Bardzo dobry występ młodych lekkoatletów z gminy Strawczyn

Danuta PAROL
Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Sprawczynie z  trenerem Aleksandrem Niwińskim.
Zwycięska drużyna z Gimnazjum w Sprawczynie z trenerem Aleksandrem Niwińskim. Archiwum
Na stadionie lekkoatletycznym w Strawczynku odbyły się finały Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Rozstawnych. Wspaniale spisała się reprezentacja gminy Strawczyn.

W kategorii szkół podstawowych w sztafecie 4x100 metrów dziewcząt drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Strawczyńskiej w składzie Gabriela Jaros, Julia Szymoniak, Martyna Olczyk, Monika Kurczyńska zajęła trzecie miejsce. W kategorii gimnazjum dziewczęta z Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie uplasowały się na drugiej pozycji. Wystąpiły w składzie: Paulina Siadul, Zuzanna Fidor, Patrycja Gaweł, Wiktoria Jabłońska. Dziewczęta z Zespołu Placówek Oświatowych w Oblęgorku wywalczyły natomiast czwartą pozycję. Pobiegły w składzie: Aleksandra Kubiec, Aleksandra Piątek, Natalia Piątek, Anita Polit.

Chłopcy reprezentujący gimnazjum w Strawczynie, w sztafecie 4x100 metrów zajęli pierwsze miejsce i oni pojadą na zawody ogólnopolskie. Na to zwycięstwo zapracowali: Wiktor Dzwonek, Adam Wawrzeńczyk, Konrad Michalski, Krystian Kmiecik. Drużyna z Oblęgorka wywalczyła czwarte miejsce. Wystąpiła w składzie: Piotr Bębacz, Piotr Śliwa, Kamil Kaniowski, Dominik Śliwa.

Reprezentacja gminy Strawczyn wystartowała również w sztafecie szwedzkiej, czyli 100 - 200 - 300 - 400 metrów. W kategorii chłopców bezkonkurencyjne okazały się zespoły z Gimnazjum w Strawczynie. Drużyna w składzie: Sebastian Mazur, Damian Mazur, Wiktor Michalski, Krystian Surma zwyciężyła w pięknym stylu, a sztafeta w składzie Adrian Czupryński, Maciej Ciszek, Kacper Nyga, Kamil Bielawski była druga. Zwycięzcy wystartują w finale krajowym. Sukces odniosły także dziewczęta z Zespołu Placówek Oświatowych w Strawczynie, zajmując trzecią pozycję w sztafecie szwedzkiej. Na ten wynik zapracowały: Marlena Jabłońska, Gabriela Zając, Maria Kaczor. Najlepsze zespoły uzyskały awans do finału krajowego.