Za nami Kongres Profesjonalistów IT

Artykuł sponsorowany Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka

30 września odbył się VI Kongres Profesjonalistów IT, realizowany w ramach Podkarpackiego Forum Innowacji. Wydarzenie odbyło się w hotelu Bristol Rzeszów Traditional & Luxury i zgromadziło ponad 20 panelistów oraz blisko 100 uczestników. W tym roku tematem przewodnim była Sztuczna Inteligencja.

Wybór Sztucznej Inteligencji jako głównego tematu rozmów nie był przypadkowy. Obecnie mamy do czynienia z rosnącym zainteresowaniem rozwiązaniami technologicznymi opierającymi się na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencjikomentuje Paweł Wasilewski – Dyrektor Biura Klastra IT, jeden z organizatorów wydarzenia.

Goście wydarzenia mogli uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez praktyków i specjalistów z zakresu IT. Wśród nich znaleźli się m.in. światowej klasy autorytet AI, prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego, Tomasz Wrona, Managing Partner oraz Szef działu AI i Data Science w Ignited S.A oraz Paweł Rzeszuciński, Chief Data Scientist, Codewise

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka . Współpracę techniczną zapewniły firma Exacto oraz Prime Bit Games. Partnerem Projektu było Województwo Podkarpackie.

Wydarzenie finansowane jest ze środków projektu własnego Samorządu Województwa Podkarpackiego pn. „Inteligentne specjalizacje – narzędzie wzrostu innowacyjności i konkurencyjności województwa podkarpackiego”.


Dodaj ogłoszenie