Leszek Jaźwiecki
Marzena Bugała - Azarko
Zagłębie Sosnowiec w 28. kolejce Nice 1. Ligi odniosło efektowne zwycięstwo, pokonało Stal Mielec 3:1 i pozostaje w grze o awans. Trzy bramki zdobył w tym spotkaniu Tomasz Nowak. Mecz z trybuny głównej oglądali byli trenerzy Zagłębia Sosnowiec Jacek Magiera i Tomasz Łuczywek.

Sosnowiczanie ostro ruszyli od pierwszej minuty i po 120 sekundach mogli prowadzić. Żarko Udovićić, który powrócił do składu po dłuższej przerwie, uciekł lewą stroną, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Stali. Goście zlekceważyli ten sygnał i spotkała ich kara. W 7 min na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Nowak i piłka zatrzepotała w siatce.

Gospodarze krótko cieszyli się prowadzeniem. Trzy minuty później Maksymilian Banaszkiewicz zakręcił sosnowiecką obroną, ale Dawid Kudła nie dał się zaskoczyć. To jednak nie był koniec nieszczęścia Zagłębia. Po rzucie rożnym i strzale Jakuba Araka tylko słupek uratował gospodarzy. Były piłkarz Zagłębie ponownie znalazł się przy piłce i tym razem już uderzył celnie.

Piłkarze z Mielca poczuli, że rywal nie jest taki groźny i atakowali coraz śmielej. Dawid Kudła uwijał się jak w ulu by nie dopuścić do utraty gola. Bramkarza Zagłębia strzałami nękali Arak, Banaszkiewicz, Michał Janota. Piłka jednak nie chciała wpaść do bramki.

Zagłębie uśpiło czujność gości, czekało na swoją okazje. Pod koniec pierwszej połowy ponownie wyszło na prowadzenie po strzale Nowaka. Pomocnik Zagłębia w 43 min przymierzył z 20 metrów i Radosław Majecki był bezradny. Swoją okazję miał także Vamara Sanogo, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Stali. Sanogo był widoczny, dużo biegał, ale nie miał szczęścia do strzałów.

Po przerwie nie było już tyle walki na boisku, Zagłębie skupiło się na obronie własnej bramki i szukało okazji w kontrach. Z kolei Stal konstruowała swoje akcje powoli, dłużej utrzymywała się przy piłce brakowało jednak wykończenia i celnych strzałów. W 59 min ponownie bliski pokonania bramkarza Stali był Nowak, ale tym razem Majeckiemu w sukurs przyszła poprzeczka.

Z minuty na minutę z piłkarzy schodziło powietrze, z boiska wiało nudą i nie widać było, że graja dwie czołowe drużyny zaplecza ekstraklasy. W 82 min piłkę meczowa miał Tomasz Nowak. Wyszedł na czystą pozycję, ale zamiast do siatki trafił wprost w bramkarza. Kapitan Zagłębia zrehabilitował się w 90 minucie wykorzystując rzut karny, po tym jak w polu karnym faulował go Dominik Sadzawicki. Obrońca Stali po tym faulu zobaczył druga żółtą kartkę i musiał opuścić boisko.

W doliczonym czasie na czystej pozycji znalazł się jeszcze Udvicic, posłał piłkę nad bramkarzem i... bramką, a chwile później sędzia zakończył spotkanie.

Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 3:1 (2:1)
1:0 Tomasz Nowak (7)
1:1 Jakub Arak (10)
2:1 Tomasz Nowak (43)
3:1 Tomasz Nowak (90-karny)

Sędziował Sebastian Tarnowski (Toruń)

Widzów 1800

Zagłębie: Kudła - Nawotka, Jędrych, Cichocki, Puchacz - Banasiak (66. Wrzesiński), Milewski, Rzonca, T. Nowak, Udovicić - Sanogo (78. Makowski)

Stal: Majecki - Sadzawicki, Dobrotka, Kiercz, Leandro - Banaszkiewicz, B. Nowak (56. Wroński), Soljić, Janota, Grodzicki (46. Swędrowski) - Arak

Żółte kartki Cichocki - Grodzicki, Soljić, Sadzawicki
Czerwona kartka Sadzawicki (89, druga żółta)

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC

Materiał oryginalny: Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 3:1. Magiera podziwiał strzelecki popis Tomasza Nowaka [wynik] - Dziennik Zachodni