Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Udział eksportu w przychodach ze sprzedaży - starzy liderzy i pięciu debiutantów

Dr Marek Cierpiał-Wolan Dyrektor Urzędu Statystycznego w Rzeszowie, Uniwersytet Rzeszowski

Ubiegły rok był pierwszym w miarę „normalnym”, po pandemii COVID 19 i spowolnieniu gospodarczym, okresem dla przedsiębiorców. Na szczęście większość podkarpackich firm wyszła z tej trudnej sytuacji obronną ręką. Świadczy to nie tylko o ich determinacji, ale również o odpowiedniej strategii rozwoju.

Od 2020 roku nie zmieniła się pierwsza trójka, czyli liderzy rankingu: BorgWarner Poland Sp. z o.o., GOODRICH AEROSPACE POLAND Sp. z o.o. i HAMILTON SUNDSTRAND POLAND Sp. z o.o. Firma BorgWarner Poland zajmuje się produkcją wysokiej jakości pomp i sprężarek. Zajmująca drugie miejsce GOODRICH AEROSPACE POLAND jest producentem podzespołów podwozi dla samolotów cywilnych i wojskowych. Plasująca się na 3. miejscu firma Hamilton Sundstrand Poland jest również związana z branżą lotniczą (produkcja, serwis i naprawa silników).

Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Udział eksportu w przychodach ze sprzedaży - starzy liderzy i pięciu debiutantów

W 10-tce z 2021 roku pojawiło się aż pięciu beniaminków: Superior Industries Production Poland Sp. z o.o., firma związana z branżą motoryzacyjną, Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu, firma Fenix Metals Sp. z o.o., specjalizująca się w odzyskiwaniu wysokiej jakości cyny, ASSECO South Eastern Europe S.A., zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami IT dla wszystkich sektorów gospodarki. BorgWarner Rzeszów, to firma z branży motoryzacyjnej. Firmy BALTIC WOOD S.A. oraz Bury Sp. z o.o., to już stali bywalcy „eksportowej dziesiątki”.

Warto dodać, że od wielu lat udział eksportu w przychodach ze sprzedaży w podkarpackich firmach jest wyższy niż średnia krajowa. Jest to możliwe dzięki wysokiej innowacyjności naszych przedsiębiorstw, szczególnie tych stawiających na eksport. Poprzez wysokiej jakości produkty i wprowadzane innowacyjne technologie mogą śmiało konkurować z innymi, nie tylko na europejskim, ale i światowym rynku.

Złota Setka Firm Podkarpacia 2022. Udział eksportu w przychodach ze sprzedaży - starzy liderzy i pięciu debiutantów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Strefa Biznesu - Sytuacja na rynku pracy w 2023 roku

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie