Wzięły rewanż

roy
W kolejnej serii spotkań o wejście do pierwszej ligi obydwa nasze zespoły grały wprawdzie u siebie, ale tylko rzeszowiankom udał się rewanż nad zespołem z Mysłowic. Porażki z MKS PM Tarnów doznały natomiast koszykarki Stali Stalowa Wola.

MLKS RZESZÓW - MOSiR MYSŁOWICE 117:61 (36:8, 28:24, 34:11, 19:18)

MLKS: Cudo 14 (3x3), Lachcik 17, Guzara 29 (3x3), Fischer 16, Węklar 15 oraz Buszta 9, Łukasz2, Ludwiniak 6, Wajda 5 (1x3), Azczęsna 3 (1x3), Topolska 0, Rzeszutek 1.
MOSiR: Błachut 17 (1x3), Monika Jurasz 2, Magdalena Jurasz 11 (2x3), A. Balsam 6, Świtała 13 (2x3) oraz Buzała 2, Sychowicz 8, Gadomska 0, Głowacz 0, M. Balasm 2.
Sędziowali: Grzegorz Żyradzki (Rzeszów) i Maciej Ostróżka (Przemyśl). Widzów 50.
Rzeszowianki zrewanżowały się z nawiązką rywalkom za porażkę w pierwszej rundzie w Mysłowicach (58:71). Po tym co działo się na boisku trudno zrozumieć jak MLKS mógł wówczas przegrać z dużo słabszym zespołem. Koszykarki MOSiR jedynie w drugiej kwarcie, gdy miejscowe pozwalały im na swobodną grę oraz w czwartej, kiedy na parkiecie przebywała druga piątka miejscowych, złożona z juniorek, nawiązywały w miarę wyrównaną walkę. Kiedy jednak pierwsza piątka miejscowych na serio brała się do gry, przeprowadzając szybkie i składne akcje, przyjezdne stawały się bezradne.

STAL STALOWA WOLA - MKS PM TARNÓW 66:69 (21:21 16:11, 19:14, 10:23)

STAL: Parus 10, Łopion 16, Tokarska 10, A. Wydra 8, Wojcieszyn 15 oraz Rutkowska 3, Czopor 4, K. Wydra 0, Niemiec 0, Darłak 0.
TARNÓW: J. Kawa 9, Książek 13, Żaba 8, Kułaga 10, Romerowicz 2 oraz K. Kawa 5, Kłosowicz 2, Pałucka 7, Strojek 13.
Sędziowali Mirosław Zawisza i Damian Kuziora ( Stalowa Wola). Widzów 100.
Dopóki koszykarkom Stali wystarczało sił i trener Artur Karlik mógł korzystać z całej pierwszej piątki na boisku królowały miejscowe. Kiedy jednak w ostatnich 10 minutach dały o sobie znać treningi w kratkę, a ponadto plac gry musiały opuścić za 5 przewinień Magdalena Tokarska oraz Anna Wydra, dysponujący bardziej wartościowymi rezerwami zespół tarnowski przejął inicjatywę, odrobił straty i sięgnął po zwycięstwo.
O przewadze miejscowych w drugiej i przez połowę trzeciej kwarty, bo początek meczu też miały nie najlepszy, może świadczyć rezultat. W 25 minucie prowadziły one 63:34. Jednak końcówka trzeciej kwarty i cała czwarta należały do tarnowianek. Wprawdzie w 38. min Stal prowadziła jeszcze różnicą 3 pkt. (63:60), ale w ostatnich 2 minutach przewagę tę utraciła.
Pozostałe wyniki: Korona Kraków - CKiS Skawina 77:60, GTK Gorlice - Żak Nowy Sącz 83:45, MOSM Bytom - Górnik Wieliczka 84:71. Wyniki spotkań zaległych: MOSiR Mysłowice - Górnik 54:89, GTK Gorlice - MKS PM Tarnów 89:70.
1. Korona 12 23 938:690
2. GTK 12 21 857:659
3. Górnik 12 21 945:756
4. MLKS 12 20 860:775
5. Bytom 12 20 808:711
6. Tarnów 12 17 874:958
7. Stal 12 15 663:861
8. Żak 12 15 723:840