NOWINY24
  WYBORY

  Wybory 2019
  Komentarze "na gorąco"

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Wybory 2019
  Komentarze "na gorąco"

  Zakończyło się głosowanie w wyborach do sejmu i senatu. U nas znajdziesz komentarze, najnowsze dane sondażowe, a wkrótce także wyniki z podkarpackich komisji wyborczych

  Zimowy urlop w Czechach

  Zimowy urlop w Czechach

  Materiał Informacyjny

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Zimowy urlop w Czechach
  1/4
  przejdź do galerii
  Czechy to kraj bardzo chętnie odwiedzany przez turystów szczególnie latem, ale także zimą znajduje się tu moc atrakcji. Decydując się na urlop zimowy w Czechach warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, między innymi: dogodny dojazd z terenu Polski, atrakcyjne ceny i przede wszystkim przepiękne tereny narciarskie. Na turystów czekają nowoczesne wyciągi i dobrze przygotowane stoki, trasy do narciarstwa biegowego, a także tory saneczkarskie i szlaki górskie. Dostępnych jest tu wiele regionów narciarskich: w Górach Orlickich i Izerskich, masywie Rudawy oraz dwóch dużych łańcuchach górskich - Szumawie i Karkonoszach.

  Szumawanazywana bywa zielonym dachem Europy. Jest to rozległe, gęsto zalesione pasmo górskie wzdłuż południowo-wschodniej granicy Republiki Czeskiej z Niemcami i Austrią. Rozciąga się na łącznej długości około 200 km. Na obszarze Szumawy znajduje się kilka niewielkich terenów narciarskich. Urlop zimowy można tu spędzić między innymi w miasteczkach Frymburk, Kašperské Hory, Lipno nad Wełtawą, Mariańskie Łaźnie, Stachy czy też Železná Ruda.

  Drugim pod względem wielkości i popularności masywem górskim są Karkonosze, ale to właśnie tu znajdują się miejscowości najchętniej wybierane przez polskich turystów.

  Gdzie zatem warto poszusować w Czechach?

  Szpindlerowy Młyn to najpopularniejszy ośrodek turystyczny i narciarski w Karkonoszach. Uważany za stolicę czeskich sportów zimowych, porównywany z Zakopanem. Leży na wysokości 575 - 1555 m n.p.m. Historia tego miejsca sięga jeszcze XVI wieku. Obecnie jest celem tysięcy narciarzy i snowboardzistów nie tylko z Czech czy Polski ale także innych krajów Europy.

  Kurort oferuje 27 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności z przewagą tych łatwiejszych, 6 kolejek krzesełkowych i 11 wyciągów. Na miłośników narciarstwa biegowego czeka prawie 100 km szerokich, świetnie przygotowanych tras o różnym stopniu trudności. A na miłośników snowboardu i freestylu czekają snowparki - Audi Race Track i Fresh Track.

  Szpindlerowy Młyn to bardzo dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu szkółki narciarskie dla dzieci od 3 lat, oferujące także całodzienny program opieki i nauki jazdy dla maluchów, SKI & FUN PARK dla dzieci i FIS SnowKidz Park, obydwa z przedszkolem narciarskim.

  Kurort oferuje także dobrze przygotowane wieczorne życie towarzyskie oraz ofertę apres-ski: tor saneczkowy, tor bobslejowy, snowtubing dla dzieci i dorosłych, lodowisko, paragliding, ścianę do wspinaczki górskiej. Poza tym w ofercie znajduje się także jazda na saniach po okolicznych ośrodkach oraz możliwość skorzystania z wycieczki do Pragi i Liberca.

  Harrachov to ośrodek narciarski znajdujący się w zachodniej części Karkonoszy na granicy z Górami Izerskimi, znany przede wszystkim z organizowanych tu Mistrzostw Świata w skokach narciarskich. Jest doskonale przygotowany pod tym względem, posiada bowiem kilka skoczni narciarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych trenujących ten sport. Ośrodek posiada kilka sztucznie naśnieżanych tras zjazdowych z Czarciej Góry, dla narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Na szczyt można wjechać dwoma kolejkami krzesełkowymi. Dobrze przygotowane są także trasy dla narciarzy biegowych, zaplecze instruktorskie dla początkujących i dzieci oraz wypożyczalnie sprzętu. Ośrodek jest atrakcyjny dla polskich narciarzy ponieważ ma bardzo dobre połączenie kolejowe i skibusowe z polską Szklarską Porębą

  Oprócz narciarstwa ośrodek oferuje także szereg innych atrakcji takich jak jazda bobslejami, golf, bowling czy latanie zaczepowe, a także liczne muzea, browar, kolejki oraz hutę szkła. Można także wybrać się na zorganizowaną wycieczkę z przewodnikiem do jednego z czeskich miast.

  Černá hora - Janské Lázně to dynamicznie rozwijający się ośrodek sportów zimowych a zarazem uzdrowisko, we wschodniej części Karkonoszy pod Czarną Górą. W sezonie panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych na długich trasach zjazdowych. Przeważają trasy dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Dla rodzin z dziećmi przygotowano szkółkę narciarską. Na narciarzy biegowych czeka natomiast 50 km tras. W sezonie zimowym między ośrodkami Jánské Lázně, Svoboda nad Úpou oraz Pec pod Sněžkou kursuje bezpłatny Skibus. W uzdrowisku można skorzystać z leczniczych wód geotermalnych, oferty Aqua parku, nauczyć się jazdy na nartach w szkółkach, albo wybrać się na przejażdżkę saniami.

  Czechy to nie tylko narty.

  Nasi sąsiedzi mają do zaoferowania o wiele więcej atrakcji. Godne uwagi są choćby wycieczki do najpopularniejszych czeskich miast ze znaną w świecie Pragą na czele. W stolicy Czech przede wszystkim trzeba zobaczyć wzgórze zamkowe na Hradczanach z Katedrą Św. Wita i Złotą Uliczką, Rynek Staromiejski oraz Most Karola prowadzący przez Wełtawę. Praga przyciąga co roku rzesze turystów dzięki ponadczasowym zabytkom i międzynarodowej atmosferze. Liberec to największe i najbardziej znane miasto w północnej części Czech. Wśród atrakcji wymienić należy: XVI-wieczny Zamek, Łaźnie Miejskie z początku XX wieku, ogród botaniczny, ratusz oraz zoo. Czeskie Budziejowice to z kolei największe w południowo-zachodniej części Czech uniwersyteckie miasto, położone ok. 100 km od Szumawy. To właśnie tutaj można odwiedzić słynną na całym świecie gorzelnię Budweiser, z której pochodzi to wyśmienite piwo.

  Oprócz zwiedzania miast, miasteczek oraz licznych zamków i zameczków warto wybrać się na wędrówki w dolinach lub wśród górskich wierzchołków. Czechy to także lubiana przez Polaków kuchnia z legendarnymi knedliczkami i kotletami serowymi na czele, a także wyborne piwo.

  Czeska gościnność to gwarancja świetnej zabawy!
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Polecamy

  Mistrzowie Agro | Obejrzyj zdjęcia z gali wręczenia nagród w Boguchwale

  Mistrzowie Agro | Obejrzyj zdjęcia z gali wręczenia nagród w Boguchwale

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl

  Ruszył oficjalny sklep internetowy – huawei.pl

  TYLKO DO WTORKU ▶▶ Masz szansę wziąć udział w loterii! ◀◀

  TYLKO DO WTORKU ▶▶ Masz szansę wziąć udział w loterii! ◀◀