NOWINY24
  CZAS REFLEKSJI

  ŻAŁOBA PO GDAŃSKIEJ TRAGEDII

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  ŻAŁOBA PO GDAŃSKIEJ TRAGEDII

  Decyzją Prezydenta RP Andrzeja Dudy, w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 19 będzie obowiązywała w Polsce żałoba narodowa. W Rzeszowie i Przemyślu żałoba już trwa

  Z myślą o turystach

  Z myślą o turystach

  NORBERT ZIĘTAL

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Dariusz Magusiak (z lewej) i Łukasz Kisielica chcą, aby ich serwis internetowy o Przemyślu służył mieszkańcom i turystom.

  Dariusz Magusiak (z lewej) i Łukasz Kisielica chcą, aby ich serwis internetowy o Przemyślu służył mieszkańcom i turystom. ©NORBERT ZIĘTAL

  Przemysl24 to najnowszy, prywatny serwis informacyjny o mieście, znajdujący się w internecie. Tworzy go dwóch młodych pasjonatów.
  Dariusz Magusiak (z lewej) i Łukasz Kisielica chcą, aby ich serwis internetowy o Przemyślu służył mieszkańcom i turystom.

  Dariusz Magusiak (z lewej) i Łukasz Kisielica chcą, aby ich serwis internetowy o Przemyślu służył mieszkańcom i turystom. ©NORBERT ZIĘTAL

  Pomysłodawcą serwisu jest Dariusz Magusiak (30 l.), właściciel "Webfabryki", firmy zajmującej się witrynami internetowymi. Ma on już kilkuletnie doświadczenie przy prowadzeniu serwisu o Bieszczadach.

  Mało o Przemyślu

  - Zrobiliśmy ten serwis, bo z własnego doświadczenia wiemy, że w sieci brakuje pewnych informacji o Przemyślu, szczególnie dla osób z zewnątrz - mówi. - Turysta, który chciałby odwiedzić to miasto i szuka w sieci jakiś informacji, wiele nie znajdzie - dodaje.
  Serwis działa od 1 października. Wcześniej istniało internetowe forum Przemysl24.

  Informacje dla turystów

  Z Dariuszem współpracuje za darmo pasjonat sieci Łukasz Kisielica, 24-letni przemyślanin, student dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.
  Nastawili się na informacje dla turystów. Na stronie są działy ze spisem noclegów, imprez, z ciekawostkami, zabytkami, szlakami turystycznymi, historią aktualnościami. Jest aktualna mapa miasta i historyczna, z 1936 r.
  - Planów na uatrakcyjnienie serwisu mamy sporo. Już wkrótce pojawi się informacja o muzeach i twierdzy przemyskiej. Pasjonuję się historią. Chciałbym zrobić na witrynie coś na wzór telewizyjnych programów Bogusława Wołoszańskiego. Oczywiście będą one o Przemyślu - mówi pan Łukasz. W Przemysl24 odpowiada za treść serwisu.
  Wkrótce na witrynie pojawi się rozkład jazdy miejskich autobusów, z wygodną mapą miasta.

  Pierwsze odsłony

  - Biorąc pod uwagę wejścia na serwis i forum, mamy dziennie ok. 170 unikalnych odwiedzin. Unikalnych, tzn., że wejście z danego komputera możemy zaliczyć tylko raz dziennie. W moim serwisie o Bieszczadach, po kilku latach, notuję 8 tys. unikalnych odsłon dziennie. Mam nadzieję, że kiedyś nasza przemyska witryna również będzie notowała takie wyniki - mówi pan Dariusz.
  Twórcy serwisu nadzieje wiążą z zapowiadanym uruchomieniem wyciągu narciarskiego. Wtedy, według nich, więcej osób będzie się interesować miastem.

  Przemyskie serwisy internetowe

  www.przemysl24.pl
  www.workjoy.com.pl
  www.kameleon.to.pl
  www.przemysl.pl - oficjalna strona Urzędu Miejskiego

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Kolęda okiem księdza

  Śledź nas na Facebooku

  NAJPOPULARNIEJSZE

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO