NOWINY24
  TO CZYTAJĄ INNI

  Popularne na portalu

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Popularne na portalu

  • Przestępcy seksualni z Podkarpacia. Zdjęcia gwałcicieli i pedofilów z rejestru MS
  • Wypadek na moście w Przemyślu. Samochód prawie spadł do rzeki Wiar
  • W Rzeszowie trwa przedświąteczna spowiedź [DATY, GODZINY]

  Z ostatniej chwili. Z Jasionki pod Rzeszowem polecimy do...

  Z ostatniej chwili. Z Jasionki pod Rzeszowem polecimy do Newarku i Tel Awiwu

  beta

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Od 29 kwietnia latamy z Jasionki pod Rzeszowem do Newark, a od 9 marca do Tel Awiwu. informację właśnie ogłoszono na konferencji prasowej na lotnisku w Jasionce.
  Podczas piątkowej konferencji prasowej poznaliśmy szczegóły dotyczące obu nowych połączeń. I tak, start z lotniska w Newark planowany jest w niedziele o godz. 19.25, a lądowanie w Rzeszowie o 10.10 następnego dnia czasu miejscowego. Z kolei z Rzeszowa pasażerowie będą mogli dotrzeć do Nowego Jorku w poniedziałki. Start o 14.10, lądowanie w Newark - o 17.40 (po uwzględnieniu różnicy czasu). Polecimy dreamlinerami.

  - Newark to ośrodek, wokół którego ok. 2,3 proc. ludności deklaruje pochodzenie polskie. Widoczne są silne związki z Podkarpaciem i Rzeszowszczyzną - zwraca uwagę Rafał Milczarski, prezes LOT-u. - Co roku ponad 32 tys. pasażerów lata pomiędzy Rzeszowem a Nowym Jorkiem. Dolina Lotnicza i biznesy, które już się tu ulokowały i będą lokować - na tym zjawisku też ekonomicznie chcemy korzystać.

  Rejsy do Izraela także będą w poniedziałki. Polecimy nowoczesnymi boeingami 737-800NG i 737 max 8. Start o godz. 6.05, lądowanie o 11.50. Z Tel Awiwu - o którym prezes LOT-u mówi „znakomite miejsce na wakacje” - do Rzeszowa pasażerowie będą mogli wylecieć w niedzielę o 20.50, żeby być na miejscu o 23.35.

  - Do Polski przyleciało w tym roku 90 tys. obywateli Izraela - wylicza prezes LOT-u. - Podkarpacie i Rzeszów to regiony z długą i istotną tradycja żydowska.

  Radości z obu połączeń nie kryli marszałek Władysław Ortyl i Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

  - To wielka i ważna sprawa dla mieszkańców Podkarpacia, ale też dobra wiadomość dla podkarpackiej gospodarki, m.in. firm z Doliny Lotniczej - mówił marszałek.

  Adam Hamryszczak, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zwracał uwagę, że LOT jest dziś najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie.

  - W ciągu 2 ostatnich lat narodowy przewoźnik otworzył ponad 40 nowych połączeń, a w 2017 r. przewiezie historyczną liczbę pasażerów. Mam nadzieję, że będzie to aż 6,8 mln osób. LOT rozwija także flotę. W minioną sobotę do Warszawy przyleciał pierwszy boeing 737 max 8. To najnowocześniejszy samolot w swojej klasie, który już lata z pasażerami do Londynu.

  Dodał, że nowe połączenia to wielka szansa na rozwój regionu, biznesu, eksportu, inwestycji, turystyki.

  - Jestem przekonany, że zarówno Podkarpacie, jak i Polskę w najbliższych 10-20 latach czeka gigantyczny rozwój - spodziewa się prezes LOT. - Stworzenie Doliny Lotniczej, postawienie na przemysł lotniczy to dobre, gospodarcze działanie. Jako LOT bardzo dobrze się tu czujemy. Chcemy i mamy nadzieję, że będziemy latać więcej i częściej.

  Bilety na nowe połączenie LOT-u z Rzeszowa do Newark są już dostępne w sprzedaży, bilety do Tel Awiwu będą w sprzedaży od poniedziałku we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (34)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (34) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  Świeć Się! Zgłoś miasto do plebiscytu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  [FLESZ] Przegląd najciekawszych wydarzeń tygodnia na Podkarpaciu

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!

  Loteria Nowin - wygraj mieszkanie warte 310 000zł!