Zapaśnik Wisłoki Dębica wygrywa memoriał mistrzów

sol
Archiwum klubu
Mariusz Furgał wygrał piąty Międzynarodowy Memoriał Mistrzów Kazimierza Lipienia i Ryszarda Świerada.

Zapaśnik Wisłoki Dębica w finale pokonał Daniela Rutkowskiego z Olimpijczyka Radom.

W zawodach, które odbyły się w sobotę w Dębicy, o zwycięstwo w memoriale i główną nagrodę w wysokości 4 tys. zł rywalizowało dziesięciu zapaśników stylu klasycznego w kategorii do 66 kg. Początkowo zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy, gdzie walczyli każdy z każdym. Zwycięzcy spotkali się później w walce o turniejową wygraną.

Przy ogłuszającym dopingu licznie zgromadzonej publiczności w dwóch rundach wygrał Mariusz Furgał. Zapaśnik Wisłoki pierwszą części walki wygrał 1-0. Decydujący punkt zdobył, bo po sprowadzeniu do przymusowego parteru przez ostatnie pół minuty rundy nie pozwolił przeciwnikowi wykonać punktowanej akcji.

W drugiej rundzie to Rutkowski na pół minuty przed końcem powędrował do parteru, a dębiczanin zapiął klamrę. Furgał wykorzystał okazję. Najpierw wykonał akcję za jeden punkt. Niemal natychmiast poprawił efektownym rzutem za pięć punktów, który automatycznie zakończył pojedynek. Eksplozja radości kibiców omal nie rozsadziła wtedy hali.

Trzecie miejsce bez walki zajął reprezentujący Szwecję Frunze Harutyunyan. Jego przeciwnikiem miał być Tomasz Świerk ze Śląska Wrocław. Niestety, Polak we wcześniejszej walce nabawił się kontuzji.

W pojedynku o piąte miejsce Wahan Juharyan z Armenii pokonał Serba Dragana Desica.

Podczas memoriału rywalizowali także juniorzy. W tej kategorii także wygrał zawodnik gospodarzy Marcin Ziarnik. W nagrodę dostał rower. Drugie miejsce zajął Łukasz Grzybowski (Stal Rzeszów), a trzecie - Wojciech Cielak (Orzeł Skrzyszów).