Za hajs matki baluj. Skandaliczny poradnik dla nastolatków...

  Za hajs matki baluj. Skandaliczny poradnik dla nastolatków wycofany ze sprzedaży

  tsz

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Za hajs matki baluj. Skandaliczny poradnik dla nastolatków wycofany ze sprzedaży
  1/21
  przejdź do galerii

  ©domena publiczna

  Książka "Za hajs matki baluj" w księgarniach spędziła zaledwie dwa dni - ukazała się w środę 30 stycznia, a już 1 lutego wydawca podjął decyzję o wycofania pozycji z rynku. Wszystko przez ogromne kontrowersje, jakie wzbudziła w sieci.
  „Za hajs matki baluj” to pierwszy przypadek, kiedy opinia internautów wstrzymała sprzedaż książki.

  Wokół publikacji była prawdziwa burza. Pisali o niej blogerzy, dziennikarze, wypowiadali się eksperci z portali parentingowych, psychologowie. Opinie były negatywne, wręcz miażdżące dla poradnika. „Za hajs matki baluj” to właściwie „zlepek” najpopularniejszych haseł nastolatków. Każda strona to jedno hasło z ilustracją.
  Poradnik nie ma nawet autora. Jest publikacją zbiorową, a zanim wycofano ją z księgarni stacjonarnych i internetowych kosztowała 34,90 zł. Kontrowersje wzbudziły m.in. takie hasła: "Studentki, które nie znają odpowiedzi na ustnym, mają dwie opcje: albo rozkładają ręce, albo nogi", a także porady, jak wyłudzać pieniądze od rodziców i tym samym balować za tytułowy hajs matki.

  CZYTAJ TEŻ | PORNO W POLSCE. FILMY DLA DOROSŁYCH OGLĄDA SPORO KOBIET. JAKIE SĄ NASZE UPODOBANIA? [RAPORT]  "Za hajs matki baluj" - co oburzyło internautów?
  Za co dokładnie wycofano książkę ze sprzedaży? Najbardziej kontrowersyjne "porady" z książki znajdziecie tutaj:

  Zobacz galerię

  - Książka „Za hajs matki baluj” to eksperyment wydawniczy, w którym podjęliśmy dość odważną próbę przeniesienia współczesnej komunikacji elektronicznej w świat tradycyjny, by nie powiedzieć konserwatywny, za jaki uchodzi dzisiaj książka w tej grupie odbiorców, czyli młodych ludzi w wieku 18-25 lat. Tą publikacją chcieliśmy też zwrócić uwagę na język i zachowanie obecne w tej grupie wiekowej. Książka ta nie jest poradnikiem edukacyjnym dla młodzieży, zaś teksty w niej zawarte nie są niczym nowym, a wręcz przeciwnie. Są wszędzie dostępne zwłaszcza w naturalnym środowisku młodych ludzi jakim jest internet – tłumaczył wydawca „Za hajs matki baluj” w oświadczeniu przesłanym sieci Empik.
  AIP/x-news
  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo