Piknik Wołowy Kół Gospodyń Wiejskich z Podkarpacia odbędzie się 30 lipca, w niedzielę, o godz. 14 w Szczawnem (gm. Komańcza). W programie m.in. degustacja potraw przygotowanych przez KGW i konkursy. Na uczestników pikniku czeka wiele atrakcji.

-  Stół z potrawami z wołowiny do degustacji dla wszystkich gości przygotowują koła gospodyń wiejskich z okolic Sanoka: Szczawne - Kulaszne, Nadolany, Odrzechowa, Pielnia, Czaszyn, Nowotaniec, Bukowsko, Niebieszczany, z Bieszczad KGW Polańczyk, a z  powiatu krośnieńskiego KGW Posada Jaśliska - wylicza Robert Piechocki,  prezes Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego na Rzecz Rozwoju Wsi Szczawne i Kulaszne, jeden z organizatorów  pikniku.

Na uczestników pikniku czekają też stoiska z serami z mleka owczego, koziego i krowiego.

Będzie stoisko Centrali Nasiennej z Sanoka z olejami z pierwszego tłoczenia, m.in. rydzowym i lnianym,  swoje stoiska rozłożą też rękodzielnicy. Będą też występy artystyczne. Zespół obrzędowy Trześniowianie przedstawi  obrzęd weselny. Na scenie zobaczymy zespół Bracia Jarosz i Kapelę Tereściacy. Zabawa taneczna z zespołem Quartet rozpocznie się o godz. 19.

 - Szykujemy też liczne konkursy, będzie plac zabaw, jazda konna dla zainteresowanych - mówi prezes stowarzyszenia. - Na pewno będzie też wspaniała atmosfera, do której przyczynią się piękne okoliczności przyrody i cudowni ludzie ze stowarzyszenia - zaprasza z uśmiechem Robert Piechocki.