MKTG SR - pasek na kartach artykułów
1 z 10
Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W obsypanych śniegiem Bieszczadach zakończyła się już...
fot. Wataha HBO, fot. Krzysztof Wiktor

Zakończyły się zdjęcia do drugiego sezonu serialu HBO "Wataha"

W obsypanych śniegiem Bieszczadach zakończyła się już realizacja zdjęć do drugiego sezonu. W ekipie pojawiły się nowe twarze: Andrzej Konopka, Piotr Żurawski, Helena Norowicz, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj i ukraińska aktorka Anna Donchenko. "Wataha" powróci na antenę HBO jesienią.

- Drugi sezon serialu HBO "Wataha" to opowieść o niekończącej się ucieczce - przybliża Bogumił Lipski, producent serialu ze strony HBO. - W tej rozumianej dosłownie, fizycznej, ale i tej emocjonalnej, od bolesnej przeszłości. To opowieść o tym, że jeśli nie konfrontujemy się z przeszłością, nie jesteśmy w stanie się od niej uwolnić. Okazuje się, że jest ona najgorszym więzieniem, że gdy jest nierozliczona, zawsze wraca, infekując teraźniejszość i przyszłość. Akcja serialu rozpoczyna się cztery lata po wydarzeniach pierwszego sezonu. Chcieliśmy zachować autentyczny upływ czasu

Wiktor Rebrow (w tej roli Leszek Lichota) ukrywa się w bieszczadzkiej głuszy, oficjalnie jest poszukiwany. - Po odkryciu makabrycznej zbrodni na granicy prokurator Dobosz (Aleksandra Popławska) otrzymuje zadanie poprowadzenia śledztwa i z dużymi obawami wraca w Bieszczady. Markowski (Andrzej Zieliński) twardą ręką trzyma watahę, zyskał zaufanie swoich podwładnych, ale sprawy sprzed lat nie dają mu spokoju - przybliża Agnieszka Niburska, menedżer ds. public relations HBO Polska. - W serialu pojawią się ponownie również Dagmara Bąk, Maciej Mikołajczyk, Jacek Lenartowicz, Jarosław Boberek, Anita Jancia Prokopowicz, Mariusz Saniternik i Jacek Beler. W nowe postaci wcielą się Andrzej Konopka, Matylda Damięcka, Helena Norowicz, Piotr Żurawski, Grzegorz Damięcki, Weronika Humaj oraz ukraińska aktorka Anna Donchenko.

Reżyserami drugiego sezonu są Kasia Adamik ("Boisko bezdomnych", "Wataha I") oraz Jan P. Matuszyński ("Deep Love", "Ostatnia Rodzina"). Autorem zdjęć jest ponownie Tomasz Augustynek. Producentami ze strony HBO Polska są Bogumił Lipski i Izabela Łopuch (executive producer). Producentem nadzorującym z ramienia HBO Europe jest Johnathan Young. Producentami ze strony ATM GRUPA są Artur Kowalewski i Andrzej Muszyński. Autorami scenariusza natomiast: Piotr Szymanek (head writer), Marta Szymanek, Katarzyna Tybinka oraz Bartosz Janiszewski.

Zobacz również

Polki pewnie wygrały w Mielcu z Francją 3:0

Polki pewnie wygrały w Mielcu z Francją 3:0

PZL Mielec pozostaje sponsorem Stali

PZL Mielec pozostaje sponsorem Stali

Polecamy

Rzeszowska Żwirownia tymczasowo zamknięta! Dlaczego?

Rzeszowska Żwirownia tymczasowo zamknięta! Dlaczego?

Sześciolatka wypadła z okna na drugim piętrze. Była pod opieką mamy

Sześciolatka wypadła z okna na drugim piętrze. Była pod opieką mamy

Kolczyk w uchu zamienił życie kobiety w koszmar. „Całe moje ciało stanęło w ogniu”

Kolczyk w uchu zamienił życie kobiety w koszmar. „Całe moje ciało stanęło w ogniu”