Zakończyły się wioślarskie mistrzostwa Europy. Biało-Czerwoni z jednym medalem

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup to połowa składu naszej osady, która w Bled wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy, Fot. Paweł Relikowski / Polska Press
Czwórka bez sternika w składzie Mikołaj Burda, Emilian Jackowiak, Łukasz Posyłajka i Mateusz Wilangowski zajęła piąte miejsce w finale A wioślarskich mistrzostw Europy w słoweńskim Bledzie. Triumfowali Brytyjczycy przed Holendrami i Francuzami.

Piąte miejsce Polaków w niedzielnym finale

Polska czwórka bez sternika, która płynęła w nowym składzie i jako jedyna z reprezentacji Biało-Czerwonych startowała w niedzielę w finale A, dobrze rozpoczęła rywalizację i długo utrzymywała się na trzecim miejscu. W drugiej części dystansu Polaków wyprzedzili jednak najpierw Rumuni, a później Francuzi. Ostatecznie nasi zawodnicy z czasem 5.58,94 zajęli piąte miejsce.

Brytyjczycy triumfowali z czasem 5.49,34. Holendrzy dopłynęli do mety z wynikiem 5.52,24, a Francuzi 5.53,12.

Biało-Czerwoni w niedzielę rywalizowali także w finałach B. Łukasz Sawicki w jedynkach wagi lekkiej zajął drugie miejsce z czasem 7.17,55 za Węgrem Peterem Galambosem (7.08,30). W tej samej konkurencji wśród kobiet triumfowała Polka Jessika Sobocińska z wynikiem 7.51,69.

Jeden medal Biało-Czerwonych w Bled

W finale B dwójek bez sterniczki Anna Potrzuska oraz Barbara Jęchorek zajęły piąte miejsce z czasem 7.37,30. Triumfowały Irlandki (7.18,85). W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Wiktor Chabel i Michał Szpakowski również uplasowali się na piątej pozycji (6.40,06). Najszybciej do mety dopłynęli Holendrzy - 6.34,10.

Polacy zmagania o miano najlepszych osad na kontynencie, które od czwartku odbywały się w Słowenii, wywalczyli tylko jeden medal - złoty krążek uzyskała męska czwórka podwójna.