NOWINY24

  Polecamy Twojej uwadze

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Polecamy Twojej uwadze

  • Studniówka Zespołu Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie
  • Kod pocztowy Przemyśla, jaki napis jest w herbie Przemyśla? Sprawdź jak dobrze znasz Przemyśl
  • Tak rozmawiają policjanci. Znasz ich slang? [QUIZ]

  Zima zablokowała drogę wojewódzką, drogowcy są bezradni...

  Zima zablokowała drogę wojewódzką, drogowcy są bezradni [ZDJĘCIA]

  Lech Klimek

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Zima zablokowała drogę wojewódzką, drogowcy są bezradni [ZDJĘCIA]
  1/25
  przejdź do galerii
  Zima pokazuje, czym jest naprawdę. Opady śniegu i silny wiatr już sprawiają kierowcom problemy. Szczególnie uważać trzeba w miejscach, gdzie drogi przebiegają w otwartym terenie. Tam tworzą się niebezpieczne zaspy.
  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie zdecydował, że ze względu na warunki atmosferyczne droga wojewódzka nr 993 będzie czasowo zamknięta.

  W wielkiej zaspie w Pielgrzymce stoją co najmniej dwa samochody. Próby udrożnienia drogi nie powiodły się. Byliśmy na miejscy. Porywisty wiatr sprawiał, że spora trudność stanowiło już otwarcie drzwi samochodu. Równie trudne było utrzymanie się na drodze.

  Podróż samochodem staje się niebezpieczna. Jadąc od strony Gorlic, już na ulicy Dukielskiej napotykamy pierwsze większe zaspy. I dalej w stronę Żmigrodu tym gorzej. Miejscami przejezdny jest tylko jeden pas ruchu. Wymijanie to teraz na tej drodze nie lada sztuka. Wiatr ciągle nawiewa z pól śnieg.

  W związku z występującymi od kilku dni trudnymi warunkami atmosferycznymi, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie podjął decyzję o zablokowaniu drogi wojewódzkiej nr 993, na odcinku Nowy Żmigród - Gorlice.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w wyniku zamieci śnieżnych droga wojewódzka w miejscowości Pielgrzymka, jest całkowicie nieprzejezdna. Wiemy, że czas trwania utrudnień zależny jest od warunków atmosferycznych, jakie występują w tamtym obszarze.

  KONIECZNIE SPRAWDŹ:  FLESZ: Ceny paliw w górę. Diesel droższy od benzyny

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo