Do czerwca przyszłego roku potrwa przygotowanie projektu łącznika S19 na odcinku od węzła Rzeszów Południe do drogi krajowej nr 19. Starostwo powiatowe podpisało właśnie umowę z projektantem.

Kompleksową dokumentację inwestycji wraz ze wszystkimi pozwoleniami i decyzjami umożliwiającymi rozpoczęcie robót ma przygotować i uzyskać firma Promost Consulting z Rzeszowa. Projektowany łącznik będzie prowadził od ronda na drodze ekspresowej S19, w kierunku drogi powiatowej Niechobrz-Boguchwała (tzw. „pańskiej drogi”).

Inwestycja zakłada także m.in. budowę mostu na rzece Lubcza (na granicy wsi Racławówka i Niechobrz), przebudowę dróg powiatowych w obrębie skrzyżowań i budowę lub przebudowę skrzyżowań z drogami przecinającymi. Inwestycja zostanie dofinansowana pieniędzmi unijnymi z Regionalnego Programu Operacyjnego. Droga ma powstać najpóźniej do 2021 roku, pozwoli mieszkańcom gminy Boguchwała szybciej dojechać do drogi ekspresowej S19.

PRZECZYTAJ TEŻ: Droga S19 z Rzeszowa do Sokołowa Małopolskiego dostanie czwarty pas ruchu

Droga ekspresowa S19 w naszym regionie na razie łączy okolicę Kielanówki koło Rzeszowa, z Sokołowem Młp. Docelowo poprowadzi od granicy ze Słowacją w Barwinku, do województwa lubelskiego, a następnie przez Lublin w kierunku północno-wschodnim. Na całej długości droga ma mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Do takiego profilu zostanie poszerzony także fragment między Rzeszowem a Sokołowem Młp., który aktualnie ma trzy pasy. W stronę Lublina część odcinków jest juz zlecona do budowy. Ta droga ma być gotowa do 2021 roku.

Dla S19 Rzeszów - Barwinek na całej długości jest na razie opracowywana koncepcja. Na jej podstawie powstaną projekty i będzie prowadzona budowa. Otwarcie trasy w kierunku południowym od Rzeszowa jest zapowiadane na 2023 rok. Ze względu na trudne warunki terenowe tu budowa będzie bardziej kosztowna i czasochłonna.

ZOBACZ TEŻ:

FLESZ: Jak jeździć bez dowodu rejestracyjnego i OC