Z RÓŻNYCH AREN

wac, STS, ar
Jubileuszowy brydż

Zawodnicy z Rzeszowa zdominowali X otwarty turniej brydżowy par o puchar burmistrza Jarosławia, zdobywając trzy pierwsze miejsca.
Zwyciężyła para Marek Cyrkiel - Jacek Znamirowski (12 pkt) przed Edwardem Barczewskim i Janem Poradą (10) oraz Wincentym Chmielem i Bogusławem Kruczkiem (8). Na czwartym miejscu znalazł się jarosławski duet Jerzy Laskowski - Zbigniew Tarabański.
W turnieju, przeprowadzonym w klubie "Ikar", startowało 58 brydżystów z Polski południowo-wschodniej.

Piłka medyczna

Mielec był gospodarzem mistrzostw Polski lekarzy w halowej piłce nożnej. Wśród 16 ekip reprezentacja miejscowych medyków zajęła w nich czwartą lokatę, przegrywając miejsce na podium w rzutach karnych (1-2) z Bielskiem-Białą. Zespoły z Przemyśla i Rzeszowa zakończyły występy na rozgrywkach grupowych.

Szachowe Grand Prix

Marcin Kostański z krośnieńskiej SP6 wygrał drugi turniej szachowy z cyklu Grand Prix o puchar posła Mariana Kawy. Wyprzedził Adama Szelca (Gimnazjum w Komborni), Wojciecha Bałandynowicza (G1 w Krośnie) i Tomasza Kielara (V LO w Krośnie).
Po dwóch turniejach w kategorii gimnazjów prowadzą Kielar i Bałandynowicz (po 12 punktów), a wśród uczniów szkół podstawowych - Kostański (16 pkt). Następny turniej z cyklu GP zostanie rozegrany 7 grudnia.