Wyróżnienie dla abp Józefa Michalika

Łukasz Solski, jmichalik.episkopat.pl
Łukasz Solski
Przewodniczący KEP, metropolita przemyski abp Józef Michalik odebrał wyróżnienie "Deo et Patriae deditus" - "Oddany Bogu i Ojczyźnie". Przyznał je Katolicki Uniwersytet Lubelski.

W uzasadnieniu uchwały Senatu lubelskiej uczelni, napisano m.in., że abp Michalik od dziesięcioleci wzywa do kultywowania związków polskiej kultury z chrześcijaństwem i do opierania życia społecznego na trwałych zasadach moralnych, apeluje o ochronę instytucji rodziny, o uznanie godności życia ludzkiego na każdym etapie jego rozwoju, promuje postawę przebaczenia opartego na prawdzie, a także z troską angażuje się w formację młodzieży.

- Myślę, że niewielu jest ludzi, którzy byliby tak oddani Bogu, Kościołowi i ojczyźnie jak ksiądz arcybiskup - powiedział Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik.

Metropolita przemyski przed uroczystością przyznania mu wyróżnienia, przewodniczył mszy św. z okazji inauguracji roku akademickiego KUL i wygłosił homilię.

Wideo

Komentarze 164

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

H
Henio
W dniu 20.10.2013 o 21:09, Johan napisał:

Akurat ja jestem ze świadków jehowy. A w czym masz problem ?

 

Świadkowie Jehowy nie używają takich słów!

G
Gość
W dniu 06.11.2013 o 22:11, Gość napisał:

  I to Rektor ???biedni nierozumni dorośli mężczyżni (księża), jak wy śmiecie winę zrzucać na dzieci. Jak można dzieci w wieku 5 lub 7 a nawet 10 lat oskarżać o kuszenie księży. Czy wy macie rozumki głupsze od tych maluchów. Podobno jesteście światli i wykształceni więc jak można takie głupoty wygadywać. Czy nie widzicie, że ludzie z was się śmieją i tracicie resztki autorytetu.Zastanówcie się 10 razy nad tym co wygadujecie panowie w sukienkach!!! Nie mówię tu o wszystkich księżach-bo są i tacy z prawdziwego zdarzenia.Waszym zadaniem jest modlitwa i nauczanie o Jezusie a wy co robicie rozpasłe buchaje???!!! Jestem zbulwersowany i zniesmaczony gdzie wasza pokora i za co mamy was poważać i szanować?WSTYD ! Hańba ! 

Panie Michalik,więcej pokory u pana proszę i u pana kumplów z partyzantki biskupich pasibrzuchów dobrze?Nie jesteście alfą i omegą żeby mówić ludziom co dla nich dobre a co złe,macie nieść pomoc i pocieszenie a nie wyciągać rękę po pieniądze do wiernych z których znaczna rzesza cierpi niedostatek i to jest w porządku uważasz pan?!Pialiście na komunę ale Wy sami,tzn. Kościół w Polsce śmiem nazwać brunatną komuną a Was komuchami w sutannach w dodatku czarnych,co za kontrast heh.Popraw no się pan lepiej i poradź to samo swoim koleżkom inaczej Wasza pycha arogancja i zarozumialstwo same Was pożrą i nie pozostanie kamień na kamieniu po Kościelnej Instytucji lichwiarskiej w tym kraju,-- Przemyśl pan to dobrze?

s
sekretarz GOP
W dniu 25.11.2013 o 14:47, wolność napisał:

 "Za łamanie tabu, mądrość, siłę i odwagę wejścia w dyskurs z wielkimi polskiego Kościoła" duszpasterz otrzymał Nagrodę Dziennikarską Artykułu 54 Konstytucji RP.Ustanowione przez warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyróżnienie honoruje dziennikarzy, którzy walczą o wolność słowa. To pierwsza edycja nagrody.REKLAMA"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane" - tak brzmi artykuł 54 Konstytucji RP. "Pragniemy poprzez wskazanie osób godnych nagrody uczcić Dzień Wolności Prasy, ogłoszony przez Zgromadzenie ONZ, który przypada 3 maja, Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, który obchodzimy 20 kwietnia dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Reporterzy bez Granic oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniające pierwszą Konstytucję RP, gwarantującą w naszym kraju swobody obywatelskie" - powiedział prezes warszawskiego oddziału SDP Grzegorz Cydejko podczas uroczystości wręczenia nagród, 24 kwietnia.Oprócz o. Wiśniewskiego nagrodzono Dominikę Bychawską-Siniarską, dyrektorkę programu "Obserwatorium wolności mediów w Polsce" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, za "konsekwentną pracę na rzecz wolności słowa w Polsce poprzez instytucję, na której pomoc prawną może liczyć każdy dziennikarze, bloger i obywatel w sytuacjach prześladowania za publikację" oraz Krystynę Kurczab-Redlich, dziennikarkę i pisarkę, za "publicystykę wnikliwie opisującą katastrofę humanitarną i ruinę wolności obywatelskich w Rosji i Czeczenii".Patronat nad Nagrodą objął Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. "Walka w obronie idei swobodnego wyrażania poglądów stała się nieodłącznym składnikiem naszego narodowego etosu i bez wolnego słowa, które przebiło się przez zakazy cenzury nie byłoby Polski współczesnej" - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście skierowanym do organizatorów nagrody. Do przyznającej ją kapituły należą m.in. Stefan Bratkowski, Jacek Żakowski, Cezary Michalski, o. Wacław Oszajca, Paweł Sito oraz Jerzy Kisielewski.W 2011 r. o. Ludwik Wiśniewski został wyróżniony Medalem Świętego Jerzego przyznawanym przez "Tygodnik Powszechny". W 9 i 10 numerze "Tygodnika Powszechnego" opublikowaliśmy dwuczęściowy artykuł "Gdzie my jesteśmy", w której o. Wiśniewski dokonał wnikliwej diagnozy sytuacji w polskim Kościele, stawiając konkretne pytania niektórym biskupom. Po tym tekście wywiązała się dyskusja. Głos zabrali m.in. prymas senior abp Henryk Muszyński, biskup włocławski Wiesław Mering oraz jezuita o. Wacław Oszajca. 

Nie takie ordery my se przypinali jak my byli u wladzy.

Takie ordery z buraka to gowno wartajo !

w
wolność

"Za łamanie tabu, mądrość, siłę i odwagę wejścia w dyskurs z wielkimi polskiego Kościoła" duszpasterz otrzymał Nagrodę Dziennikarską Artykułu 54 Konstytucji RP.

Ustanowione przez warszawski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyróżnienie honoruje dziennikarzy, którzy walczą o wolność słowa. To pierwsza edycja nagrody.

REKLAMA

"Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane" - tak brzmi artykuł 54 Konstytucji RP. "Pragniemy poprzez wskazanie osób godnych nagrody uczcić Dzień Wolności Prasy, ogłoszony przez Zgromadzenie ONZ, który przypada 3 maja, Międzynarodowy Dzień Wolnej Prasy, który obchodzimy 20 kwietnia dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Reporterzy bez Granic oraz Święto Narodowe Trzeciego Maja, upamiętniające pierwszą Konstytucję RP, gwarantującą w naszym kraju swobody obywatelskie" - powiedział prezes warszawskiego oddziału SDP Grzegorz Cydejko podczas uroczystości wręczenia nagród, 24 kwietnia.

Oprócz o. Wiśniewskiego nagrodzono Dominikę Bychawską-Siniarską, dyrektorkę programu "Obserwatorium wolności mediów w Polsce" Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, za "konsekwentną pracę na rzecz wolności słowa w Polsce poprzez instytucję, na której pomoc prawną może liczyć każdy dziennikarze, bloger i obywatel w sytuacjach prześladowania za publikację" oraz Krystynę Kurczab-Redlich, dziennikarkę i pisarkę, za "publicystykę wnikliwie opisującą katastrofę humanitarną i ruinę wolności obywatelskich w Rosji i Czeczenii".

Patronat nad Nagrodą objął Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński. "Walka w obronie idei swobodnego wyrażania poglądów stała się nieodłącznym składnikiem naszego narodowego etosu i bez wolnego słowa, które przebiło się przez zakazy cenzury nie byłoby Polski współczesnej" - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście skierowanym do organizatorów nagrody. Do przyznającej ją kapituły należą m.in. Stefan Bratkowski, Jacek Żakowski, Cezary Michalski, o. Wacław Oszajca, Paweł Sito oraz Jerzy Kisielewski.

W 2011 r. o. Ludwik Wiśniewski został wyróżniony Medalem Świętego Jerzego przyznawanym przez "Tygodnik Powszechny". W 9 i 10 numerze "Tygodnika Powszechnego" opublikowaliśmy dwuczęściowy artykuł "Gdzie my jesteśmy", w której o. Wiśniewski dokonał wnikliwej diagnozy sytuacji w polskim Kościele, stawiając konkretne pytania niektórym biskupom. Po tym tekście wywiązała się dyskusja. Głos zabrali m.in. prymas senior abp Henryk Muszyński, biskup włocławski Wiesław Mering oraz jezuita o. Wacław Oszajca.

g
gosc
W dniu 21.11.2013 o 09:20, Gość napisał:

Tutaj słowa nie są potrzebne    

Ładne

k
katolik z fary
W dniu 21.11.2013 o 18:56, gosc napisał:

Jedna jedyna sprawiedliwość jest na tym świecie, której jeszcze nikt nie oszukał, każdego z nas ona dopadnie. A potem płacz, i szukacie wielebnego aby waszych bliskich powował, albo was.

Poniewaz jest nieprzestrzegane prawo administracyjne.

Cmentarz powinien podlegac pod wladze administracyjna a nie po wyznanie wiary. Kazdy ma prawo byc pochowanym na cmentarzu a w jakim to bedzie obrzadku religijnym to tylko zalezy od zyczenia zmarlego lub rodziny.

Kazdy ksiadz, pop czy inny imam ktory uzurpuje sobie prawo do wladania cmentarzem ktory jest na terenie gminy powinien zostac ukarany Sadownie.

g
gosc

Jedna jedyna sprawiedliwość jest na tym świecie, której jeszcze nikt nie oszukał, każdego z nas ona dopadnie.

 

A potem płacz, i szukacie wielebnego aby waszych bliskich powował, albo was.

 

 

 

 

 

 

G
Gość

Tutaj słowa nie są potrzebne

 

 

 

 

G
Gość
W dniu 20.11.2013 o 05:53, kolarz napisał:

A Michalik lubi ciebie i lubicie sie na zmiane.Znamy to i bylo to juz przerabiane.My jestesmy innej orientacji seksualnej !

He he he dobre !

G
Gość

A ja lubię Michalika.

O
Opolczyk
W dniu 18.11.2013 o 18:44, DANE napisał:

WIFI swoje ale urządzenie które się łączy  z WIFI wysyła swój unikalny numer typu IMEI lub adres MAC, więc radzę unicestwić każde urządzenie z którego się łączyło.A nawet jakiekolwiek połączenie z tego coś na inny numer bo ślad zostaje u Operatora z którego się łączyło , będzie dowodem w sprawie! Tylko czas, jak to mówili czas goi rany!Oj już za póżno na niszczenie urządzeń.Slad jest przechowywany przez 10 lat u operatora, kto i z kim się łączył, czy WIFI czy na telefon.Szkoda że mamy taki wykształcony personel! BUŻKAPa  :)

 

Słowiańska wiara

Słowiańska Wiara
to Ziemia, to Matka,
to Prochy Przodków

Słowiańska Wiara
to Woda, to Krew,
to nasze Dziedzictwo.

Słowiańska Wiara
to Ogień, to Siła,
to Duszy Oczyszczenie.

Słowiańska Wiara
to Wiatr, to Pamięć,
to Wieczny Czas.

Słowiańska Wiara
to Cześć Bogom oddana,
to Trzeba, to Sława.

Słowiańska Wiara
to Plon z Płodnej Ziemi,
to Cykl, to Obrzęd.

Słowiańska Wiara
to Ostatnie Tchnienie Przodków,
to Pierwsze Potomstwa Słowa.

Słowiańska wiara
to Dąb i Lipa splecione razem,
to Rodzina, to Związek.

 

 

 

"Naród jak drzewo odcięty od korzeni nadaje się tylko na boazerię."

Mezamir

 

Katolicyzm przez całe tysiąclecie bezwzględnie tępił nasza prastarą wiarę. Zagrabił wszystkie nasze święte miejsca. A dzisiaj odmawia nam, poganom, Słowianom, rodzimowiercom prawa do naszej prastarej Świętej Ślęży. Która przez tysiąclecia była centrum duchowym wielu pokoleń i plemion Słowian.

Domagam się i żądam od Panów ukrócenia samowoli i fanatycznych zapędów Waszego podkomendnego, księdza Ryszarda Staszaka z Sulistrowic. Tyle nam już jako kościół zagrabiliście świętych miejsc. Tyle zdewastowaliście i zniszczyliście naszych świętości. I teraz jeden ksiądz rości sobie wyłączne prawo do naszej  Świętej Góry dla siebie i dla katolików.

Dość już Waszego monopolu na nasze Święte Miejsca. My poganie mamy niezbywalne prawo do Świętej Ślęży, która przez tysiąclecia była Świętą Górą naszych Słowiańskich Przodków.

 

 

 

 

Ale skuuurwysyny  kościelne się boją , he he boją się żydłaki  słowiańszczyzny która ich przerasta .

G
Gość
W dniu 18.11.2013 o 08:47, Opolczyk napisał:

Słowiańska wiaraSłowiańska Wiarato Ziemia, to Matka,to Prochy PrzodkówSłowiańska Wiarato Woda, to Krew,to nasze Dziedzictwo.Słowiańska Wiarato Ogień, to Siła,to Duszy Oczyszczenie.Słowiańska Wiarato Wiatr, to Pamięć,to Wieczny Czas.Słowiańska Wiarato Cześć Bogom oddana,to Trzeba, to Sława.Słowiańska Wiarato Plon z Płodnej Ziemi,to Cykl, to Obrzęd.Słowiańska Wiarato Ostatnie Tchnienie Przodków,to Pierwsze Potomstwa Słowa.Słowiańska wiarato Dąb i Lipa splecione razem,to Rodzina, to Związek.   "Naród jak drzewo odcięty od korzeni nadaje się tylko na boazerię."Mezamir Katolicyzm przez całe tysiąclecie bezwzględnie tępił nasza prastarą wiarę. Zagrabił wszystkie nasze święte miejsca. A dzisiaj odmawia nam, poganom, Słowianom, rodzimowiercom prawa do naszej prastarej Świętej Ślęży. Która przez tysiąclecia była centrum duchowym wielu pokoleń i plemion Słowian.Domagam się i żądam od Panów ukrócenia samowoli i fanatycznych zapędów Waszego podkomendnego, księdza Ryszarda Staszaka z Sulistrowic. Tyle nam już jako kościół zagrabiliście świętych miejsc. Tyle zdewastowaliście i zniszczyliście naszych świętości. I teraz jeden ksiądz rości sobie wyłączne prawo do naszej  Świętej Góry dla siebie i dla katolików.Dość już Waszego monopolu na nasze Święte Miejsca. My poganie mamy niezbywalne prawo do Świętej Ślęży, która przez tysiąclecia była Świętą Górą naszych Słowiańskich Przodków.    

Poganstwo jest bogatym filarem Slowianskiej kultury , wielorakie jak sama Natura. Poganstwo to obrzedy i tradycje a nawet wizja Boga Najwyzszego przejete w pewnym okresie przez kosciol katolicki. Oni wierza w trzytwarzowego Boga w jego potrojnym astralnym bycie, majacym wladze nad trzema swiatami; duchowym (duch swiety) czyli prosto mowiac nad swiatem zmarlych, ludzkim (syn bozy) sfera ludzi zywych i Boskim swiatem (bog ojciec) swiat Bogow. Dla nas i naszych Przodkow nie jest najwazniejsze wyobrazanie sobie czy personifikacja Bogow, lecz sfery zycia nad jakimi oni maja opieke. Poganstwo to przywlaszczone sobie przez krk obrzedy i rytualy dawnych Slowian, skatoliczone i odprawiane dzis w ich kosciolach. Jednym slowem, z Poganska Kultura i Mitologia spotykasz sie codziennie na kazdym kroku, czasami widoczna jest ona w tradycji Ludowej, czasami w Basniach ale najczesciej w obrzedach kosciola katolickiego.

B
Biały

Ah Ci czarni, toną w kasie.

N
November

Czarni mają kasy w brud!

Stać ich na wszystko!

Nie chodzą głodni!

Mają ciepło w pokojach i salonach!

 

j
january

W polskim Kościele obserwujemy postawy i zachowania jakby z innej epoki. Kościół stary, okopany w tradycjonalizmie, ultrakonserwatywny, hierarchiczny, zadufany w sobie oraz pełen bogactwa i przepychu już się wyczerpał. Klerykalizm stanie się zbytkiem jak papieskie luksusy. Im szybciej dotrze to do polskiego Kościoła, tym lepiej dla niego - uważa Giacomo Galeazzi. Jest to włoski znawca Kościoła-watykanista.

 

Dodaj ogłoszenie