Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zero odpadów - czyli czysty biznes Fabryki Nestlé w Rzeszowie

oprac. [email protected]
Zero odpadów - czyli czysty biznes Fabryki Nestlé w RzeszowieAudyt potwierdza, że zakład Nestle w Rzeszowie osiągnął poziom „zero odpadów na składowisko”. Tylko odpady komunalne, które nie podlegają programowi są zagospodarowywane przez miasto Rzeszów.
Zero odpadów - czyli czysty biznes Fabryki Nestlé w RzeszowieAudyt potwierdza, że zakład Nestle w Rzeszowie osiągnął poziom „zero odpadów na składowisko”. Tylko odpady komunalne, które nie podlegają programowi są zagospodarowywane przez miasto Rzeszów. Archiwum
Fabryka Nestlé w Rzeszowie wdrożyła program „Zero odpadów na składowisko”, tzn., że odpady zamiast na składowiska trafiają do kompostowania, regeneracji i procesów odzysku.

 

 

Nestlé w Polsce wiodąca firmą w obszarze żywienia, zdrowia i dobrego samopoczucia chce realizować "czysty biznes" w kierunku ochrony środowiska naturalnego. Dobrym tego przykładem jest fakt, że kolejne dwie fabryki Nestlé spełniły ważne założenie inicjatywy „Zero odpadów”. Zarówno w zakładzie Gerber w Rzeszowie (dawniej Alima), jak i w fabryce lodów w Namysłowie, z sukcesem wdrożono program „Zero odpadów na składowisko”, co potwierdził audyt europejskiej firmy certyfikującej Bureau Veritas. Odpady z obu fabryk poddawane są recyklingowi, kompostowaniu, regeneracji lub innym procesom odzysku i nie trafiają już na składowiska.

 

Zgodnie z założeniami europejskiego pakietu legislacyjnego „Gospodarki o obiegu zamkniętym” (Circular Economy Package), który opiera się na przejściu na model cyrkularny, wykorzystujący odpady jako surowiec zmieniamy się w społeczeństwo recyklingu. Dlatego odpady w Nestlé stają się zasobami do wykorzystania. Nestlé jako światowy producent żywności od lat prowadzi działania mające na celu zminimalizowanie wpływu na środowisko naturalne również poprzez nowoczesną gospodarkę odpadami. W ramach inicjatywy „Zero odpadów” koncern zadeklarował, że do 2020 r. wyeliminuje zarówno przekazywanie odpadów do unieszkodliwienia poprzez składowanie jak i ich unieszkodliwiania poprzez spalenie bez odzysku energii.

 

W celu realizacji programu „Zero odpadów”, wszystkie zakłady produkcyjne Nestlé w Polsce wzmocniły standardy w celu eliminacji awarii, a tym samym zapobiegania powstania odpadów. Wszelkie wytwarzane w tych zakładach odpady są przekazywane do odzysku: recyklingu, kompostowania, procesu biogazowania, regeneracji lub wykorzystywane jako paliwo alternatywne.

W tym zakresie Nestlé współpracuje z firmami wyspecjalizowanymi w tego rodzaju działalności, które regularnie audytuje. Dodatkowo w fabrykach realizowane są obowiązkowe szkolenia dla pracowników z zakresu ochrony środowiska, tak by mogli utrwalić wiedzę i w praktyce stosować zasady segregacji odpadami.

 

– Inicjatywa „Zero odpadów” jest jednym z priorytetów naszej strategii rozwoju. Program bezodpadowych fabryk, który wdrażamy, to wartość nie tylko dla środowiska, ale też długofalowo – dla lokalnej społeczności. Już w lipcu 2015 r., w fabryce w Kaliszu jako pierwszej w Polsce spośród fabryk Nestlé udało się nam spełnić założenia tej deklaracji. Teraz zakłady w Rzeszowie i w Namysłowie osiągnęły poziom „zero odpadów na składowisko”. Wierzymy, że dzięki naszym wysiłkom w tym zakresie uda nam się osiągnąć sukces, umocnić świadomość ekologiczną oraz i oferować produkty zdrowe dla konsumentów, które będą jednocześnie lepsze dla środowiska – mówi Tomasz Tarnawski, market SHE manager w Nestlé Polska SA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24