MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wyprawka szkolna dla 160 dzieci z Podkarpacia

Ula Sobol
Krystyna Baranowska
Rozmowa Małgorzatą z Kucharską, prezesem Podkarpackiego Klubu Biznesu, organizatora m.in. akcji charytatywnych dla dzieci.

Podkarpacki Klub Biznesu, po raz pierwszy wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem (Podkarpacki Oddział Okręgowy w Rzeszowie), zorganizował akcję skierowaną do potrzebujących dzieci z całego Podkarpacia.
Tak, to nasza wspólna, pierwsza inicjatywa i mam nadzieję, że nie ostatnia. Dzięki niej wyprawkę szkolną, m.in. plecaki z przyborami szkolnymi, otrzymało 160 dzieci z całego Podkarpacia. Zdaję sobie sprawę, że kompletowanie wyprawki szkolnej to spory wydatek dla rodziców i nie wszystkich stać na piękne plecaki czy przybory szkolne. Cieszę się, że mogliśmy zrobić coś, co sprawi radość dzieciom.

Jak zostały wybrane dzieci, którym pomógł Podkarpacki Klub Biznesu?
Te dzieci wskazywał rzeszowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Plecaki z wyprawkami trafiły do najbardziej potrzebujących.

Podkarpacki Klub Biznesu co roku organizuje aukcję charytatywną, na której m.in. wystawiane są obrazy i rzeźby, m.in. znanych artystów z Podkarpacia. Dochód z tych aukcji również przeznaczony jest na pomoc dzieciom.

Goście uczestniczący w aukcjach (m.in. członkowie PKB) są bardzo hojni. Zawsze udaje nam się zebrać sporą sumę. W tym roku zebraliśmy 66 500 zł. Dochód z tegorocznej aukcji został przeznaczony na sfinansowanie letniego wypoczynku dla najuboższych dzieci z naszego województwa, leczenie i rehabilitację dzieci, które uległy wypadkowi lub cierpią na wady wrodzone.

Tego roku rusza również V edycja stypendiów naukowych dla dzieci, które osiągają dobre wyniki w nauce.

Ta pomoc skierowana jest przede wszystkim do uczniów liceów z różnych miejscowości na Podkarpaciu. Wybrana młodzież przez 10 miesięcy dostaje po 200 zł. Dzięki stypendium możliwa jest przynajmniej częściowa poprawa sytuacji młodzieży z najuboższych rodzin.

Akcja wyprawka szkolna będzie kontynuowana za rok?

Tego roku zrodził się pomysł i mam nadzieję, że za rok będziemy go kontynuować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24