Zbigniew Rynasiewicz: zdrada naszych kolegów boli

  Zbigniew Rynasiewicz: zdrada naszych kolegów boli

  Małgorzata Froń

  Nowiny

  Nowiny

  Zbigniew Rynasiewicz: zdrada naszych kolegów boli

  ©K.Łokaj

  Koalicja PO-PSL-SLD w sejmiku województwa przestała istnieć. Za powołaniem marszałka z PiS głosowało dwóch radnych z PO i PSL
  Zbigniew Rynasiewicz: zdrada naszych kolegów boli

  ©K.Łokaj

  O ocenę wczorajszego głosowania ws. powołania na stanowisko marszałka województwa Władysława Ortyla, poprosiliśmy podkarpackich posłów.

  Poseł Zbigniew Rynasiewicz, szef podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej: Ta porażka boli, choć zwycięstwo opozycji nie jest w najlepszym stylu. Nie wróżę niczego dobrego temu zarządowi, bo to, co zbudowane na zdradzie, ma krótkie nogi i długo nie potrwa. Boli zdrada naszych kolegów, rozmawiałem z nimi tuż przed sejmikiem i zapewniali mnie, że są lojalni i będą głosować za utrzymaniem koalicji. Zwyczajnie kłamali.

  Poseł Jan Bury, szef podkarpackich ludowców: Oczywiście, że jest to dla nas porażka i nauczka na przyszłość. Nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy, ale zawsze mówiłem, że to radni mają zdecydować. I zdecydowali. Szkoda tylko, że przy okazji zdradzili swoje partie. Mówiłem też, że takie podbieranie radnych na dłuższą metę się nie sprawdza.

  Tomasz Kamiński, szef SLD na Podkarpaciu: W polityce tak bywa. Szkoda, że tak się stało, choć ja też nie wróżę temu zarządowi sukcesów. Praktyki podbierania i przekupywania radnych do niczego nie prowadzą. Wcześniej czy później wszyscy się o tym przekonują. Ale cóż, pracować trzeba dalej i próbować coś robić dla regionu. Po pod rządami koalicji naprawdę wiele dobrego się wydarzyło.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (65)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (65) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo