Zakłady Magnezytowe "Ropczyce". Producent wysokiej jakości materiałów ogniotrwałych - zasadowych i glinokrzemianowych dla przemysłu

Artykuł sponsorowany
Firma dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym
Firma dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym Archiwum
Udostępnij:
Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A. to uznany na całym świecie producent wysokiej jakości materiałów ogniotrwałych - zasadowych i glinokrzemianowych. Są one kluczowym elementem budowy pieców i urządzeń cieplnych pracujących w wysokich temperaturach.

Oferta ZMR SA to tysiące produktów spełniających światowe standardy. Firma dysponuje rozbudowanym parkiem maszynowym oraz własną linią do topienia surowców, co pozwala na optymalizację procesu produkcyjnego oraz szybką i elastyczną realizację zamówień. Kompleksowość oferty opiera się na dostarczaniu szerokiego spektrum zasadowych wyrobów ogniotrwałych wytwarzanych w Ropczycach oraz wyrobów krzemionkowych i glinokrzemianowych produkowanych w wydziale zamiejscowym spółki w Chrzanowie. Spółka ciągle doskonali procesy wytwarzania i technologie, dostosowując je do indywidualnych potrzeb użytkowników. Poprzez działalność badawczo-rozwojową wdrażane są innowacyjne rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe. Spółka zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, uwzględniając doradztwo techniczne w doborze ceramiki ogniotrwałej i nadzór nad jej zabudową oraz serwis przed i po instalacyjny. Usługi dodatkowe mają coraz częściej charakter kompleksowy i obejmują uzgodnienia z klientem, prace konstrukcyjne, projektowe, wykonawstwo, montaż, rozruch eksploatacyjny i późniejszy serwis.

Z powodzeniem konkurują z wielkimi koncernami

Zakłady Magnezytowe intensywnie rozwijają realizacje kompleksowych projektów inwestycyjnych. Należą one do najbardziej skomplikowanych i wymagających, gdyż oprócz wysokiej jakości ceramiki ogniotrwałej, wymagają prac projektowych, inżynieryjno-montażowych i serwisowych. Rynek, na którym działa spółka, podzielony jest pomiędzy koncerny globalne, posiadające zakłady zlokalizowane na całym świecie oraz lokalnie funkcjonujące podmioty, skupione na produkcji i sprzedaży w ograniczonym zakresie geograficznym lub produktowym. Ropczyckie zakłady z powodzeniem konkurują zarówno z koncernami globalnymi, jak i lokalnymi. Jest to możliwe dzięki wysokiej jakości materiałów, elastycznej ofercie, szerokiemu zapleczu badawczemu, surowcowemu i logistycznemu. Najwięksi odbiorcy działają w segmencie hutnictwa żelaza i stali, hutnictwa metali nieżelaznych oraz w przemyśle cementowo-wapienniczym.

Na rzecz lokalnej społeczności

Grupa Kapitałowa ROPCZYCE jest jednym z największych lokalnych pracodawców aktywnie angażującym się w działalność społeczną, przez co stworzyła bardzo silną więź z regionem i jego mieszkańcami. Pracownicy pochodzą głównie z Ropczyc i okolic. W roku 2017 spółka wspierała m.in. jednostki ochotniczej i państwowej straży pożarnej, lokalne stowarzyszenia oraz angażowała się w zewnętrzne wydarzenia służące dobru społeczności. Przekazuje także pieniądze na finansowanie pomocy dydaktycznych, wzbogacanie programów kształcenia, a także na wykonanie niezbędnych prac remontowych.

Zakłady Magnezytowe „Ropczyce” S.A. ściśle współpracują z uczelniami wyższymi oraz ze szkołami ponadpodstawowymi, wpierając je rzeczowo oraz finansowo. Z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie spółka współpracuje praktycznie od początku swojego istnienia, tj. od lat 70. minionego wieku. Absolwenci AGH stale poszerzają grono kadry specjalizującej się w zakresie ceramiki ogniotrwałej. Studenci odbywają praktyki programowe, realizują prace dyplomowe i staże zawodowe. Spółka współpracuje z AGH również na płaszczyźnie wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy środowiskiem naukowym a przemysłem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Przejdź na stronę główną Nowiny 24