Tomasz Dębek
Zlatan Ibrahimovic
Zlatan Ibrahimovic Jonathan Moscrop/Press Association/East News
Serie A. Milan zachował miano niepokonanej drużyny w tym sezonie. Blisko historycznego osiągnięcia jest Zlatan Ibrahimović.

Milan prowadził dwiema bramkami, dostał czerwoną kartkę i dał rywalom odrobić straty, a na koniec i tak cieszył się ze zwycięstwa. Rossoneri ostatecznie pokonali Bolognę 4:2.

Największy wpływ na wynik miał Zlatan Ibrahimović, który po perypetiach z kontuzjami po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł w podstawowej jedenastce Milanu na mecz ligowy. Szwed w 16 minucie zaliczył asystę przy bramce Rafaela Leao. Na początku drugiej połowy dał jednak rywalom kontakt po tym, jak trafił do własnej siatki po rzucie rożnym. W końcówce Ibra ustalił wynik na 4:2.

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU BOLOGNA - AC MILAN 2:4 (23.10.2021):

Był to jego pierwszy gol po ukończeniu 40. roku życia (dokładnie 20 dni po urodzinach). W historii Serie A jest tylko trzech starszych strzelców: Pietro Vierchowod (40 lat i 47 dni), Silvio Piola (40 lat i 131 dni) i Alessandro Costacurta (41 lat i 25 dni).