Z udziałem drużyny Zapasy Rzeszów wystartowała Polska Liga Zapaśnicza. To reaktywacja ligi w nowej formule. Zespoły walczą w obu stylach

bum
W drużynach występują zawodniczki i zawodnicy w obu stylach. To walka z udziałem wypożyczonej do Zapasów Rzeszów sportsmenki Facebook
Zwycięstwo i porażkę zanotowała drużyna Zapasy Rzeszów w inauguracyjnym turnieju Polskiej Ligi Zapaśniczej. Zgodnie z regulaminem rywalizacji w rzeszowskiej drużynie, podobnie jak w pozostałych startują zawodniczki i zawodnicy, specjaliści stylu wolnego i klasycznego. Zapasy Rzeszów, tak jak inne zespoły, wypożyczyły zawodników z innych klubów.

W czwartek w Lublinie wystartowała Polska Liga Zapaśnicza. To reaktywacja rozgrywek z udziałem wielu utytułowanych zawodników i zawodniczek - medalistów Igrzysk Olimpijskich, MŚ, ME i MP. M in. z brązowym medalistą igrzysk olimpijskich Tadeuszem Michalikiem oraz broniącą barw Rzeszowa brązową medalistką mistrzostw świata Katarzyną Krawczyk. Sześć drużyn podzielonych jest na dwie grupy. W grupie A występują: Zapasy Rzeszów, Mazowsze Wrestling Team i Panthers Wrestling Team; w grupie B: Unia Racibórz, Sobieski Poznań, AKS Białogard. Rzeszowski zespół pokonał 6:3 Mazowsze Wrestling Team i przegrał 4:5 po zaciętym pojedynku z Panthersem Zgierz.

W PLZ walczy sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie A rywalizowały: Zapasy Rzeszów, Mazowsze Wrestling Team i Panthers Wrestling Team; w grupie B: Unia Racibórz, Sobieski Poznań, AKS Białogard. Nie wszyscy zawodnicy i zawodniczki walczą w swoich kategoriach wagowych. W ekipie Rzeszowa ze względu na regulamin wystąpili tylko dwaj wolniacy ZKS Stal: Konrad Tront i Kamil Kościółek, który kolejny raz zaprezentował wysoką formę. W kolejnym turnieju wystąpi ich trzech.

Zespoły kompletowały składy regionami. Sebastian Maczuga, trener ZKS Stal Rzeszów ocenił rywalizację podczas pierwszego turnieju PLZ jako interesującą i bardzo wyrównaną. Sponsorem ligi jest Enea. Runda rewanżowa jest zaplanowana pod koniec listopada, a finał - z udziałem czterech najlepszych zespołów - odbędzie się w grudniu.

MAZOWSZE WRESTLING TEAM - ZAPASY RZESZÓW 3:6

60 kg - styl klasyczny
Asad Mandatov (Mazowsze) przegrywa(3:5) z aktualnym mistrzem Polski (55kg) Grzegorzem Hildebrandem (Rzeszów)
53 kg - zapasy kobiet
W walce wieczoru Anna Łukasiak (Mazowsze) aktualna brązowa medalistka ME i trzecia zawodniczka mistrzostw świata, Katarzyna Krawczyk (Rzeszów). 3:0 zwyciężyła Krawczyk.
65 kg - styl wolny
Brązowy ME, Eduard Grigoriev (Mazowsze) wygrał przez przewagę techniczną z aktualnym mistrzem Polski, Bartoszem Sołtysem (Rzeszów)
77 kg - styl klasyczny Ivan Nylypiuk (Mazowsze) wyraźnie (10:0) wygrywa z Kevinem Metelem (Rzeszów)
62 kg - zapasy kobiet
Wiktoria Karwowska (Mazowsze) przegrała (0:10) z trzecią zawodniczką Europy, Katarzyną Mądrowską (Rzeszów)
86 kg - styl wolny
Krzysztof Sadowik (Mazowsze) pewnie wypunktował (7:0) Konrada Tronta (Rzeszów)
97 kg - styl klasyczny
Patryk Kamiński Mazowsze) przegrał (2:12) z Michałem Dybką (Rzeszów)
76 kg - zapasy kobiet
Wicemistrzyni Polski, Magdalena Kisielińska (Mazowsze) uległa przez położenie na łopatki mistrzyni MP, Ani Wawrzyckiej (Rzeszów)
125 kg - styl wolny
Dominik Krawczyk (Mazowsze) przez przewagę techniczną przegrał z Kamilem Kościółkiem.

PANTHERS ZGIERZ - ZAPASY RZESZÓW 5:4

Grzegorz Kunkiel (Zgierz )wygrał na punkty z Grzegorzem Hildebrandem (RzeszóWitryna www.lublin112.pl chcew)
Katarzyna Krawczyk (Rzeszów), brązowa medalistka Mistrzostw Świata, pewnie, na plecy pokonała Patrycję Strzelczyk (Zgierz)
Zelimkhan Mutsukhaev (Zgierz) niespodziewanie wygrał na punkty z mistrzem Polski, Bartoszem Sołtysem (Rzeszów)
77 kg - styl klasyczny
Doświadczony Patryk Bednarz (Zgierz) wyraźnie (10:0) wygrał z Kevinem Metelem (Rzeszów)
Srebrna Medalistka ME w kat 57 kg Anhelika Lysak (Zgierz) wygrała na punkty z trzecią zawodniczką Europy w kat 62 kg, Katarzyną Mądrowską (Rzeszów)
Filip Rogut (Zgierz) pewnie wypunktował (5:0) Konrada Tronta (Rzeszów)
Wojciech Kański (Zgierz) przegrał (7:14) z Michałem Dybką (Rzeszów)
Anna Wawrzycka (Rzeszów), mistrzyni Polski, pewnie pokonała na plecy Oliwię Glegowską
Rafał Cyran (Zgierz) przez położenie na łopatki przegrał z Kamilem Kościółkiem.

Inne wyniki: AKS Białograd - Unia Racibórz 4:5; AKS Białogard - Sobieski Poznań 5:4; Mazowsze Wrestling Team - Panthers Wrestling Team 7:2; Unia Racibórz - Sobieski Poznań 4:5.