Zawodnik Wilków Krosno Paweł Hlib po raz kolejny potwierdził, że nie na darmo wrócił na tor. Tym razem był skuteczny w Szwecji

Paweł Hlib (na zdj. w środku) od początku sezonu prezentuje solidną formę
Paweł Hlib (na zdj. w środku) od początku sezonu prezentuje solidną formę Jakub Latusek
Paweł Hlib daje kolejne dowody na to, że chce wrócić w tym sezonie w bardzo dobrym stylu. Tym razem bardzo dobrze pojechał w Szwecji podczas turnieju Vetlanda Cup.

Turniej Vetlanda Cup po raz kolejny otworzył sezon żużlowy w Szwecji. Zawody składają się z dwóch turniejów kwalifikacyjnych, a następnie finałów - A oraz B.

Podczas tych zawodów z bardzo dobrej strony pokazał się Paweł Hlib. Reprezentant Wilków Krosno znakomicie zaczął, bo w dwóch pierwszych wyścigach turnieju kwalifikacyjnego wygrał. Potem było już troszkę gorzej, ale ostatecznie wynik Hliba wygląda naprawdę solidnie - żużlowiec krośnieńskiego klubu zapisał na swoim koncie 9 punktów (3,3,1,2).

Drużyna Pawła Hliba Lejonen Gislaved pewnie wygrała czwartkowe kwalifikacje i zakwalifikowała się do finału A.

W tej rozgrywce polski żużlowiec również nie zawiódł. Chociaż nie zapisał na swoim koncie żadnego zwycięstwa, to jednak 7 "oczek", które wywalczył wygląda naprawdę nieźle (2,1,2,2). Jego drużyna zakończyła finałowe zawody na 3. miejscu.

Najlepsza okazała się Vetlanda Speedway.