Zawodnicy Azalii na czołowych miejscach w przełajach

W akcji Kinga Kalembkiewicz.
W akcji Kinga Kalembkiewicz. Archiwum Azalii
Choć pogoda coraz gorsza, kolarze Smak Górno Poltino Azalii Brzóza Królewska nie zwalniają tempa. Ostatnio wzięli udział w dwóch wyścigach. Najpierw w VII serii Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym, która odbyła się w Szczekocinach.

Wśród młodziczek tradycyjnie równych sobie nie miała Malwina Mul. 5. miejsce zajęła Natalia Muskus, 6. Joanna Muskus. Wśród młodzików 3. lokata przypadła Norbertowi Stafiejowi. W rywalizacji juniorów młodszych 3. pozycję zajął Sebastian Stachula, a u dziewcząt Zuzanna Flis wywalczyła 2. miejsce. W kategorii open (seniorki plus orliczki i juniorki) druga była Kinga Kalembkiewicz, a czwarta Brygida Piersiak (w klasyfikacji juniorek zajęły odpowiednio 1. i 2. pozycję).

Dzień później w Koziegłowach k. Częstochowy odbył się Super Orlen Puchar Polski. Mul ponownie wygrała, a siostry Muskus zajęły identyczne miejsca jak w Szczekocinach. Stafiej tym razem wylądował na 2. pozycji.

Wśród juniorów młodszych Flis ponownie była druga, a Stachula, który miał nieco słabszy dzień, uplasował się na 5. pozycji. W kategorii open kobiet Kalembkiewicz znów wywalczyła 2. miejsce, a Piersiak poprawiła się o jedną lokatę w porównaniu do startu w Szczekocinach. W klasyfikacji juniorek nasz duet ponownie nie miał sobie równych.

- Wyścig był bardzo pożytecznych dla naszych zawodników i zawodniczek, ponieważ odbył się na trasie, na której w styczniu rozegrane zostaną mistrzostwa Polski - podkreślił Stanisław Zygmunt, trener Azalii.