NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Zderzenie tira i osobówki w miejscowości Domostawa. Autobus...

  Zderzenie tira i osobówki w miejscowości Domostawa. Autobus w rowie. Nie żyją 2 osoby. Dwoje dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]

  wt, GDDKiA, KWP, ram

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zderzenie tira i osobówki w miejscowości Domostawa. Autobus w rowie. Nie żyją 2 osoby. Dwoje dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©PSP Nisko

  Na krajowej 19 w miejscowości Domostawa koło Niska doszło nad ranem do tragicznego wypadku. W zderzeniu tira i samochodu osobowego zginęły dwie osoby. Dwoje dzieci jest w szpitalu
  Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 44-letni obywatel Rumunii kierujący ciągnikiem siodłowym daf z naczepą, stracił panowanie nad składem - kolos wpadł w poślizg, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka hyundaiem, którym podróżowała czteroosobowa rodzina.

  Na miejscu zginął 40-letni kierowca auta osobowego, jego 39-letnia żona zmarła w drodze do szpitala. Do szpitala trafiła też dwójka dzieci w wieku 2 i 11 lat, na szczęście ich obrażenia są niegroźne. Jak ustalono rodzina pochodziła z Kraśnika. Prawdopodobnie małżonkowie ze swoimi synami wracali do domu.

  - Bezpośrednio za hyundaiem jechał autokar, który przewoził obywateli Białorusi. Kierowca chcąc uniknąć zderzenia zjechał do rowu, na szczęście żadnemu z 56 pasażerów autokaru nic się nie stało - relacjonuje komisarz Anna Kowalik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nisku.

  Pasażerowie autokaru w oczekiwaniu na transport zastępczy dowiezieni zostali do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Domostawie.

  Po wypadku policja wyznaczyła objazdy dla samochodów osobowych: przez Zarzecze - Pysznica w kierunku Janowa Lubelskiego i przez Biłgoraj. Samochody ciężarowe stoją.

  Ciężko określić, jak długo jeszcze potrwają utrudnienia, gdyż jest problem z dojazdem dźwigu, który musi wyciągnąć z rowu autobus oraz tir z naczepą. Trzeba też przeładować towar z wywróconego tira.

  Aktualizacja z godz. 14


  Jak informuje GDDKiA, tir został już usunięty z drogi. Za pół godz będzie wyciągany autobus. Przez te 30 min uruchomiono ruch wahadłowy w obu kierunkach. O 14.30 zostanie on znów czasowo wstrzymany.

  Aktualizacja z godz. 19.15


  Obecnie w miejscu wypadku zablokowany jeden pas ruchu - w kierunku Niska. Wprowadzono ruch wahadłowy. W pierwszej kolejności przepuszczane są autobusy, potem samochody osobowe i ciężarowe.

  Aktualizacja z godz. 21


  GDDKiA informuje, że w miejscu wypadku ruch odbywa się już bez utrudnień.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYPADKU:


  Na Podkarpaciu warunki na drogach są bardzo trudne. Jazdę utrudnia intensywnie padający śnieg. Tak ma być przez całą niedzielę.

  WYPADKI NA PODKARPACIU:
  Komentarze (48)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (48) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo