ZAPIS RELACJI LIVE. 2 liga. Stal Stalowa Wola ograła na wyjeździe Górnika Łęczna

Damian Wiśniewski
Mecz z Olimpią Elbląg zakończył się dla Stali Stalowa Wola remisem 2:2. Jak jej pójdzie w sobotę z Górnikiem Łęczna? Marcin Radzimowski
Drugoligowa Stal Stalowa Wola w sobotę szóstego czerwca zagra drugi po wznowieniu rozgrywek, a czwarty w tym roku mecz o stawkę. Przeciwnikiem będzie Górnik Łęczna, a zielono-czarni powalczą o to, by przełamać serię remisów. Początek meczu o godzinie 17:40, około 17 zaczniemy tutaj relację LIVE z tego spotkania.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Górnik Łęczna - Stal Stalowa Wola 1:2 (1:1)
Bramki:
Paweł Wojciechowski 31 z rzutu karnego - Bartłomiej Kalinkowski (samobójcza) 21, Kacper Śpiewak 90+2.

Żółte kartki: Igor Korczakowski 63 - Michał Fidziukiewicz 25.

Górnik: Kostrzewski - Zagórski, Baranowski, Midzierski, Leandro - Cierpka, Kalinkowski (46. Korczakowski), Stromecki, Goliński - Lewandowski (69. Stasiak), Wojciechowski (62. Śpiączka).

Stal: Pietrzkiewicz - Waszkiewicz, Kiercz, Witasik - Sobotka, Zmorzyński (80. Szifer), Jopek, Michał Płonka (62. Stelmach), Chromiński (61. Śpiewak) - Ciepiela (83. Szczutowski), Fidziukiewicz

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)

90+3'

Koniec! Stal wygrała w Łęcznej 2:1! Wkrótce na naszym portalu relacja pomeczowa i galeria zdjęć, zapraszamy!

90+3'

Jeszcze strzał głową Śpiączki na bramkę Stali, ale wyraźnie niecelny.

90+2'

GOOOL dla Stali! Kacper Śpiewak znów trafia w doliczonym czasie gry do drugiej połowy! Co za historia! Witasik dośrodkował z lewej strony boiska, Szifer zgrał głową do Śpiewaka, a ten nie dał szans bramkarzowi!

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy meczu.

89'

Baranowski oddał strzał głową na bramkę Stali po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka minęła bramkę Pietrzkiewicza.

88'

Sobotka dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale piłkę wybili obrońcy Górnika.

85'

Szczutowski oddał strzał sprzed pola karnego, ale trafił w obrońcę.

84'

Piłka spadła pod nogi Michała Fidziukiewicza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie zdołał on oddać groźnego strzału na bramkę Górnika.

83'

I kolejna zmiana w Stali, Adrian Szczutowski wchodzi za Bartłomieja Ciepielę.

80'

Zmiana w Stali. Filip Szifer wchodzi za Piotra Zmorzyńskiego.

76'

Blisko gola dla Górnika! Michał Goliński zagrał w pole karne, a Pietrzkiewicz z trudem obronił strzał Śpiączki! Z powietrza dobijał jeszcze Aron Stasiak, ale piłka wyraźnie minęła bramkę.

75'

Krzysztof Kiercz był faulowany na własnej połowie przez Bartosza Śpiączkę.

72'

Adrian Cierpka wyszedł sam na sam z Pietrzkiewiczem, ale ten wygrał ten pojedynek.

69'

Zmiana w Górniku. Aron Stasiak wchodzi za Dominika Lewandowskiego.

68'

Michał Fidziukiewicz oddał z dystansu strzał na bramkę Górnika, ale bramkarz po rykoszecie złapał piłkę. Tymczasem kolejna żółta kartka dla jednego z asystentów Szymona Szydełki.

67'

Dużo fauli w środkowej strefie boiska. Tym razem przewrócony przez rywali był Śpiewak, ale Stal nie wykorzystała szansy z rzutu wolnego.

65'

Leandro łokciem faulował Sobotkę, ale żółtą kartkę otrzymał... jeden z członków sztabu szkoleniowego Stali. Ta nie otrzymała nawet rzutu wolnego.

63'

Igor Korczakowski z Górnika ukarany żółtą kartką.

62'

Zmiana w Stali: Przemysław Stelmach za Michała Płonkę.
Zmiana w Górniku: Bartosz Śpiączka za Pawła Wojciechowskiego.

61'

Zmiana w Stali. Kacper Śpiewak wchodzi za Dominika Chromińskiego.

60'

Okres nieznacznej przewagi Stali. Sobotka dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale dobrze zachowali się obrońcy Górnika.

58'

Niepewna interwencja bramkarza Górnika po dośrodkowaniu Chromińskiego w pole karne, ale obrońcy gospodarzy wybili piłkę. Zawodnicy Stali reklamowali jeszcze zagranie ręką u Baranowskiego, ale to chyba nie miało miejsca. A już na pewno nie widział go sędzia.

56'

Lewandowski dośrodkował w pole karne Stali, ale zrobił to za głęboko i piłkę spokojnie chwycił Dawid Pietrzkiewicz.

54'

Stromecki wykonał rzut rożny dla Górnika, ale za bardzo przeciągnął dośrodkowanie i piłka wyszła na aut bramkowy.

52'

Tym razem Ciepiela nieźle dośrodkował z rzutu wolnego. Do piłki doskoczył Piotr Witasik, ale jego strzał głową był niecelny.

50'

Chromiński faulowany w środkowej strefie boiska.

48'

Nieudane dośrodkowanie Ciepieli z rzutu rożnego w pole karne Górnika.

46'

Od drugiej połowy Igor Korczakowski wszedł na boisko za autora gola samobójczego, Bartłomieja Kalinkowskiego.

46'

Rozpoczęła się druga połowa.

45'

Koniec pierwszej połowy. Kostrzewski wybił dośrodkowaną z rzutu wolnego piłkę na rzut rożny, ale arbiter nie pozwolił na jego rozegranie.

45'

Chromiński faulowany na połowie gospodarzy. Będzie dobra okazja do dośrodkowania w pole karne Górnika.

43'

Faul Bartłomieja Ciepieli na rywalu pod polem karnym Górnika.

40'

Dominik Lewandowski dośrodkował z prawej strony w pole karne Stali, ale tam dobrze interweniował Pietrzkiewicz.

37'

Krzysztof Kiercz zapakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu Sobotki z rzutu wolnego, ale arbiter dopatrzył się spalonego byłego zawodnika między innymi Korony Kielce.

36'

Szymon Jopek faulowany w środkowej strefie boiska.

34'

Górnik zaatakował lewą stroną boiska, ale tam w zarodku akcję zdusił Sobotka.

31'

GOOOL! Paweł Wojciechowski pokonał Dawida Pietrzkiewicza strzałem z rzutu karnego.

30'

Rzut karny dla Górnika. Adam Waszkiewicz według sędziego faulował Michała Golińskiego.

28'

Kalinkowski oddał strzał z dystansu na bramkę Stali, ale został zablokowany.

27'

Pewna interwencja bramkarza Górnika po dośrodkowaniu w pole karne.

25'

Żółta kartka dla Michała Fidziukiewicza za faul w środkowej strefie boiska.

24'

Dobra okazja dla Stali! Długie podanie w pole karne z środkowej strefy boiska, Ciepiela zgrał piłkę do Michała Płonki, a ten przestrzelił z dogodnej pozycji.

22'

Pewna interwencja Pietrzkiewicza.

21'

GOOOOL dla Stali! Bartosz Sobotka i Adam Waszkiewicz wymienili podania na prawej boiska, ten pierwszy dośrodkował, a Bartłomiej Kalinkowski skierował piłkę do własnej bramki! 1:0 dla Stali!

19'

Aktywny jest dzisiaj Michał Fidziukiewicz. Wywalczył teraz rzut wolny w środkowej strefie boiska.

16'

Bartłomiej Ciepiela za bardzo przeciągnął dośrodkowanie z rzutu rożnego i piłka wyszła na aut bramkowy. Grę wznowi bramkarz Górnika.

15'

Fidziukiewicz zaatakował lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

14'

Michał Płonka faulowany na lewej stronie boiska.

11'

Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Stali, ale tym razem obyło się bez strzału. Obrońcy wybili piłkę.

9'

Kalinkowski oddał strzał z okolic 16 metra na bramkę Stali, ale po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową uderzał Baranowski, ale futbolówka minęła bramkę Pietrzkiewicza.

7'

Bartłomiej Ciepiela dośrodkował z lewego narożnika boiska, ale po małym zamieszaniu w szesnastce Górnika, jego obrońcy wybili piłkę.

6'

Dośrodkowanie Sobotki z lewej strony boiska w pole karne Górnika, ale piłkarze gospodarzy wybili piłkę.

4'

Dawid Pietrzkiewicz został faulowany we własnym polu karnym.

3'

Słupek! Marcin Stromecki dopadł do piłki wybitej z pola karnego Stali, oddał mierzony strzał, a piłka odbiła się od słupka bramki Dawida Pietrzkiewicza.

1'

Zaczęli!

17:39

Piłkarz obu drużyn są już na boisku, za chwilkę zacznie się mecz.

17:35

Stal zagra w Łęcznej w ramach 24. kolejki drugiej ligi, w której jeden mecz już się zakończył. Rezerwy Lecha Poznań pokonały Pogoń Siedlce 2:1. Gole dla nich strzelali Ołeksandr Jacenko w 15 i Bartosz Bartkowiak w 77 minucie. Jedyny gol dla Pogoni do natomiast samobójcze trafienia zawodnika poznańskiego zespołu, Tomasza Dejewskiego z 23 minuty meczu.

17:33

Przypomnijmy, że Górnik również nie wygrał w ostatniej serii spotkań. Uległ 1:2 GKS Katowice.

17:30

Na około dziesięć minut przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do obejrzenia skrótu przygotowanego przez Stalówka.TV z meczu z Olimpią Elbląg z ostatniej kolejki:

17:26

Nie ma zatem w pierwszym składzie bohatera z meczu z Olimpią, strzelca dwóch goli, Kacpra Śpiewaka. Tak jak wtedy, tak teraz zaczyna na ławce rezerwowych.

17:20

W składzie Stali Stalowa Wola mamy kilka zmian w porównaniu z meczem z Olimpią Elbląg. W pierwszej jedenastce widzimy Adama Waszkiewicza, Piotra Zmorzyńskiego, powracającego po zawieszeniu Szymona Jopka oraz Bartłomieja Ciepielę. Nie ma natomiast Piotra Mrozińskiego, Przemysława Stelmacha, Filipa Szifera oraz Adriana Szczutowskiego.

17:06

Górnik potrzebuje punktów do walki o awans do pierwszej ligi, Stal do tego, by ścigać miejsce w tabeli, które daje utrzymanie, a do którego traci obecnie cztery oczka. Kto będzie górą w tym pojedynku? Początek meczu za około 35 minut!

***

Stal Stalowa Wola wróciła do gry po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa w ostatnią środę i od razu zaserwowała obserwatorom meczu z Olimpią Elbląg nie lada emocje. Do 89. minuty przegrywała na własnym boisku 0:2, ale ostatecznie wyrwała przeciwnikowi jeden punkt. Dwa gole strzelił dla niej wprowadzony z ławki rezerwowych, urodzony w 2000 roku, Kacper Śpiewak.

- Jestem bardzo szczęśliwy. Przed wejściem na murawę trener powiedział mi, żebym starał się znaleźć w dogodnej sytuacji i spróbować zdobyć bramkę. Na szczęście się udało, piłka dwa razy znalazła mnie w polu karnym, osiągnęliśmy remis i wszyscy jesteśmy z tego powodu zadowoleni - powiedział mediom klubowym Stali wychowanek tego klubu.

Przez większą część meczu jednak to Olimpia robiła lepsze wrażenie. Sprawniej operowała piłką, akcje ofensywne przychodziły jej łatwiej i stwarzała większe zagrożenie. Dwubramkowe prowadzenie wzięło się z lepszej gry tego zespołu.

- Na pewno oczekiwaliśmy zwycięstwa w tym meczu, jak w każdym, który nas czeka, ponieważ przed nami trudny bój o utrzymanie. Początek był niezły, mieliśmy przewagę w posiadaniu piłki i pomyślę na grę. Olimpia była dobrze zorganizowana, z jednego wybicia piłki wyszła na prowadzenie i musieliśmy walczyć o korzystny remis. Widać było, że się nie poddajemy, że próbujemy. Gdzieś brakowało ostatniej dokładnej piłki. Chwała Kacprowi, że przepchnął się w polu karnym dwa razy i gratulacje dla niego. Cieszymy się, że chłopak ze Stalowej Woli strzelił dwie bramki i dał nam ten punkt - powiedział z kolei Krzysztof Kiercz, również w rozmowie ze Stalówka.tv.

Zielono-czarni mimo, że nie przegrali pięciu ostatnich meczów ligowych, to wciąż znajdują się w strefie spadkowej. Pod koniec roku ogrywali 2:1 Znicz Pruszków oraz 3:2 Gryf Wejherowo a już w 2020 tylko remisowali: 0:0 z Bytovią Bytów i Błękitnymi Stargard, a także ostatnio 2:2 z Olimpią Elbląg. W tabeli zajmują miejsce 16. i do bezpiecznej lokaty tracą cztery punkty.

Górnik Łęczna, czyli najbliższy przeciwnik stalowowolskiej Stali, według tabeli zdaje się być nie tylko zdecydowanym faworytem tego pojedynku, ale także jednym z najważniejszych pretendentów w walce o awans do pierwszej ligi. Zajmuje on miejsce trzecie ze stratą dwóch punktów do drugiego GKS Katowice.

Według formy z ostatnich meczów Górnik jest jednak... idealnym klubem na przełamanie meczów bez wygranej dla Stali. Zespół z województwa lubelskiego bowiem w pięciu ostatnich meczach wygrał zaledwie raz, a miało to miejsce 30 listopada, kiedy pokonał 2:1 Górnika Polkowice. Kolejkę wcześniej zremisował 1:1 z Lechem II Poznań, a w 2020 roku tylko przegrywał! Kolejno były to porażki: 0:5 z Elaną Toruń, 1:2 z Widzewem Łódź i 1:2 ostatnio z GKS Katowice.

O zwycięstwo będzie jednak Stali bardzo trudne, choć byłoby ono rewanżem za pierwszy mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami. Wtedy stalowowolanie grali jeszcze w roli gospodarza na Izo Arenie w Boguchwale i był to debiut na ławce trenerskiej Szymona Szydełki. Zielono-czarni przegrali tamto spotkanie 1:3.

Teraz ich mecz z Górnikiem będzie mogła śledzić cała polska. Transmisję z niego przeprowadzi bowiem stacja TVP 3, a śledzić ją także na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej tvp stream. Na echodnia.eu będziecie mogli z kolei Państwo przeczytać relację LIVE. Początek około godziny 17.