NOWINY24
  POPULARNE

  To czytają inni

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  To czytają inni

  • 11 listopada handel bazarowy w Rzeszowie kwitł
  • Na obwodnicy Radymna zderzyły się 3 osobówki i TIR
  • Podkarpackie odzywki czyli przezwiska w gwarze

  Wyśpiewali teledysk

  Wyśpiewali teledysk

  EWA CZAPKOWSKA

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wyśpiewali teledysk

  ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  Chór "Gabcia i Przyjaciele" z Rzeszowa ma ambicję zdobyć sławę jak "Arka Noego". Choć dziecięcy zespół ma dopiero rok, swoje piosenki nagrywał już w profesjonalnym studio. Teraz, mali artyści wystąpili w teledysku.
  Wyśpiewali teledysk

  ©KRZYSZTOF ŁOKAJ

  Przygotowania do nagrania teledysku zaczynają się wcześnie rano. Pierwsza grupa małych artystów przyjeżdża na plan zdjęciowy przed ósmą. Na kilka godzin podwórze Przedszkola nr 15 w Rzeszowie zamienia się w plan filmowy. Dzieci przyglądają się ekipie. Entuzjastycznie reagują na propozycję charakteryzacji.
  - Ja chcę motylka na buzi - prosi kilkuletnia blondynka. W chwilę później jej ładną twarzyczkę przyozdabia kolorowy motyl.
  Na pytanie, czy wiedzą co to jest teledysk, chórzyści odpowiadają: - To taki klip, jak z Madonną. Można je oglądać w MTV - mówi Ania. Patrycja dodaje: - To takie pole do popisu dla gwiazd. My jeszcze gwiazdami nie jesteśmy, ale będziemy.

  Mali profesjonaliści

  Pierwsze sceny teledysku będą nagrywane w piaskownicy. Kiedy wszystko jest gotowe, zaczyna padać deszcz.
  - Nic się nie martwcie, na pewno zaraz się wypogodzi - pociesza dzieci Waldek Wywrocki, założyciel chóru, kierownik Osiedlowego Domu Kultury na Staroniwie. Ma rację. Po kilku minutach przez ciemne chmury przedziera się słońce.
  Dzieci słuchają poleceń reżysera. Kiedy z głośników zaczyna lecieć piosenka "Uśmiechnij się", do której nagrywany jest teledysk, zachowują się jak profesjonaliści. Nie zwracają uwagi na wścibskie oko kamery, nie mylą słów, grają swoje role naturalnie.
  - Do zapisania córki na zajęcia chóru zachęcał pan Waldek - mówi mama chórzystki - Powiedział, że jest muzykalna i szkoda by było, gdyby jej talent się zmarnował. Teraz nie opuści żadnej próby.
  - Moja śpiewa niemal bez przerwy. Przy śniadaniu, w drodze do szkoły. W kółko słyszę, że chce zostać piosenkarką - włącza się do rozmowy mama przyszłej gwiazdy.

  Spontaniczni, ale nie kapryśni

  [obrazek3] (fot. KRZYSZTOF ŁOKAJ)Dla ekipy, która kręci teledysk, praca z dziećmi to nowość.
  - Nie pracowaliśmy wcześniej z tak młodymi artystami. Dużą zaletą pracy z dziećmi jest ich spontaniczność - mówi Jakub Miszczak, reżyser teledysku.
  Choć mali artyści nie zachowują się jak gwiazdy, otwarcie przyznają, że zamierzają zdobyć polską scenę muzyczną.
  - Marzy nam się, aby zdobyć sławę większą niż "Arka Noego". Czeka nas dużo pracy, ale zamierzamy konsekwentnie dążyć do celu - rezolutnie oświadcza Gabrysia Wywrocka, która obok śpiewania w chórze, najbardziej lubi pisanie tekstów.
  - Piosenki komponuję razem z tatą. Staram się żeby szybko wpadały w ucho i były wesołe. Nasze utwory opowiadają o typowych dziecięcych problemach, troskach i radościach - mówi młoda tekściarka.
  Rodzinny duet ma na swoim koncie piosenki w stylu rock, pop, folk i gospel. Aranżacją utworów zajmuje się Krzysztof Bazan, zwycięzca jednej z edycji telewizyjnego programu "Droga do gwiazd".

  Urodziny tuż, tuż

  Chórzyści, pytani o to, co chcą robić przyszłości odpowiadają chórem: - Chcemy śpiewać! Chór "Gabcia i Przyjaciele" będzie wkrótce świętował swoje pierwsze urodziny. Solenizantów jest sporo, bo aż 120.
  - To dużo, nawet jak na chór. Dzieci mają od 3 do 12 lat - mówi Waldemar Wywrocki, założyciel chóru i jak mówią rodzice dzieci śpiewających w "Gabci...", jego dobry duch.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo