem al. Sikorskiego obok salonu skody do Drogi Południowej, a dalej od Krzyżanowskiego i Wieniawskiego wzdłuż Słocińskiej obok św. Kingi na drugą stronę Lwowskiej i na północ od cmentarza Wilkowyja do ul. Sieciecha i dalej do Wisłokostrady.

 

Natomiast zadaniem marszałka z PiS jest już myśleć o Drodze Zachodniej czyli biegnącej od nieczynnego wciąż jeszcze wiaduktu nad autostradą na węźle Rzeszów-Zachód po Widełke lub Kolbuszową, i będącej przedłużeniem obwodowej drogi południowej Rzeszowa i Głogowa Młp. i zaczątkiem przyszłej S-9, do Warszawy której koncepcję niesłusznie odłożono i którą można od Widełki/Kolbuszowej na północ realizować etapami w odcinkach w następnych latach.

 

To wszystko trzeba robić szybko, bo wygasa specustawa drogowa i kończą się środki z funduszy wyrównawczych i operacyjnych Unii Europejskiej. Jeśli tego nie zbudujemy teraz, to nie zbudujemy już nigdy.

s
stary
W dniu 22.10.2018 o 14:13, mira napisał:

szanowny panie socjologu nie bądź  taki do przodu,nad wyraz inteligentny,z jakiej opcji jesteś,że obrażasz ludzi,do czyjej skali porównujesz tych deb***i,myślę,że bliżej swojej.Szanuj innych to ich wybór.Gdzie kończyłeś te specjalistyczne studia?

 Społeczeństwo głupieje, iloraz inteligencji spada od ponad dwudziestu lat. Przed laty, niejaki Flynn dowodził, iż nasze IQ podnosi się o 3 punkty procentowe na dekadę. Obecnie ta teoria upadła. Jesteśmy mniej inteligentni niż ludzie z epoki wiktoriańskiej.

Proces naturalnej selekcji został odwrócony. Kiedyś szansę na przetrwanie, utrzymanie rodziny mieli najmądrzejsi i najpracowitsi, dziś najwięcej dzieci mają osoby mniej inteligentne, w związku z czym "gorsze" geny wygrywają z "lepszymi".

Wujek Google nie gryzie, na ten temat jest sporo artykułów.

Podsumowując: skoro rządzący płacą za rozmnożenie mniej wartościowych genów, to tym samym dają jasno do zrozumienia, iż postawili na tanią siłę roboczą. Co nas czeka chyba nie muszę wyjaśniać. Poza tym proszę obejrzeć film pt "Idiokracja", na YT są najlepsze fragmenty.

Socjolog nikogo nie obraził, stwierdził fakty.

M
Malgosia

Poprzedniku wypowiedzi-pracuje w domu dziecka i kazda mamunia przypomina sobie o swoich dzieciach wlasnie od wejscia 500 plus - jak sie domyslasz nie dla troskliwej opieki lecz dla kasy. Mojej babci sasiad ma 12 dzieci i bardzo zadowolony chodzi po wsi nie pracujac bo twierdzi, ze na niego robi jego wlasny penis. Jezeli ktos ma 3 dzieci w wieku studenckim i jedno w podstawowce to placze i placi za wszystko bo kasa mu sie nie nalezy. Dzieciaki stdiujace dziennie i pracujace chodza za 10 na godzine i slysza-jjak cos sie nie podoba to przyjdzie Ukrainiec.....Nie lubilam lewicy, ale prawica tez nikomu zycia nie umilila. Kazdy mysli o wlasnej kieszeni. Ludzie sie poroznili i sa wobec siebie bardziej aroganncy-to widac na kazdym kroku-Szczesc Boze-wyznawcu Chrystusowy :)

 

A
Anty Ka-Owiec
W dniu 22.10.2018 o 14:13, mira napisał:

szanowny panie socjologu nie bądź  taki do przodu,nad wyraz inteligentny,z jakiej opcji jesteś,że obrażasz ludzi,do czyjej skali porównujesz tych deb***i,myślę,że bliżej swojej.Szanuj innych to ich wybór.Gdzie kończyłeś te specjalistyczne studia?

Jestem zwolennikiem KO

C
C O
W dniu 22.10.2018 o 14:13, Anty Ka-Owiec napisał:

Twoja odpowiedź świadczy że znajduje się na poziomie tych 63%

Nie napisałeś na przykładzie jakiej ludności przeprowadzono te badania. A poza tym powyższe zdanie napisałeś tak, jakbyś miał z językiem polskim na pieńku. Mam prawo twierdzić, że na pewno ty nie należysz do tych inteligentych.
e
ewka

Wkrótce zmiana ustawy o samorządzie, ograniczajaca kompetencje prezydentów mist. Oczywiscie dbanie o czystość - zostanie.

m
mira
W dniu 22.10.2018 o 13:00, Anty_KO napisał:

Swego czasu przeprowadzano badania socjologiczne na temat poziomu inteligencji danej populacji ludności. Z tych badań wynikalo  , ze w tej populacji bylo ok.80% idiotów  i deb***i . Na tym tle Rzeszów wypada trochę lepiej , bo jest ich ok. 63%

szanowny panie socjologu nie bądź  taki do przodu,nad wyraz inteligentny,z jakiej opcji jesteś,że obrażasz ludzi,do czyjej skali porównujesz tych deb***i,myślę,że bliżej swojej.Szanuj innych to ich wybór.Gdzie kończyłeś te specjalistyczne studia?

A
Anty Ka-Owiec
W dniu 22.10.2018 o 13:55, C O napisał:

Te badania na temat inteligencji ludności przeprowadzono w twoim domu?

Twoja odpowiedź świadczy że znajduje się na poziomie tych 63%

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3