0 1 połowa

GKS Tychy

2

1 1 połowa

• Po trzech wyjazdowych porażkach GKS Tychy w końcu wygrywa także na boisku rywala! W 55. minucie Zagłębie wyrównało stan meczu dzięki indywidualnej akcji Szymona Pawłowskiego, ale goście odpowiedzieli błyskawicznie - już po trzech minutach, gdy dośrodkowanie dobrze wykończył Mateusz Piątkowski. W końcówce Pawłowski miał jeszcze szansę na drugiego gola, lecz spudłował w dobrej sytuacji i GKS wywiózł z Sosnowca komplet punktów. To już wszystko z tego meczu, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! GKS Tychy wygrywa w Sosnowcu z Zagłębiem 2:1!

• Jeszcze jedna żółta kartka. Tym razem upomniany Kacper Piątek.

• Faulował rywala Marcin Kowalczyk i zobaczył żółtą kartkę.

• GKS długo utrzymuje się przy piłce. Wygląda na to, że goście wywiozą z Sosnowca trzy punkty.

• Cztery minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Pawłowski przed szansą na drugiego gola! Kapitan Zagłębia wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał na bramkę Jałochy, ale było to uderzenie niecelne - gdyby przymierzył lepiej, zapewne mielibyśmy remis!

• Pawlowski dośrodkował w pole karne, mieliśmy nieco zamieszania, lecz piłka wylądowała w rękach Jałochy.

• Szeliga faulował Nawotkę, będzie dobra okazja dla Zagłębia z rzutu wolnego.

• Kristo uderzył z dystansu na bramkę Zagłębia, nie była to jednak udana próba.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Poza boiskiem Sebastian Steblecki, wchodzi Jakub Piątek.

• Quentin Seedorf dogrywał z rzutu wolnego, lecz piłka wylądowała w rękach Konrada Jałochy.

• Dobre uderzenie Grzeszczyka, broni jednak jego uderzenie Matko Perdijić!

• Dobra interwencja Piotra Polczaka. Stoper Zagłębia odebrał piłkę Piątkowi.

• Mocne zagranie do Piaseckiego, nie opanował piłki napastnik Zagłębia.

• Podobnie jak w pierwszej połowie, po 30 minutach gry mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

• Po dośrodkowaniu Grzeszczyka główkował Dario Kristo, lecz strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć Perdijicia.

• Ostatnia zmiana w drużynie Zagłębia. Opuścił boisko Carl Stewart, wszedł Błażej Radwanek.

• Kontratak Zagłębia, Pawłowski ładnie minął kilku rywali, lecz ostatecznie zatrzymał go Steblecki.

• Żółtą kartką za faul na rywalu ukarany Sebastian Steblecki.

• Atakuje Zagłębie, ale dobrze w obronie grają goście. Skuteczny jest przede wszystkim Sołowiej.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Łukasz Sołowiej, ale piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Błyskawiczna odpowiedź gości! Precyzyjne dośrodkowanie z lewej strony boiska dobrze wykończył Mateusz Piątkowski, głową pakując piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U TYCHY! MATEUSZ PIĄTKOWSKI!

• Druga zmiana w zespole Zagłębia. Schodzi z boiska Mateusz Szwed, za niego Stanisław BIłeńkyj.

• Mamy wyrównanie! Zagłębie może liczyć na swojego kapitana - Szymon Pawłowski przebiegł z piłką spory dystans i zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego - trafił w samo okienko!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ZAGŁĘBIA! SZYMON PAWŁOWSKI!

• Tomasz Hołota faulował Kacpra Piątka i zarobił żółtą kartkę.

• Po podaniu Pawłowskiego do Piaseckiego mogło być groźnie, lecz napastnik gospodarzy nie opanował piłki.

• Pawłowski uderzył z dystansu, lecz zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć Jałochę.

• Po przerwie nie wrócił na boisko Dominik Połap. Pojawił się za to Kacper Piątek.

• Znów gramy!

• Na razie wygląda na to, że GKS Tychy przełamie wyjazdową niemoc i zdobędzie pierwsze punkty na stadionie rywala. Fatalny debiut w barwach Zagłębia Sosnowiec notuje Tomasz Hołota, który po dośrodkowaniu Macieja Mańki wpakował piłkę do własnej bramki. Czy gospodarze odpowiedzą w drugiej połowie? Wracamy za około 10 minut!

• Koniec pierwszej połowy!

• Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego, ale wybił piłkę Jałocha. Będzie jeszcze rzut rożny dla gospodarzy.

• Żółtą kartką ukarany Dario Kristo.

• Aż cztery minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy. Mieliśmy dwie kontuzje, a także przerwę na uzupełnienie płynów.

• Patryk Małecki raz jeszcze złapany na spalonym.

• Odpowiedzieć próbował Piotr Polczak, lecz jego uderzenie było bardzo niecelne.

• GKS miał okazję na podwyższenie wyniku! Ładnie z dystansu uderzył Sebastian Steblecki, ale piłka przeszła tuż obok słupka!

• Wymuszona zmiana w zespole Zagłębia. Kontuzji doznał Filip Karbowy, zastąpił go Jakub Sinior.

• Maciej Mańka dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, a Tomasz Hołota interweniował na tyle niefortunnie, że trafił do własnej bramki. Fatalny debiut nowego gracza Zagłębia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! TOMASZ HOŁOTA TRAFIŁ DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Wojciech Szumilas uderzył z dystansu, piłka przeszła jednak nad poprzeczką.

• Mamy przerwę w grze - gorąco dziś praktycznie w całej Polsce, arbiter zarządził chwilę na uzupełnienie płynów.

• Patryk Małecki faulował Macieja Mańkę i zarobił żółtą kartkę.

• W polu karnym upadł Bartosz Szeliga, lecz nie dostrzegł tam faulu arbiter i nie ma mowy o rzucie karnym.

• Uderzył na bramkę Jałochy Szymon Pawłowski, lecz piłka przeszła obok słupka.

• Odpowiedź gości - z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzeszczyk, ale Maciej Mańka główkował bardzo niecelnie.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piasecki, piłka przeleciała jednak nad poprzeczką.

• Kolejna akcja Małeckiego, ale wybił piłkę Marcin Kowalczyk. Będzie jeszcze rzut rożny.

• Patryk Małecki mógł się znaleźć w dobrej sytuacji do zdobycia bramki, lecz został złapany na spalonym.

• Nawotka znalazł się z piłką w polu karnym i uderzył na bramkę Jałochy, bramkarz GKS-u dobrze jednak interweniował.

• Po dośrodkowaniu Grzeszczyka z rzutu wolnego mieliśmy spore zamieszanie, ale piłkę złapał Perdijić.

• Atakują goście. Połap zagrał piłkę do Mateusza Piątkowskiego, ten oddał strzał z kilkunastu metrów, lecz zablokował go Piotr Polczak.

• Marcin Biernat musi opuścić boisko z powodu kontuzji. W jego miejsce Łukasz Sołowiej.

• Dominik Połap faulowany na lewej stronie boiska przez Quentina Seedorfa.

• Marcin Biernat zderzył się z jednym z rywali w walce o górną piłkę. Wygląda na to, że może nie być w stanie kontynuować gry.

• Łukasz Grzeszczyk faulowany na po lewej stronie boiska. Będzie niezła okazja dla gości z rzutu wolnego.

• Patryk Małecki dośrodkował z lewej strony boiska, wyskoczył do główki Fabian Piasecki, jego uderzenie było jednak niecelne.

• Teraz zaatakowało Zagłębie, dośrodkowywał z prawej strony Mateusz Szwed, lecz złapał piłkę Konrad Jałocha.

• Od ataków rozpoczynają ten mecz goście. Na razie brakuje im dokładności, przez co Matko Perdijić nie miał problemów z przechwyceniem piłki.

• Zaczynamy!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi Paweł Malec. Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę.

• Ostatni raz oba zespoły mierzyły się dwa sezonu temu, gdy Zagłębie awansowało do Lotto Ekstraklasy. Co ciekawe, w Sosnowcu to GKS zwyciężył 2:0, w Tychach padł natomiast remis 1:1.

• GKS Tychy w tegorocznych rozgrywkach także spisuje się w kratkę. Drużyna Ryszarda Tarasiewicza wysoko wygrywała z ligowymi outsiderami - Chrobrym Głogów (5:1) oraz Odrą Opole (4:1). Poza tym przegrała jednak trzy pozostałe mecze - z Sandecją, GKS-em Jastrzębie i Radomiakiem. Wszystkie te spotkania tyszanie rozgrywali na wyjeździe - czy dziś przełamią się na stadionie rywali?

• Początek sezonu po spadku z Lotto Ekstraklasy nie był łatwy dla Zagłębia Sosnowiec. Drużyna prowadzona przez Radosława Mroczkowskiego w pierwszych trzech kolejkach zdobyła zaledwie jeden punkt. Ostatnio było już jednak lepiej - Zagłębie wygrało z Miedzią Legnica oraz Puszczą Niepołomice, dzięki czemu plasuje się w środku ligowej tabeli.

• Oto pierwsza jedenastka i rezerwowi GKS-u Tychy:

• W takim składzie dzisiejszy mecz rozpocznie Zagłębie:

• Czas na kolejne spotkania 6. kolejki Fortuna 1. Ligi! W pierwszym z niedzielnych meczów spadkowicz z Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec, podejmie na własnym boisku GKS Tychy. Początek tego spotkania o 14:45, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!