Zawodniczka Azalii mistrzynią Polski

Brygida Piersiak przywiozła z Darłowa dwa medale - złotyi srebrny.
Brygida Piersiak przywiozła z Darłowa dwa medale - złotyi srebrny. archiwum
Brygida Piersiak (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) zdobyła w Darłowie w kategorii młodziczek tytuł mistrzyni Polski LZS-ów w jeździe indywidualnej na czas.

Podopieczna trenera Stanisława Zygmunta dorzuciła do tego srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego (30 km).

- Złoto przegrała o ułamek koła - mówi trener Azalii.

Wśród juniorek młodszych (54 km) Kaja Rysz (Resovia) zajęła 4, Kinga Kalembkiewicz 11, a u juniorek starszych (86 km) Katarzyna Socha (obie Azalia) 7 miejsce. W Darłowie odbyło się także kryterium uliczne o puchar burmistrza. Socha zajęła 3, a Piersiak 4 lokatę.

Męskie mistrzostwa LZS-ów odbyły się w Turawie k. Opola. Tam naszymi kolarzami opiekował się Eugeniusz Korbecki, trener Resovii. Wśród młodzików wicemistrzostwo w jeździe na czas (5 km) zdobył Patryk Plasota (Azalia), tracąc do zwycięzcy 12 sekund. W wyścigu ze startu wspólnego Patryk zajął odległe miejsce, a Mateusz Daź, jego klubowy kolega, potłukł się kraksie i nie dojechał do mety.

W rywalizacji juniorów (120km) Resoviacy Jakub Murias i Jakub Szela zajęli odpowiednio 14 i 15 pozycję. U juniorów młodszych (90 km) Gabriel Kuropatwa też leżał w kraksie i zajął odległą pozycję.
Murias wyrusza do Belgii z reprezentacją Polski, gdzie weźmie udział w dwóch wyścigach. Pozostali zawodnicy Resovii i Azalii pojadą w weekend kolejnej serii Pucharu Polski Koziegłowach k. Częstochowy