- Będą to jubileuszowe, 50. mistrzostwa par klubowych. Już siódmy raz mam zaszczyt być ich patronem honorowym. Cieszę się, że zawody te odbędą się na Podkarpaciu. Pan Michał Drymajło, obecny prezes rzeszowskiego klubu odegrał dużą rolę, że jeden z finałów IMP odbył się w Rzeszowie. Według wszelkich znaków na ziemi, w tym roku jeden z finałów IMP odbędzie również w Rzeszowie, a drugi w Krośnie, jest tylko pytanie, jakie będzie to trzecie miasto - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej na rzeszowskim stadionie Europoseł Ryszard Czarnecki.
- Życzę, aby te zawody były pewnym impulsem dla rzeszowskiego żużla do awansu. Rzeszów dobrze spisał się jako trzykrotny organizator MŚ w long tracku. Wierzę, że Rzeszów znów spisze się dobrze pod względem logistyczno – organizacyjnym, że będzie to kolejny krok do awansu tam, gdzie Rzeszów powinien być, bo ambicje Rzeszowa są wysokie. Wierzę, że będzie to dobry rok dla czarnego sportu w Rzeszowie.
- Będzie to wyjątkowe wydarzenie. Do Rzeszowa przyjadą nie tylko najlepsi polscy żużlowcy, ale także zagraniczni. Wierzę, że trybuny zapełnią się kibicami i będą się zapełnić podczas sezonu ligowego – powiedziała Krystyna Stachowska, wiceprezydent miasta.
Zdzisław Grzyb, prezes Polskiego Związku Motorowego w Rzeszowie podziękował Maciejowi Polnemu z firmy Speedwayevents.pl, dzięki któremu czempionat par odbędzie się w Rzeszowie. - To kolejna wielka impreza podnosząca prestiż Rzeszowa na żużlowej mapie Polski. Mocna obsada zawodów przyciągnie na stadion duże rzesze kibiców, a udział w nich rzeszowskiej drużyny oraz Cellfast Wilków Krosno dodatkowo wpłynie na frekwencję na stadionie. Prezes Michał Drymajło wie co zrobić, żeby rzeszowska drużyna awansowała wyżej i abyśmy mieli na naszym stadionie wielkie emocje także ligowe, oprócz imprez organizowanych przez Macieja Polnego i PZM - życzył kibicom i klubowi prezes Grzyb.
- Chcemy, aby żużel w Rzeszowie się odradzał, żeby był to rozwój stabilny i na lata. W mistrzostwach par wystartujemy jako jedyna para drugoligowa, ale żużel jest sportem tak nieprzewidywalnym, że nie można nas skreślać na starcie. Wszystko może się zdarzyć. Porównamy się z klubami ekstraligowymi, ile nam jeszcze brakuje do Ekstraligi. Mam nadzieję, że powalczymy – stwierdził Michał Drymajło, prezes Texom Stali Rzeszów, przypomniał sukcesy rzeszowian w MPPK oraz podziękował firmie Speedwayevents i Maciejowi Polnemu za organizację w Rzeszowie dużych imprez żużlowych, władzom Rzeszowa za przychylność, posłowi Czarneckiemu za patronat.
O medale Texom Mistrzostw Polski Par Klubowych będzie rywalizować siedem zespołów: Motor Lublin z Bartoszem Zmarzlikiem, Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno, Cellfast Wilki Krosno i Texom Stal Rzeszów. Przy Hetmańskiej pojawią się najlepsi z najlepszych. Regulamin nakazuje wystawienie żużlowców (uwzględniając rezerwowego) z najwyższą średnią biegową, uzyskaną w rozgrywkach ligowych w poprzednim sezonie. W składzie może znaleźć się jeden zawodnik zagraniczny.
- Wcale nie musimy być kopciuszkiem imprezy, zwłaszcza że jesteśmy jej gospodarzem, pojedziemy u siebie. Medal mistrzostw Polski par to jest takie moje małe marzenie. Na pewno zrobię wszystko, aby teoretycznie, na papierze, pokrzyżować trochę szyki teoretycznie mocniejszym drużynom. Mam nadzieję, że na twarzach kibiców z Rzeszowa pojawi się dużo uśmiechów, że w niejednym wyścigu jako para rzeszowska sprawimy niespodziankę – mówił Marcin Nowak.
Bilety na rzeszowskie mistrzostwa można kupować przez internet, na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl, wejściówki będą dostępne także w dniu imprezy w stadionowych kasach.
Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?